اژه‌ای: حاشیه امن برای مفسدان وجود ندارد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۹۷۳۷۷
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
۶۹۳۶
معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: دستگاه قضایی برای مبارزه با مفسدان در حوزه های مختلف مصمم است و حاشیه امن برای آنان وجود ندارد.

خبرگزاری ایرنا: معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: دستگاه قضایی برای مبارزه با مفسدان در حوزه های مختلف مصمم است و حاشیه امن برای آنان وجود ندارد.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز شنبه در نشست معارفه رئیس کل جدید دادگستری گیلان در رشت با بیان این مطلب افزود: با کسانی که امنیت و آرامش مردم را به هر عنوانی به هم بزنند ، برخورد قاطع می‌شود.

وی با تبریک ایام عید غدیر، به نحوه قضاوت و دادرسی حضرت علی (ع) اشاره و بیان کرد: امیرالمومنان (ع) در خصوص امر قضا تاکید داشت که قضاوت باید بی طرفانه و بدون تبعیض باشد؛ از این رو کسی که در مقام دادرسی قرار گرفت نیز باید با تاسی از آن حضرت بی طرفانه، قاطعانه، سریع و بدون تبعیض به موضوع‌ها رسیدگی کند.

او اضافه کرد: پس از احراز آنچه که با رعایت ضوابط الهی به دست آوردید بایستی بدون واهمهه، نگرانی و ترس حکم دهید و امروز همه این‌ها جزء ضروریات زمان ماست.

حجت الاسلام محسنی اژه ای اظهار کرد: نیاز است به کسانی که به بیت المال دست اندازی می‌کنند، هنجارشکنان و افرادی که می‌خواهند فساد را ترویج کنند و مردم را به بی‌مبالاتی برگردانند، اجازه انجام این گونه کارها داده نشود.

وی ادامه داد: همچنین اجازه ندهیم کسانی بعد از ۴۰ سال که از پیروزی انقلاب می‌گذرد؛ با سوء استفاده از موقعیت، مقام و زد و بند چنگ بر منابع مردم و بیت المال بیندازند و ثروت نامشروع انباشته کنند.

او با یادآوری اینکه تمام حقوقی که یک کارمند در طول دوران خدمتش دریافت کند ، به اندازه سودی که برخی افراد در یک معامله کسب می کنند نیست، تصریح کرد: این افراد می خواهند با ثروت به قدرت نفوذ و تلاش می کنند هر کسی اعم از افراد مذهبی و غیر مذهبی را به نوعی تحت تاثیر قرار دهند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای خاطر نشان کرد: قوه قضائیه نسبت به این نوع افراد نمی تواند بی تفاوت باشد؛ امروز به طور مثال بعضی سارقان و هنجار شکنان ارامش جامعه را بر هم می زنند و ما نمی توانیم بی تفاوت باشیم ضمن اینکه سپاه ، ارتش، بسیج ، قوه قضائیه و مردم از دهه اول انقلاب قویترند و دشمن ضعیف تر است .

وی به برخی از مشکلات گیلان که دستگاه قضایی با آنها روبروست ، اشاره و بیان کرد: بر اساس آمار ، میزان پرونده های ورودی این استان از میانگین کشوری بالاتر اما ماندگاری پرونده ها نسبت به میانگین کشوری پایین تر است که این نشاندهنده آن است همکاران ما تلاش خود را در رابطه با وظایف شان انجام می دهند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با بیان اینکه باید فکر اساسی برای تعداد ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی در استان شود، اظهار داشت: برای کاهش ورودی پرونده ها بایستی از صلح و سازش بین طرف های درگیر و شورای حل اختلاف بهره جست.

وی افزود: سرقت ، توهین ، ضرب و جرح عمدی و غیر عمدی و تهدید یکی از جنبه های کیفریست که فراوانی این جرایم در کشور و گیلان نسبت به جرایم دیگر بیشتر است و بیشترین پرونده های کیفری ما را تشکیل می دهند که بایستی برای کاهش اینچنین پرونده هایی، صلح و سازش واقعی تقویت شود.

حجت الاسلام محسنی اژه ای تصریح کرد: بعضی افراد از دستگاه های دولتی و یا نهادهای دولتی از برخی اشخاص شکایت می کنند که بایستی با دخالت دادن مسئولان ، این موضوعات به پرونده قضایی منجر نشود .

وی با تاکید بر اینکه بخش هایی همچون بازرسی و دادستان ها باید در مسائلی همچون تغییر کاربری اراضی در استان جدی تر ورود کنند، اظهار داشت: از ابتدا بایستی تلاش شود تا خلافی صورت نگیرد؛ اگر شهردار ، دهیار و یا اعضای شورای شهر و یا دستگاهی، به خلاف مجوز تغییر کاربری دادند بایستی جلوی آن گرفته شود نه اینکه زمانی که ساختمانی بنا شد، آن را تخریب کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر آزاد خواه_فوتر