جبهه‌ی پایداری منهای احمدی‌نژاد سرمایه‌ای ندارد
۹۰۳۸۹۰
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
۴۶۹۶
در گقتگو با مرتضی طلایی مطرح شد:
مرتضی طلایی گفت: زمزمه‌هایی مطرح شده است که آقای جلیلی به عنوان نماد جبهه پایداری حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد و این موضوع یعنی آنکه همچنان باید شاهد انشقاق باشیم.

نامه نیوز: مرتضی طلایی، فعال سیاسی اصولگرا، با بیان اینکه «تجربه سالیان گذشته نشان داده است که اصولگرایان نمی‌توانند به یک وحدت جامع دست یابند» گفت: تا به این‎جای کار نیز برای انتخابات پیش‌رو وحدتی مشاهده نمی‌شود و کماکان شاهد چنددستگی هستیم و به‌صراحت می‌گویم که به ایجاد وحدت میان اصولگرایان خوش‌بین نیستم اگرچه آرزوی ما وحدت است.

جبهه‌ی پایداری منهای احمدی‌نژاد سرمایه‌ای ندارد

وی علل به‌ وحدت‌ نرسیدن اصولگرایان را این‌طور عنوان کرد:«در جریان اصولگرا همه خود را برحق می‌دانند و به دیگر اصولگرایان با دیده شک و تردید نگاه می‌کنند. از سوی دیگر در این جریان یک رهبری واحد دیده نمی‌شود و این خلأ بزرگی است».

طلایی درباره نقش و جایگاه جبهه پایداری در ائتلاف احتمالی اصولگرایان تصریح کرد: «اگر نیروهای جبهه پایداری را منهای آقای احمدی‌نژاد بدانیم، تصور نمی‌کنم سرمایه خاصی داشته باشند. آنها مجموعه‌ای از نیروهای انقلابی هستند که با نگاهی بسته به مسائل می‌نگرند، اما اگر همچنان آقای احمدی‌نژاد را در زمره آنها بدانیم، بله باید پذیرفت که از سرمایه اجتماعی قابل توجهی برخوردارند اما معتقدم که دیگر نمی‌توان جبهه پایداری و احمدی‌نژاد را در یک ظرف گنجاند.»

وی ادامه داد: «پایداری‌ها همیشه قواعد بازی را برهم زده‌اند و حاضر نشده‌اند که برای اتحاد میان تمام اصولگرایان قدری از خودگذشتگی به خرج دهند یا از بعضی مواضعشان کوتاه بیایند. متأسفانه آنها همواره دیگر اصولگرایان را تا دقیقه۹۰ معطل می‌گذارند و درنهایت هم به وحدت رضا نمی‌دهند. اکنون هم همین است و زمزمه‌هایی مطرح شده است که آقای جلیلی به عنوان نماد جبهه پایداری حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد و این موضوع یعنی آنکه همچنان باید شاهد انشقاق باشیم. همه جریان‌های اصولگرایی باید بدانند که اگر قدمی برای جدایی میان نیروهای اصولگرا بردارند، به اصل انقلاب اسلامی ضربه زده‌اند.»

او در پاسخ به این پرسش که نقش قالیباف در ایجاد این اتحاد چگونه است، اظهار کرد: «آقای قالیباف سرمایه اجتماعی و ظرفیت‌های فردی خوبی دارد البته که با پایداری‌ها زاویه‌های مهمی دارد. او در مقطع کنونی بحث نواصولگرایی را مطرح کرد. این طرح اگر به معنی آن باشد که از جوانان بااستعداد و آشنا به امور سیاسی استفاده و ذیل عنوان کلی اصولگرایی فعالیت شود امر پسندیده‌ای است و همه اصولگرایان باید به او کمک کنند اما اگر قرار است این طرح زمینه گسترش انشقاق میان اصولگرایان باشد، همان انتقادهایی که پایداری‌ها وارد است به آقای قالیباف هم وارد می‌شود».

مرتضی طلایی در پایان در پاسخ به اینکه آیا محمدباقر قالیباف می‌تواند نقش رهبری جبهه اصولگرایی را ایفا کند، گفت: «به نظر من قالیباف به‌تنهایی نمی‌تواند لیدر جریان اصولگرایی باشد. او توانمندی‌های قابل توجهی دارد اما اگر می‌خواهد نقش تأثیرگذاری داشته باشد، باید دایره اطرافیانش را گسترش دهد و از افرادی استفاده کند که کارنامه درخشانی دارند. اکنون مشاهده می‌شود که تمام بار طرح نواصولگرایی بر دوش خود قالیباف است و فرد دوم سرشناسی در کنار او مشاهده نمی‌شود».

 

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/06/13
فقط احمدینژادمردومردانگی داشت واقعابه فکرمردم بودولی بقیه نه تاجایی توانستندازمال وجیب مردم چاپیدند
پاسخ ها
جواد جنوب
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
اوخواهد امد بسوزن اونایی که دارن میسوزن درود بر احمدی نژاد نترس ودرود بر طرفدارانش...
جواد جنوب
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
اوخواهد امد بسوزن اونایی که دارن میسوزن درود بر احمدی نژاد نترس ودرود بر طرفدارانش...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
ای وای بر ما.....از بی کسی باید...دست ب دامن محمود شویم!!
اگر بیاید...احتمالا این دفعه معجزه میکند...دفعه قبل که کرامات زیاد داشت!!!
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/06/13
گند زدن احمدی نزاد هنوز پاک نشده وقالیباف هم با ان همه بدهکاری تو شهرداری واقعا که باز کار بر ها چی بگم
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/06/13
مموت برگرد که ملت منتظر پوله مفت هستن. البت اگه پولی مونده باشه.
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/06/13
اصولگرا واصلاح طلب دوتیغه یک قیچی عستند که فقط برای تاراج واختلاس بیت المال دارند باهم مسابقه میدهند ملت بابصیرت دیگر فریب این قران سرنیزه کردنها را نمیخورد جناب طلایی
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1398/06/13
هیچکدامتان بدون احمدی نژاد فایده ای ندارند ملت عاشق احمدی نژاد و خدماتش هستند او عشق ملت است کسی که می تواند مملکت را اژ این فلاکت نجات دهد فقط احمدی نژاد است و بس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج