بزمِ مستانه‌ای که به مرگ جوان ۲۵ ساله ختم شد
۸۹۴۲۰۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۴
۱۱۴۸۲
پسرجوان که شش سال قبل در پارک پردیسان دوستش را کشته است از مجازات قصاص رهایی یافت.

روزنامه خراسان: پسرجوان که شش سال قبل در پارک پردیسان دوستش را کشته است از مجازات قصاص رهایی یافت.

این مرد ادعا می‌کند به خاطر دفاع از خودش دست به این جنایت زده است.

جدال مستانه

شامگاه ششم خرداد سال ۹۲ پلیس تهران گزارشی از جدال خونین چند پسر مست در پارک پردیسان دریافت کرد که در این بین پسر ۲۵ ساله‌ای به نام حسن کشته شده بود.پلیس در نخستین گام از تحقیقات به پرس و جو از دوستان حسن پرداخت.

جدال مستانه‌ای که به مرگ جوان ۲۵ ساله ختم شد

یکی از آن‌ها به نام علی به کارآگاهان گفت: همراه حسن و دو دوست دیگرم رضا و شاهین برای تفریح به پارک پردیسان رفته بودیم. در آن جا مشروب خوردیم و مشغول قلیان کشیدن شدیم. حسن و شاهین با هم شوخی می‌کردند که شوخی آن‌ها جدی شد و کار به دعوا کشید. در این بین آن‌ها به روی هم چاقو کشیدند. میانجی گری من و رضا هم برای آرام کردن آن‌ها بی نتیجه ماند تا این که حسن غرق خون روی زمین افتاد.

بازداشت قاتل

به دنبال اطلاعاتی که این پسر به پلیس داد، ردیابی شاهین در دستور کار پلیس قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد این پسر پس از جنایت به مکان نامعلومی گریخته است. سه شبانه روز از این ماجرا گذشته بود که پلیس دریافت شاهین در یک باغ در حاشیه کرج پنهان شده است.

بدین ترتیب، پسر ۲۶ ساله بازداشت شد و به کشتن دوستش در دعوای مستانه اعتراف کرد.

در دادگاه

وی در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و گفت، وقتی دعوای ما بالا گرفت برای دفاع از خودم چاقو کشیدم. من مست بودم و حال طبیعی نداشتم و چیز زیادی از ماجرا به خاطر ندارم.

در پایان جلسه هیئت قضایی وارد شور شد و شاهین را از اتهام قتل عمد تبرئه و به پرداخت دیه محکوم کرد. این حکم در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و تایید نشد و پرونده برای رسیدگی به شعبه هم عرض فرستاده شد. شاهین این بار در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. وی گفت: با دوستانم در پارک پردیسان مشروب خوردیم و مست بودیم که دعوا میان ما بالا گرفت. حسن به روی من چاقو کشید و من هم برای دفاع از خودم او را با سه ضربه چاقو زدم. باور کنید راه فراری از دعوا نداشتم و مجبور بودم برای نجات جان خودم چاقو بکشم.

در پایان این جلسه هیئت قضایی وارد شور شد و ادعای دفاع مشروع وی را نپذیرفت و او را به قصاص محکوم کرد.
در حالی که حکم در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفته بود، وی توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند و به زندگی برگردد. شاهین دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه شد. وی که حالا ۳۲ سال دارد، ابراز پشیمانی کرد و گفت: باور کنید من قصد کشتن دوستم را نداشتم. خودم و خانواده ام در مدت شش سالی که در زندان بودم خیلی اذیت شدیم و حالا که توانسته ام رضایت اولیای دم را جلب کنم از قضات دادگاه تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شوند. بنابه این گزارش؛ در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

تحلیل کارشناس

بزم‌های مستانه

سعید موسوی جرم شناس درباره قتل‌هایی که در محافل دوستانه رخ می‌دهد گفت:متاسفانه شاهد بوده ایم بین صمیمی‌ترین دوستان هم در محافلی که در آن برای شادی‌های مصنوعی از مشروبات الکلی استفاده کرده اند قتل‌های خونینی رخ داده است.

وی ادامه داد:تاثیرات مشروبات و مستی بر هیچ کس پوشیده نیست وقتی چند دوست دورهم جمع می‌شوند در هر سنی باشند بعد از مستی ممکن است اختلافات قدیمی یا حتی کینه‌های خاموش شان در حالت مستی که گستاخی به وجود می‌آورد عیان شوند و از آن جایی که مستی بسیار سریع‌تر می‌تواند باعث خشم شود کافی است جرقه‌ای زده شود و همین باعث چاقو کشی و رفتار‌های خشن با عواقبی غیرقابل جبران می‌شود.

این جرم شناس گفت:باید از مشروبات الکلی پرهیز کرد و رسانه‌ها موظف هستند با انتشار عواقب چنین پرونده‌هایی اقشار مختلف جامعه را از آن آگاه سازند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:19 - 1398/05/17
اگه اینطور باشه،خارجیها باید تا الان نسلشون منقرض شده باشه،،مواد مخدر که بدتر از مشروبه
پاسخ ها
شرابخور
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
حرف درست جواب ندارد، با نظر شما صددرصد موافقم
Iran, Islamic Republic of
06:11 - 1398/05/17
بایداعدام میشد میخواست مشروب نخوره قتل قتله بقیش بهانه است محاکمه طولانی شده قصر جسته محاکمه بلا فاصله یا یک ماه بیشترنباید طول بکشه لوث میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
تو با خلخالی نسبتی نداری؟
ela
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
قسر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
بایدکسیکه مشروب میخوره وکارناشایست یاقتلی انجام میده دوبارمحاکمه وجریمه بشه .وجرم اولش که مشروب بوده سخت ترباشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج