تاریخ‌سازى فیروزجا با صعود به مرحله سوم
۹۰۷۱۸۲
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
۲۹۰۲
یک شطرنج‌باز ایرانى براى نخستین بار در تاریخ، راهى مرحله سوم رقابت‌های جام جهانی شد.

روابط عمومی فدراسیون شطرنج: بازی دوم از مرحله دوم مسابقات جام جهانی شطرنج، امروز (شنبه) برگزار شد و نمایندگان شطرنج ایران برابر حریفان خود به یک پیروزی و دو تساوی رسیدند.

امروز علیرضا فیروزجا (2702) با مهره سفید برابر دوبف از روسیه (2699) به پیروزى رسید تا راهى دور سوم شود. بازی اول این دو بازیکن با تساوی به پایان رسیده بود. دوبف شطرنج‌باز جوان روسی، قهرمان حال حاضر مسابقات سریع جهان به حساب می‌آید.

تاریخ‌سازى فیروزجا با صعود به مرحله سوم

این براى نخستین بار در تاریخ است که یک شطرنج‌باز ایرانى راهى دور سوم مى‌شود.

پرهام مقصودلو (2664) نیز امروز با مهره سیاه برابر لئون آرونیان از ارمنستان (2758) قرار گرفت و به تساوی رضایت داد تا با توجه به شکستش در بازی اول، از دور رقابت‌ها کنار برود. آرونیان مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی است و چندی قبل در مسابقات معتبر گرندچس تور سنت‌لوئیس، بالاتر از مگنوس کارلسن به مقام قهرمانی رسید.

محمدامین طباطبایی (2642) هم با مهره سفید برابر جفری شیونگ از آمریکا (2707) به تساوی رسید تا با دو تساوی ثبت شده، برنده این بازی به دیدارهای تکمیلی کشیده شود. بازی های تکمیلی مرحله دوم، فردا برگزار می‌شود.

دهمین دوره رقابت‌هاى جام جهانى در خانتى مانسیسک روسیه برگزار مى‌شود و مجموع جوایز در نظر گرفته شده براى این مسابقات، یک میلیون و 600 هزار دلار است.

طبق اعلام فیده، دو فینالیست رقابت‌هاى جام جهانى سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانى جهان را کسب خواهند کرد. کارلسن قهرمان حال حاضر جهان است و به طور اتوماتیک در رقابت‌هاى قهرمانى جهان حضور خواهد داشت. کاروآناى آمریکایى نیز پیش از این سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانى جهان را کسب کرده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج