عیسی کلانتری: از نسل آینده آبخوری کرده‌ایم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۹۴۲۷۴
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
۲۷۶۶
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صدمه‌ای که صنعت خودرو به آلودگی هوا وارد کرده است وحشتناک است و به رغم هشدار در این زمینه همچنان تولید خودرو با رونق ادامه دارد.

ایسنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صدمه‌ای که صنعت خودرو به آلودگی هوا وارد کرده است وحشتناک است و به رغم هشدار در این زمینه همچنان تولید خودرو با رونق ادامه دارد.

عیسی کلانتری: از نسل آینده آبخوری کرده‌ایم

عیسی کلانتری در دیدار با امام جمعه اردبیل اظهار کرد: ما در کشور کمبود قانون نداریم بلکه در عمل و اجرا با فراز و نشیب‌هایی روبرو هستیم در حالی که با همین قانون فعلی می‌توان بسیاری از معضلات را رفع کرد.

وی به ناقص بودن صنعت و تکنولوژی خودرو در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: همچنان عامل اصلی آلودگی هوا در ایران صنعت خودروست و هیچکس حاضر به پاسخگوئی در این زمینه نیست.

کلانتری در ادامه گفت: بعد از روسیه ایران دومین کشور در دنیاست که بالاترین شدت مصرف انرژی را دارد به‌طوری که هم در بخش صنعت و هم کشاورزی هدررفت این منابع را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: آبیاری مکانیزه‌ای که با رعایت اصول صرفه‌جویی در برداشت آب زیرزمینی انجام شود مفید است.

معاون رئیس جمهوری رقم برداشت از آب‌های زیرزمینی را در کشور ۵۲ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: برداشت ما از آب‌های سطحی ۴۰ میلیون مترمکعب است که از حیث برداشت منابع آب وضعیت به مراتب بدتری را داریم.

کلانتری افزود: در استان اردبیل ما از لحاظ زیست‌محیطی با کمترین آسیب روبرو هستیم اما آنچه که نگران کننده است برداشت آب‌های زیرزمینی است که بعید است به این زودی‌ها بیلان منفی دشت اردبیل بهبود یابد.

وی تصریح کرد: جالب است که بدانیم ما از نسل آینده نیز آبخوری کردیم و این به معنای واقعی در یک استان کشاورزی که چندان توسعه یافتگی صنعتی ندارد نگران کننده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضرورت رعایت مسایل بهداشتی و دفع اصولی پسماند و زباله را یادآور شد و گفت: مساله زباله و فرهنگ درست مردم در نریختن زباله باید به شکل فراگیر مورد توجه قرار گیرد و با توجه به جایگاه فرهنگی و معنوی استان اردبیل انتظار می‌رود در این استان بیش از گذشته مساله انضباط و بهبود سیمای شهری اتفاق بیفتد.

کلانتری به موضوع واردات سموم بی‌کیفیت و استفاده کشاورزان از آن‌ها در کاشت، داشت و برداشت محصولات اشاره کرد و گفت: زمانی که سموم بی‌کیفیت وارد چرخه می‌شود به تبع آن کشاورز نیز در مصرف آن بیش از حد مجاز عمل می‌کند تا تولید محصول او به سرعت و با افزایش همراه باشد.

وی با انتقاد از دامداران در تخریب مراتع و بی‌توجهی به کنترل چرای احشام اظهارکرد: متاسفانه ظرفیت دام ورودی به مراتع بیش از توان چراگاه‌هاست و تا زمانی که به افزایش توان تولید فکر کنیم قطعا فشار بیشتری بر چراگاه‌ها و مراتع وارد می‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: قدرت تولید خاک ما سه صدم میلیمتر است در حالی که این شرایط در دنیا ۷ صدم میلیمتر است که در این وضعیت باید گفت فرسایش در کشور ما ۲۰ برابر متوسط دنیاست که نتیجه آن را در بی‌آبی، بی‌خاکی، فرسایش و نبود گیاهان شاهد هستیم.

کلانتری ادامه داد: متاسفانه در کشور ما فشار دام بر مراتع بسیار بالاست و این به دلیل حمایت بی‌رویه از افزایش تولید است که در حقیقت به افزایش مصرف انرژی و سایر مولفه‌ها منجر شده است.

وی با انتقاد از سیاست‌های کوتاه مدت در حوزه مصرف انرژی و سایر منابع موجود اظهار کرد: دولت در اجرای طرح‌های آبخیزداری بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان منابع از طریق صندوق توسعه ملی تامین کرده که امیدواریم در استانی مانند اردبیل شاهد اجرای آنها باشیم.

معاون رئیس جمهوری در ادامه گفت: متاسفانه کارخانه‌های خودروسازی همچنین واحدهای نیروگاهی و پالایشگاهی بیش از نیمی از آلودگی‌ها را رقم می‌زنند که باید این واحدها را تعطیل کنیم تا محیط زیست سالم‌تری داشته باشیم.

کلانتری خاطرنشان کرد: ما به دلیل فرسودگی بخش صنعت و ماشین‌آلات با تعدد آسیب‌های زیست محیطی روبرو هستیم به‌طوری که تکنولوژی تخریب ما بسیار بالاست.

وی در ادامه به آمار بالای مصرف بنزین در کشورمان اشاره کرد و گفت: مصرف بنزین در کشورمان ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون لیتر در روز است در حالی که در کشور ترکیه این میزان مصرف کمتر از ۳۰ میلیون لیتر است و قیمت هر لیتر بنزین در افغانستان ۷۰۰۰ تومان و ترکیه ۱۶ هزار تومان است که همه این بسترها سبب شده تا مصرف به نوعی کنترل شود.

کلانتری در پایان اظهارکرد: ما حق نداریم حق و حقوق نسل آینده را پایمال کنیم و اگر محیط زیست ناسالم داشته باشیم پیامدهای آن بسیار ناگوار خواهد بود و آثار تخریبی روحی، روانی، ژنتیکی و ... اتفاق خواهد افتاد.

در این دیدار اسدی - از فعالان محیط زیست استان اردبیل -نیز گفت: در سد گیلارلو فاجعه‌ای نظیر گتوند در حال رخ دادن است به طوری که با احداث این سد و سرازیر شدن آب رودخانه‌ها و چشمه‌های برزند، این منطقه در حقیقت به شوره‌زاری تبدیل شده که غیرقابل استفاده است.

وی با انتقاد از مصرف بی‌رویه سموم کشاورزی در عمل‌آوری محصول اظهار کرد: ورود دام مازاد به چراگاه‌ها و مراتع استان آسیب‌های جدی به همراه داشته و در کنار آن انتظار می‌رود طرح‌های آبخیزداری در این استان اجرایی شود.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Sweden
12:15 - 1398/05/17
هوارا بیخیال کار شماها نیست اما زمین را که میتونید پاک کنید .چرا اینکارونمیکنید؟فقط حرف اونم ناامید کننده .ملت باید این حرفارو بزنه و از شما توضیح بخواد . جالبه این کشور و همه چیزش بهم میاد
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/05/17
رئیس محیط زیستی که عرضه تعطیلی صنایع آلوده کننده محیط زیست رو نداره به چه دردی میخوره ؟! آیا وظیفه محیط زیست هشدار دادن وتذکر دادنه ؟! جلوی جنگل تراشی و زمین خواری رو نمیتونید بگیرید ! جلوی از بین بردن باغات و درختهای داخل شهر رو نمیتونید بگیرید ! تنها چیزی که خوب میگیرید حقوقهای نجومی هست و بس ! هر کی هم انتقاد میکنه میگید این کار وظیفه شهرداریه ، شهرداری هم میگه به ما مربوط نیست وظیفه محیط زیسته ! غیر فرافکنی کار دیگه ای نمی کنید !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
نسل فعلی را هم بعلت بی لیاقتی وندانم کاری ب آتش کشیدید!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
حالا همه اینهارومیدونید۲۰ملیون افغانی راه دادین ازاب وبرق گازبنزین ... بهداشت تحصیل حمل ونقل .....استفاده میکنن وشغلامونم اشغال کردن وبیکارعاقبتش همین بدترازاینها بایدسرمون بیادالان ملت مجبگرن کشاورزی کنن ازبیکاری وفقرنجومی وگرنه ازگشنگی میمرن چون شغل ندارن وافغانیاهمه شغلاهارواشغال کردن وهمچنین دولت پولهایی بودجه ای که برای اینهاخرج میش ایجادشغل کارخانه تولیدی کن این فلاکت نمیفتادیم ازماست برماست بکشین حقتون
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1398/05/17
عیسی جان تو چی؟؟ از نسل جوون و اینده، شغل و پست خوری نکردی. بابا بسه دیگه .ب خودت یه استراحت بده. گند کاریا و بی کفایتی خودتون رو ب پای ملت نزارید. اقا شما پاک و درست و نابغه ،لطفا پا پس بکشید.
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1398/05/18
باز این ور زد... من این رو میبینم چندشم میشه ای خدا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر