حال عمومی مصدومان قله سبلان مساعد است
۸۹۵۳۸۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
۸۶۷۸
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اردبیل آخرین وضعیت جسمی مصدومان حادثه سقوط کوهنوردان در یخچال شمالی کوه سبلان را مساعد عنوان کرد.

خبرگزاری تسنیم: محمد غریبانی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اردبیل آخرین وضعیت جسمی مصدومان حادثه سقوط کوهنوردان در یخچال شمالی کوه سبلان را مساعد عنوان کرد و اظهار داشت: روز شنبه ١٩ مرداد و به دنبال اعلام گزارش سقوط دو نفر از کوهنوردان حاضر در یخچال شمالی قله سبلان نیروهای امداد کوهستان جمعیت هلال احمر آن منطقه فورا اعزام شدند.

وی بیان کرد: بلافاصله بالگرد امداد هوایی اورژانس استان نیز با پرواز بر فراز قله اقدام به فرود در اطراف پناهگاه کرد تا عملیات انتقال مصدومان تسریع یابد اما به لحاظ وضعیت جوی و وزش باد شدید و در پیش بودن تاریکی و نیز تاخیری که به دلیل سختی عملیات انتقال مصدومان از نقطه یخچال وجود داشت امکان ادامه حضور بالگرد در منطقه میسر نشد و متعاقب آن اکیپ‌های آمبولانس اورژانس مشکین‌شهر با حضور در منطقه شابیل و پس از تحویل گرفتن مصدومان از امدادگران هلال احمر اقدام به انتقال مصدومان به بیمارستان مشکین‌شهر کردند.

غریبانی با اعلام وضعیت مساعد جسمی این کوهنوردان افزود: یکی از این مصدومان در حال حاضر مرخص و مصدوم دیگر به جهت شکستگی های اندام در حال مداوا می باشد که حال عمومی وی نیز رضایت بخش است.

رییس استان اورژانس استان اردبیل با اشاره به اینکه همه ساله در منطقه سبلان با بروز چنین حوادث ناگوار مواجه هستیم از لزوم افزایش آموزش ها،هماهنگی ها و اقدامات مشترک امدادی مطابق با اصول و قواعد امدادی بین هیئت های کوهنوردی و تیم های امدادی اورژانس و هلال احمر تاکید کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج