اتهام پولشویی به بزرگترین بانک اسلامی انگلیس
۸۹۹۲۵۴
۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۵
۹۲۶۲ 
بزرگترین و قدیمی ترین بانک اسلامی انگلیس به نام الریان که به شمار زیادی از نهادهای اسلامی در این کشور خدمات مالی ارائه می دهد به پولشویی متهم شد.

ایرنا: بزرگترین و قدیمی ترین بانک اسلامی انگلیس به نام الریان که به شمار زیادی از نهادهای اسلامی در این کشور خدمات مالی ارائه می دهد به پولشویی متهم شد.

نشریه تایمز گزارش داد: تحقیقات درباره این بانک اسلامی از سال گذشته توسط نهاد ناظر بر استانداردهای مالی انگلیس (FCA) آغاز شده و در حال حاضر قادر به افتتاح حساب بانکی جدید برای افرادی که پر خطر خوانده می‌شوند، نیست.

تایمز نوشت، الریان که مقر آن در شهر بیرمنگهام است، بالغ بر ۸۵ هزار مشتری دارد که بیشتر آنها ثروتمندان قطری هستند. این بانک که در گذشته «بانک اسلامی بریتانیا» نام داشت ۷۰ درصد آن در مالکیت دومین بانک قطر موسوم به مصرف الریان است. مابقی ۳۰ درصد آن هم متعلق به هولدینگ قطر بازوی سرمایه گذاری دولت قطر است.

بزرگترین بانک اسلامی انگلیس متهم به پولشویی شد

تایمز مدعی شد که این بانک به ۱۵ نهاد افراطی اسلامی خدمات مالی ارائه می دهد، در حالی که نهادهای یادشده به صورت قانونی در انگلیس فعالیت می کنند.

نهاد ناظر بر استانداردهای مالی انگلیس (FCA) درباره این خبر اظهار نظری نکرده و الریان هم منکر تخلف مالی شده است. درصورتی که اتهام پولشویی این بانک اسلامی ثابت شود، ممکن است صاحبان آن به پرداخت جریمه نقدی و حداکثر ۲ سال زندان محکوم شوند.

این اولین باری نیست که تایمز انگلیس، قطر و نهادهای وابسته به این کشور را به تخلف متهم می کند. این نشریه انگلیسی مدعی است که قطر در ازای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲، به فیفا ۸۸۰ میلیون دلار رشوه داده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Finland
01:27 - 1398/06/01
در ایران پولشویی بیشتره اینا نوک سوزن ایران هن نمیشن از همه لحاظ
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1398/06/01
خخ اگر اسلام دست و پاي مارا نبسته بود
Iran, Islamic Republic of
02:01 - 1398/06/01
هر چی بانک اسلامی هست همشون دزد واختلاسگر هستن واعجبا
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/06/01
اگر یه سر به بانکها ی اسلامی ایران با سود 24 درصد بزنن به اون بانک جایزه میدن ،جالب که این اسمش ربا نیست ،بعد اونی که پول نزول میده و سود ده درصد میگیره ربا و حرام است ،این قانون نوین اسلامی از کجا آ مده ،مگر در دوران پیامبر بانک بوده
United Arab Emirates
11:05 - 1398/06/01
اینم از بانکداری اسلامی
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1398/06/01
بانک اسلامی و پولشویی؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج