برنامه‌ریز فستیوال کن از در آشتی با نتفلیکس درآمد
۹۰۴۸۱۷
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
۱۶۶۹
یکی از مدیران فستیوال کن از ضرورت همکاری سینمای فرانسه با رسانه‌های محتوای آنلاین و ابرکمپانی نتفلیکس سخن گفت.

خبرگزاری صبا به نقل از هالیوودریپورتر: پائولو مورتی از برنامه‌ریزان جشنواره کن با حضور و سخنرانی در پنلی در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو، خواستار تعامل بیشتر فیلمسازان فرانسوی با کمپانی نتفلیکس و دیگر رسانه‌های نوظهور محتوای آنلاین شد.

برنامه‌ریز فستیوال کن از در آشتی با نتفلیکس درآمد

مورتی در سخنرانی خود در این باره گفت: فیلمسازان فرانسوی باید به جای ایجاد مانع، زمینه مشترک بیشتری با نتفلیکس پیدا کنند.

جشنواره کن همواره رابطه سردی با نتفلیکس داشته است،‌ اما با این حال پائولو مورتی به عنوان یکی از مدیران این رویداد معتبر و بسیار مهم سینمایی عقیده دارد دو طرف این ماجرا می‌بایست قدم‌هایی در این رابطه بردارند تا نه صنعت سینما آسیب برسد و نه فیلمسازان. به گفته او این موضوع نه با بنا کردن دیوارها که با گفتگو حل می‌شود.

فستیوال کن و کمپانی نتفلیکس سال جاری میلادی دوباره و برای دومین سال متوالی از دستیابی به توافق ناموفق ماندند و به این ترتیب «مرد ایرلندی» مارتین اسکورسیزی، کمدی درام «لباسشویی» با بازی مریل استریپ و آخرین فیلم نوا بامباک، کارگردان آمریکایی با نام «پادشاه» که همگی از تولیدات نتفلیکس هستند از حضور در جشنواره کن محروم ماندند.

مورتی در این نشست تشریح کرد فرانسه قصد دارد از بخش توزیع صنعت سینمای خود در برابر زیاده‌خواهی‌ کمپانی‌های محتوای آنلاین محافظت کند. او افزود: فرانسه سیستمی پیچیده و کارا برای حفظ و دفاع از سیستم تکثرگرای خود دارد و این قابل درک است که سینماگران فرانسوی، ابر کمپانی آمریکایی نتفلیکس را به عنوان یک تهدید برای این ساز و کار ‌بینند.

مورتی در انتها تاکید کرد که در نهایت وظیفه او به عنوان ‌برنامه‌ریز جشنواره کن قرارگیری در کنار کارگردانان و تمرکز روی هنر سینما و نه حواشی تکنولوژیک آن است.

جشنواره فیلم تورنتو تا ۱۵ سپتامبر ادامه دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج