راز عشق ممنوعه در صحنه قتل یک زن
۸۹۵۷۲۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۹
۱۲۶۰۲ 
عشق ممنوعه به زن جوان کافی بود تا با سرنخی در صحنه یک جنایت، مردی در برابر اتهام قتل قرار گیرد.

روزنامه خراسان: مرد جوان به خاطر علاقه دوران جوانی به دختری با وجود ازدواج او مجرد ماند و در رویایش به امید روزی نشست تا با عشق ممنوعه ازدواج کند.

قتل در جنوب تهران

ظهر ۷ مرداد امسال بود که مرد جوان پس از تعطیلی مغازه‌اش به سمت خانه‌شان در شهرک ولیعصر رفت و وقتی وارد خانه شد با جسد همسرش روبه رو شد و با سرو صدا از اهالی محل درخواست کمک کرد.

مرد همسایه وارد خانه مرد جوان شد و با مشاهده جسد زن ۳۹ ساله، پلیس را با خبر کرد و در این مرحله تیمی از ماموران کلانتری در محل حاضر شدند.

تحقیقات جنایی

در بررسی‌های ابتدایی احتمال می‌رفت زن جوان دست به خودکشی زده باشد، اما با توجه به مرموز بودن این پرونده، تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شدند.کارآگاهان که همراه تیم تشخیص هویت در محل حاضر شده بودند، پی بردند که روی بدن زن جوان آثار ضرب و جرح وجود دارد و چهار ساعت از زمان مرگ وی می‌گذرد که در این مرحله جسد برای بررسی علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

تیم پلیسی در این مرحله شوهر زن جوان را هدف تحقیق قرار دادند که گفت: صبح به سرکار رفتم و دخترم نیز به خانه یکی از بستگانم رفته بود، من بعد از تعطیلی مغازه به خانه رفتم که با جسد زنم روبه رو شدم.وی افزود: من و همسرم اختلاف داشتیم، اما هیچ وقت فکر نمی‌کردم قصد خودکشی داشته باشد و با دیدن جسد زنم داخل خانه شوکه شدم.

یک سرنخ

کارآگاهان در صحنه جرم و در کنار جسد زن جوان یک کارت عابربانک به نام یک مرد جوان پیدا کردند و همین سرنخ در اختیار ماموران قرار گرفت تا این که چند روز بعد پزشکی قانونی اعلام کرد که زن جوان از ناحیه گردن خفه شده است و فرضیه خودکشی به قتل تبدیل شد.

با توجه به کشته شدن زن جوان و پیدا شدن کارت عابر بانک مرد ناشناس، تجسس‌های پلیسی برای افشای راز این جنایت معمایی در پلیس آگاهی تهران آغاز شد.

کارآگاهان در گام نخست موبایل قربانی جنایت را تحت بررسی قرار دادند و مشخص شد مهسا با مرد ناشناسی ارتباط پنهانی داشته است و از چندی قبل با هم در ارتباط هستند.

سکوت دختر

در این مرحله دختر ۱۸ ساله این خانواده هدف تحقیق قرار گرفت و به ماموران گفت: پدر و مادرم همیشه با هم اختلاف داشتند و سر هر مسئله کوچکی با هم درگیر می‌شدند.

وی افزود: چندی قبل متوجه شدم مادرم با یک مرد آشنا شده است و از من خواست تا درباره این ماجرا سکوت کنم و حتی یک روز که تولدم بود، مرد غریبه که اسماعیل نام دارد به من کادوی تولد داد و با توجه به اختلافات پدر و مادرم تصمیم گرفتم درباره رابطه مادرم با اسماعیل سکوت کنم.

دختر جوان ادامه داد: بعد از فوت مادرم، اسماعیل بار‌ها پیامک‌هایی به من داد و در بیشتر آن‌ها درباره مادرم و دلتنگی‌اش حرف می‌زد.

بازداشت مرد عاشق پیشه

همین اطلاعات کافی بود تا ماموران اداره جنایی پلیس آگاهی تهران برای دستگیری اسماعیل وارد عمل شوند و با تحقیقات میدانی و اطلاعاتی خانه اسماعیل شناسایی شد و روز شنبه ۱۹ مرداد در عملیاتی غافلگیرانه مرد جوان دستگیر شد و در بازرسی از خانه اسماعیل، مدارک شخصی زن جوان در خانه وی پیدا شد.

مرد جوان که دلباخته عشق قدیمی‌اش بود وقتی پیش روی ماموران قرار گرفت ادعا کرد که عاشق مهسا بوده، اما او را به قتل نرسانده است.

اسماعیل گفت: سال‌ها قبل با مهسا آشنا شدم و آن روز‌ها دلباخته و عاشقش شدم و تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم، اما وقتی به خواستگاری‌اش رفتم خانواده‌اش مخالفت کردند و این مخالفت باعث شد تا دیگر نتوانم با مهسا در ارتباط باشم و در همه این سال‌ها همیشه به او فکر می‌کردم تا این که شنیدم مهسا با یک مرد ازدواج کرده است.

وی ادامه داد: عاشق مهسا بودم و بعد از او دیگر نتوانستم عاشق کسی شوم و در این مدت مجرد بودم تا این که چندی قبل به صورت خیلی اتفاقی مهسا را پیدا کردم و با هم به صورت پیامکی در ارتباط بودیم و همیشه از اختلافاتش با همسرش حرف می‌زد.

اسماعیل گفت: مدتی سعی کردم با نصیحت و حرف هایم او را آرام کنم تا به زندگی‌اش ادامه دهد، اما کار از کار گذشته بود و اختلاف او با شوهرش زیاد بود به حدی که همیشه با هم درگیر بودند تا این که یک روز مهسا خواست کمکش کنم.

مهسا تصمیم گرفته بود طلاق بگیرد و در این مدت دوستی قدیمی ما شکل جدیدی به خود گرفت و من که سال‌ها چشم انتظار دختر مورد علاقه‌ام بودم وقتی شنیدم تصمیم دارد بعد از جدایی از همسرش با من زندگی کند با او همراه شدم.

مرد عاشق پیشه گفت: در این مدت با مهسا به صورت پنهانی در ارتباط بودم و کمکش کردم تا مراحل جدایی از همسرش را انجام دهد و، چون می‌دانستم نیاز به پول دارد همیشه به او پول می‌دادم و روز‌های آخر یک کارت بانکی‌ام را در اختیارش قرار دادم که وقتی به دادگاه می‌رود در صورت نیاز به پول از آن برداشت کند و قصد داشتم از همان ابتدا خودم را به او ثابت کنم.همه چیز خوب پیش می‌رفت و دختر ۱۸ ساله مهسا نیز از رابطه دوستی ما با خبر بود تا این که شنیدم مهسا فوت کرده است.

بار دیگر به گذشته برگشتم، روز‌هایی که قصد داشتم با دختر مورد علاقه‌ام ازدواج کنم، اما مخالفت خانواده‌اش او را از من گرفت و این بار قصد داشتیم دوباره با هم ازدواج کنیم، اما او برای همیشه مرا تنها گذاشت.

باور کنید من در مرگ او نقشی نداشتم و در این سال‌ها منتظر بودم که با او ازدواج کنم و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده و چه کسی با او دشمنی داشته که مهسا را به قتل رسانده است.

بنا به این گزارش، بازپرس غلامی از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران با توجه به تنها مظنون این پرونده که اسماعیل است دستور داد تا وی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گیرد.

تحلیل کارشناس
عشق‌های موازی

دکتر امان ا... قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه

افرادی که قبل از ازدواج عاشق می‌شوند، ولی به هر دلیلی نمی‌توانند با فرد مورد علاقه شان ازدواج کنند هنگام انتخاب فرد دیگری به عنوان همسر دچار تعارض می‌شوند و خطراتی زندگی مشترک جدیدشان را تهدید می‌کند. برخی افراد این پدیده را عشق اول می‌نامند و ذهنیت شان به این گونه است که عشق اول فراموش نشدنی است. گاهی اوقات در برخی پرونده‌های جنایت‌های هولناک یا خیانت‌هایی که به طلاق و جدایی منتهی شده است دیده می‌شود زن و مرد بعد از ازدواج به دلیل انتخاب اشتباه و مسیر نادرستی که در زندگی مشترک در پیش گرفته اند یاد عشق اول می‌کنند و همین مسئله بنیان زندگی شان را از بین می‌برد.

این گونه رابطه‌های آسیب زا به شدت خطرناک است، زیرا از روی منطق و تصمیم گیری عقلانی نیست و این افراد ارزش‌ها و هنجار‌های اجتماعی و خانوادگی را زیر سوال می‌برند. زندگی این قبیل افراد که یاد خاطرات عشق قدیمی شان می‌کنند متزلزل بوده است و استحکامی ندارد و گاهی به دلیل ترس از طلاق و جدایی به روابط خارج از چارچوب خانواده پناه می‌برند که آسیب‌های اجتماعی بی شماری را رقم می‌زنند.

عشق‌های کاذب گذشته به دلیل تقلید از رسانه‌ها و فضای مجازی شکل می‌گیرد و دوست یابی‌های گسترده و کمرنگ شدن معنویات در وجود افراد سبب می‌شود خیانت و جنایت در جامعه گسترش یابد. برخی والدین متاسفانه وظیفه اصلی یک زندگی مشترک و مسئولیت پذیری را به فرزندان خود آموزش نمی‌دهند و برخی فرزندان به دلیل شرایط نامساعد خانوادگی برای فرار از آن موقعیت‌ها دست به انتخاب نادرست همسر می‌زنند و به دلیل پایین بودن میزان رضایتمندی از زندگی زناشویی و سست بودن بنیان خانواده با عشق‌های قدیمی خود ارتباط می‌گیرند وقتی مسئولیت‌های زندگی به فرزندان آموزش داده نمی‌شود تصورات اشتباه درباره ازدواج و زندگی مشترک شکل می‌گیرد و احساسات جای خود را به منطق می‌دهد و همین موضوع سبب وقوع رخداد‌های ناگوار در جامعه می‌شود.

از سوی دیگر کاهش سن روابط قبل از ازدواج موضوعی چند وجهی است که علت‌های بی‌شماری دارد. سهل‌انگاری خانواده و نبود نظارت والدین بر روابط و هیجانات نوجوانان و جوانان یکی از دلایلی است که در سال‌های اخیر به روابط جنسی نوجوانان و جوانان منجر شده است به طوری که این روابط در سنین پایین دیده می‌شود و گاهی ازدواج‌هایی از روی بی منطقی صورت می‌گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1398/05/22
گذشته ها گذشته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
وقتی عاشق هستی گذشته هیچ وقت نمیگذره فقط آتیشی میشه زیر خاکستر
Iran, Islamic Republic of
02:56 - 1398/05/22
اين که اينقد عاشقه معلومه بيگناهه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
قاتل یا خود شوهره اس یا کسی رو اجیر کرده برای قتل این زن
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1398/05/22
و گاهی هم ب خاطر ازدواج های زورکی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
و خدا نگذره از خانواده هایی که این طوری با زور و اجبار باعث به وجود اومدن زندگی های شکننده و ناپایدار میشن
-
07:12 - 1398/05/22
بلاخره قاتل کی است ازانگشت نگاری که میشه فهمید من که میگم خودنامرد شوهرش است طلاق باید دست زن هم باشد اگر از شوهرش خسته شدبتونه طلاق بگیره تا این اتفاقات نیفته
پاسخ ها
خانم مارپل
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
به نظر منم کار شوهرش هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
صد درصد شوهر این خانم قاتل هست
حالا یا خودش قتل رو انجام داده یا کسی رو اجیر کرده برای کشتن زنش
United Arab Emirates
07:34 - 1398/05/22
پس آخرش چی شد قتل کار کی بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
07/34،کاربر گرامی از اول که کارت بانکی بغل جسد بوده، احتیاج به تخصص و اون همه دب دهه و کب کبه نبود، حالا هم قاتل شده ماهی و به دریا و هنوز قاتل مجهول است، در پایان بجای این همه چرند گویی می نوشتند، قاتلی که پیدا نشد، دیگه با عشق نو و عشق کهنه اونها چکار دارن و نتیجه ای هم نگرفتند بجز کدورت و دشمنی چندین خانواده را آماده کردند،
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1398/05/22
با همسرانتان مهربان باشید و به آنها محبت کنید این روزها مخصوصا با ورود موبایل به خانواده ها زندگی مثل ماهی از دست آدم سر می خوره.
حواستون باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
بعضی خانم ها همینکه کوچکترین حرفی بهشون بزنی سریع ناراحت میشن و اسیر دنیای مجازی میشن
پرستش
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
کاربر 7/59احسنت لایییییک
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1398/05/22
عجب عاشق با وفایی
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/05/22
من هنوز دارم کارتای بانکیم رو نگامیکنم ببینم از کجا میفهن صاحبش جوانه یا مسن؟؟؟
پاسخ ها
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
آیا هنوز قاتل کشف نشده است'? آیا امکان داره دختر این خانم از معاشقه سری مادرش با همان آقای قبلی به پدرش اطلاع رسانی کرده پدرش هم پدر خانم را در آورده باشد?
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
انیشتین باردگیری شماره کارت از بانک پی به هویت صاحب کارت میشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
وقتی بردنت برای بازجویی متوجه میشن جوون هستی یا مسن
United Arab Emirates
14:31 - 1398/05/22
بازم میگم اگه دچار اختلاف به هر دلیلی شد نباید توجیه ....! طلاق بعد سراغ عشق وعاشقی ! مگه میشه هم متاهل هم رابطه عاطفی وتو خونه جر بحث کرد!؟ کسی با مردم صحبت نکرده و نگفته حجاب درونی و اخلاق برا زن و مرد یکی هست .راجب این که قاتل هست یا نه نمیتونم قضاوت نمیکنم ، فقط میدونم ؛ شتر سواری و کادو دادن ..! یه طرفه زن درد و دل با تو وعابرت ... !؟بیشترباعث تحریک و.شدت گرفتن دعوا بوده ! زندگی زن نفهم رو جلو دخترش! نابود کردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
کاش اقای عاشق پیشه قدیمی این خانم راپیدانمیکرد.شایدبهتربودچونکه اون کمکهایکه میکرده صحیح نبوده
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1398/05/23
دلم برای این مرد سوخت
کاش این اتفاق نمی افتاد و این زن میتونست از شوهرش جدا بشه و بهم برسن
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/05/23
گور بابای هر چی عشقه
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1398/05/23
به جای توصیه های ایمنی آخر کار بگو قاتل کی بود؟!
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/05/29
جای قاضی بودم الحساب این مردک رو بیست سال مینداخت زندان تا بفهمه اغفال ناموس مردم یعنی چی.بی وجدان کارت عابر داده قضیه رو سرعت بده
پاسخ ها
علیرضا
Netherlands
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
تا وقتی زن حق طلاق نداشته باشد این اتفاقات میفتد یا محبور هست ادمکش اجیر کند یا رابطه نامتعارف داشته باشد
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1398/06/25
من هم به شوهره شک دارم هم به عشقش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج