نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی در تامین اجتماعی
۸۹۶۵۷۲
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
۱۰۷۳۷ 
رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: حقوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی بر اساس میانگین دستمزد دو سال آخر که به سازمان اعلام شده تعیین می شود، به همین دلیل افراد تحت پوشش باید سوابق بیمه‌ای خود را به دقت بررسی کنند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: حقوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی بر اساس میانگین دستمزد دو سال آخر که به سازمان اعلام شده تعیین می شود، به همین دلیل افراد تحت پوشش باید سوابق بیمه‌ای خود را به دقت بررسی کنند.

 بنفشه محمودیان درباره وضعیت سالمندی در ایران و جهان اظهار کرد: شیب تند حرکت به سوی میانسالی در ایران نیازمند آمادگی‌های ویژه‌ای است. وقتی معیشت افراد جامعه بواسطه اتفاقاتی نظیر سالمندی، از کار افتادگی، بیماری و بیکاری به خطر می‌افتد، تامین اجتماعی از افراد حمایت می‌کند و پوشش بیمه‌ای آن، به افراد اطمینان می‌دهد که از حمایت‌های لازم برخوردار هستند.

وی افزود: حمایت‌های بلند مدت تامین اجتماعی از جمله مستمری‌ها و بویژه مستمری بازنشستگان متناسب با مدت پرداخت حق بیمه و مدت پوشش بیمه‌ای در زمان رسیدن به سن خاص پرداخت می‌شود. بنابراین باید در جوانی و زمان اشتغال به مقوله معیشت و حقوق سالمندی برای بهره برداری در زمان لازم توجه ویژه‌ای داشت.

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس قانون مدرن تامین اجتماعی کارفرمایان موظف هستند تا افرادی را که به هر عنوان تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در آورند و حق بیمه مربوطه را پرداخت کنند.

محمودیان با تاکید بر اینکه پرداخت مستمری در پیری با توجه به سوابق بیمه شدگان صورت می‌گیرد، بیان کرد: لازم است بیمه شدگان به سوابق بیمه‌ای خود توجه کنند تا به صورت پیوسته و با دستمزدهای صحیح به سازمان اعلام شده باشد.

وی درباره سن مجاز دریافت مستمری گفت: طبق ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی مردان و زنان به صورت عام با داشتن شرایط سنی و سوابق بیمه‌ای مختلف می‌توانند بازنشسته شوند. یکی از این شرایط پرداخت و احصای ۳۰ سال حق بیمه مستمر است. اگر شرایط گفته شده فراهم باشد آقایان با ۵۰ سال و بانوان با سن ۴۵ سال می‌توانند از مزایای بازنشستگی بهره‌مند شوند.

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی نحوه محاسبه حقوق و مستمری بازنشستگی را تشریح کرد و گفت: میانگین دستمزد دو سال آخر افراد نسبت به سابقه بیمه‌ای آنها مبنای محاسبه قرار می‌گیرد. به عنوان مثال اگر یک بیمه شده با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شود، مستمری او بیست سی‌ام میانگین دستمزد دو سال آخری است که طی لیست بیمه به سازمان اعلام شده است.

محمودیان درباره دستمزدهای کمتر از حداقل حقوق اعلام شده از سوی سازمان هشدار داد و تاکید کرد: گرچه دستمزد از سوی کارفرما اعلام می‌شود اما دقت خود بیمه شده نیز الزامی است. اگر دستمزد بیمه شده کمتر از حداقل دستمزد آن سال باشد، بر اساس یک ماده قانونی مابه‌التفاوت این دو از محل پیش بینی شده پرداخت می‌شود تا معیشت مستمری بگیر از حدی پایین‌تر نرود.

وی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد افزود: حداقل حقوق و مزایا هر ساله در هیئت وزیران بر اساس تورم ترمیم می‌شود تا حقوق پرداختی به بازنشستگان میزان مکفی را داشته باشد. همچنین سازمان تامین اجتماعی مبالغ دیگری را تحت عنوان کمک هزینه‌های جنبی به بازنشستگان پرداخت می‌کند که با توجه به شرایط افراد، متفاوت است.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/05/24
یک کار مند وقتی بازنشسته می‌شود کلی پول وسنوات دریافت می‌کند ولی اگر یک کارگری بخواهد بازنشسته شود کلی پول باید پرداخت کند یک کار ذکر از کجا بیست الی سی ملیون بیاورد بدهد تا بازنشسته شود
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1398/05/24
مابه تفاوت تا حداقل اون سال رو که با جریمه از خود کارفرما اخذ می کنید! منظور از محل پیش بینی شده همینه؟!
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/05/24
چرا دو سال آخر؟! میخواین هر طور که شده کمش کنید!
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/05/24
چرا دو سال آخر؟! میخواین هر طور که شده کمش کنید!
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/05/24
چرا میانگین دو سال رو میگیرین!؟! میخواین کمش کنید؟!
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/05/24
اینهمه بیمه کم میکنید در مقابلش چه مزایایی میدین؟!!! هیچ!
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/05/24
پس نرخ تورم سال۹۸ حدود ۱۸ درصد بوده !! چقدر خوب !!!
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/05/24
من نمیدونم این چه محاسبه ایه پدر من یک ملیون و ششصد حقوق بازنشستگی میگیره. خدا لعنت کنه باعث و بانیه این گرونیها رو.
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/05/24
اگر ملاک پرداخت تسهیلات و تخفیفات به واحدها (مهمترین) تعداد پرسنل ان واحد باشد ، خیلی از معضلات کارگاها ، و کنترل فساد ، حل می شود .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
چیزی گران است باحقوق کم داریم خجالت داماد و نوه هایمان و فرزندان و همسرمان می گشیم خودتان قضاوت کنید وجدانن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
همسر من 32/5 سال حق بیمه پرداخت کرده 1/700دریافت میکن با این گرونی هفته به هفته که بلا میره عدالت نیست خدا نجاتمون بده
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/05/24
به گفته مسعولین تاچهارمیلیون تومان خط فقره حساب میشه یک سالمندباامدورفت پسرهاباعروسهادخترهابادامادهاونوههاودیگراقوام بایک یایک ونیم ملیون تومان چقدربایدشرمنده شوندیاتورم گرانی رامهارکنیدیااین حقوق زیرخط فقررابالاببرید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج