در خیابان سوم سعادت‌آباد چه خبر است؟
۹۰۳۰۰۵
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
۸۵۵۶ 
شهرداری می‌گوید از تیرماه که بازپرس دستور توقف ساخت‌وساز در برج سعادت‌آباد را صادر کرده هیچ فعالیتی صورت نگرفته، اما همسایه‌ها چیز دیگری می‌گویند؛ پرده‌ها تا چهار روز قبل کشیده بوده و فعالیت ساختمانی در واحد‌ها در حال انجام بوده است.

خبرگزاری ایسنا: پنجشنبه گذشته ایسنا در گزارشی به وقوع تخلف ساخت در یکی از برج‌های خیابان سوم سعادت‌آباد تهران به نام‌های "راژان۱"، "راژان۲" و "دیار۲" که قرار بود زمین آن به حسینیه تبدیل شود، پرداخت که با واکنش شهرداری تهران مبنی بر توقف فعالیت ساخت و ساز در این بنا مواجه شد.

در خیابان سوم سعادت‌آباد چه خبر است؟

جدیدترین پیگیری میدانی ایسنا از این بنا حاکی از آن است که تا روز پنجشنبه فعالیت ساخت و ساز در آن ادامه داشته است.

شهرداری تهران در توضیحات خود اعلام کرده بود که بعد از دستور بازپرس در تیرماه که خواهان توقف ساخت‌وساز شده هیچ نوع فعالیتی در برج سعادت‌آباد صورت نگرفته است. با این حال همسایه‌ها می‌گویند که تا پنج‌شنبه هفته گذشته ( ۷ شهریورماه ) که گزارش ایسنا ارسال شده عوامل ساختمانی، پشت پارچه‌های پوشاننده با حداکثر توان پروژه را پیش می‌بردند.

روز پنج‌شنبه اما به یکباره پارچه‌ها کنار رفت، شهرداری هم جوابیه‌ای فرستاد و اعلام کرد که به دستور بازپرس از تیرماه پروژه خوابیده است؛ اما منابع آگاه می‌گویند در طول هشت ماه گذشته کار ساخت و ساز در این پروژه در حال انجام بوده و تا همین چهار روز قبل کارگران مشغول کار بودند.

حکم تخریب هر سه قطعه صادر شد

دادگاه اعلام کرده هر سه قطعه برج سعادت‌آباد که قرار بود حسینیه شود اما برای مجتمع مسکونی جواز ساخت گرفته، به طور کامل باید تخریب شود و زمین به مالکیت دولت برگردد. بعد از رای دادگاه تجدیدنظر استان تهران مبنی بر قلع و قمع یک قطعه از سه قطعه، حالا رای تخریب دو قطعه دیگر هم آمده است.

قرار بود حسینیه بسازند اما ...

ماجرای عجیب برج سعادت‌آباد موسوم به «حسینیه سعادت‌آباد» (هیات بنی‌فاطمه) از زمانی آغاز شد که سال ۱۳۸۶ و بنا به گفته حسین معصوم، رییس کارگروه راه و شهرسازی، افرادی با محوریت یکی از نمایندگان مجلس زمین ۳۰۰۰ متری دولتی را به قصد ساخت حسینیه گرفتند اما حسینیه نساختند؛ زمین را فروختند و رفتند. البته اعضای هیات بنی‌فاطمه سعادت‌آباد مدعی هستند که ابتدا قرار بود زمین برای ساخت حسینیه به هیات آنها داده شود اما یک وقفه کوتاه در پیگیری موضوع همان و واگذاری زمین به نماینده مجلس و دوستانش همان. حالا اعضای هیات بنی‌فاطمه به جای این زمین مجبور هستند هیات عزاداری امام حسین (ع) را در پارکی نزدیک همان زمین برپا کند.

مع‌الوصف، فرد یا افرادی که زمین را در سال ۱۳۸۶ خریداری کرده‌اند، در سال ۱۳۹۲ از شهرداری منطقه ۲ تهران مجوز ساخت مجتمع مسکونی گرفته‌اند و حالا دو قطعه از سه قطعه را به پیشرفت حدود ۷۰ درصد و یک قطعه را به پیشرفت حدود ۳۰ درصد رسانده‌اند؛ اما پس از کش و قوس‌های فراوان و شکایت مدعی‌العموم، اخیرا رای نهایی دادگاه مبنی بر ابطال سند، ابطال قرارداد، خلع ید از پلاک ثبتی و قلع و قمع بنای ۳۰۰۰ متری سعادت‌آباد، موسوم به حسینیه سعادت‌آباد صادر شده است.

سال ۱۳۹۶ با ورود معاون دادستان کل کشور در حقوق عامه، توجه‌ها به برج سعادت‌آباد جلب شد. با دستور وزیر سابق راه و شهرسازی به قائم‌مقام او در شورای حفظ حقوق بیت‌المال، ماجرا پیگیری و نهایتا رای قلع و قمع صادر شده است. البته وزیر فعلی راه و شهرسازی معتقد است: «فردی که این زمین را می‌سازد، خلاف قانونی نکرده است. این فرد طبق قانون مجوز و پروانه ساخت دارد و حق و حقوق شهرداری و همچنین پول زمین را پرداخت کرده است».

مالک از چه کسانی چک سفید امضا دارد؟

حسین معصوم، قائم‌مقام سابق وزیر، فردی است که از ابتدا تا انتها پرونده را دنبال کرده است. او می‌گوید: جدا از این‌که ساختمان باید تخریب و زمین به دولت برگردانده شود، مساله‌ی اصلی احترام به قانون است. بعد از این‌که شهرداری جواز را در سال ۱۳۹۲ صادر کرده ما سال ۱۳۹۷ حکم توقف بنا را گرفتیم اما با شکایت مالک به کش و قوس افتاد. گلایه ما از شهرداری تهران این است که چرا اجازه داده در سه ماه اخیر که حکم توقف ساخت‌وساز صادر شده، عملیات ساختمانی در این بنا ادامه پیدا کند؟!

رییس پیشین کارگروه راه و شهرسازی با بیان این‌که اگر به حکم دادگاه بی‌توجهی شود سنگ روی سنگ، بند نخواهد شد، تاکید کرد: باید از مالکان بپرسیم چک سفید امضا از چه کسانی دارند که پروژه را جلوی چشم شهروندان و مسوولان تا این مرحله رسانده‌اند؟

اکنون این سوالات جدی مطرح است که افکار عمومی به دنبال پاسخ آن است؛ چرا فرد یا افرادی که زمین دولتی را برای حسینیه دریافت کرده‌اند و حتی اجازه تغییر کاربری نداشته‌اند به راحتی توانسته‌اند آن را بفروشند؟ آن افراد الان چه می‌کنند؟ خریداران چه کسانی هستند؟ چگونه توانستند برای زمینی که کاربری خدمات شهری داشته سند مسکونی بگیرند؟ افکار عمومی منتظر پاسخ‌های قانع‌کننده است.

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1398/06/11
اون نماینده مجلس چی شد؟
پولو گرفت و الفرار؟؟؟؟؟؟
اون نامرد رو باید بگیرن بکنن تو زندان نه این بدبختی که زمین رو خریده
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1398/06/11
چرا نام نمایندگان معرفی نمی گردد
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1398/06/11
لطفاً نام نماینده مجلس و دوستانشان اعلام شود.
پاسخ ها
بی نام
United Arab Emirates
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
یک نماینده چرا ؟
کل نمایندگان محترم مشگل دارند بی خود پرچم کشور ها ی دیگر را آتش نمی زنند و برجام را بی خود پاره نمی کنند و بعضی اوقات کفن پوش بی خود نمی شوند بلاخره مجلس تجارتخانه سهامی خاص است
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/06/11
شهردار اصلاحطلب شهر تهران لطفأ قانون را رعایت کند و تخلف نکند و مثل نجفی همش بدنبال کشف تخلفات شهردار قبل نباشد........،،،،،،،،،،،،،،،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
این تخلف در زمان آقای قالیباف اصولگرا و جهادگر انجام شده است
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1398/06/11
ای بابا کدوم پاسخ
مملکت هرکی هرکیه
برج رو میسازن و میفروشن اینها همه چرت و پرته
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/06/11
بنام هیئت و به کام دزدان !!!!
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1398/06/11
بقران اگر رضاخان بود اون نماینده رو بهمراه خونوادش به رگبار می بست و در شهرداری رو گل می گرفت
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/06/11
اینم از حسینیه چی ها
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/06/11
واقعا جالبه نماینده پول رو گرفته رفته حاضر نیستید حتی اسمش رو بیارید بعد اون آدمی که پول داده زمین را خریده ، جواز گرفته و ساختمان ساخته باید علاوه بر اینکه تاوان زمین را بدهد ساختمانش را هم که هزینه کرده تخریب کنند ! کلا عدالت موج میزند !
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1398/06/11
همه سر کاریم!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
دقیقا , هدف. شل کردن کیسه است , مجوزش اماده است " بنده خدا "
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1398/06/11
چرا زمین بیت المال را به هر کسی که از راه میرسه داده اید ، هم واگذار کنندگان وهم تحویل گیرندگان زمین لایق و سزاوار چوبه دارند اما نه دولت و نه دستگاه قضا شهامت این کار را ندارند ، چون خودشان هم گیر مییفتند ، در این مملکت اسلامی در کمال تأسف و نا باوری بیت المال نگهبان و دلسوز ندارد ، !!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1398/06/11
یعنی دوران قالیباف اوج فساد تو پایین سطح شهری بودیم. تو منطقه خوده ما 2 تا خرابه بود از زمان های قدیم که یکیش بزرگتره مالک پیدا کرده و قراره ساخته بشه. یکی دیگه ام که قدیمی های محل از قدیم میرفتن والیبال الان شده حسینیه. یعنی دیگه جلوی چش مردم بی عدالتی در این حد.
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/06/11
همه جا بخور بخوره که حال و روزمان اینه
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1398/06/11
نه حسینیه . نه برج . فقط باید پارک بشه
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/06/12
اولا"این ملک در سعادت آباد نیست و در خیابان شهید فرحزاد ی خیابان شهید حافظی بعد از خ درختی است
ثانیا"این ملک زمین آن مربوط به ستاد اجرایی است
آنچه ضروری است دقت در بررسی موضوع است این داستان جالب است
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1398/06/12
هر جا سخن از زمین خواری است نام زیبای تهران و نمایندگانش میدرخشد زمین خواری تو قشم و شمال هم از تهران کلید میخوره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج