واکنش کارگردان مشهور به اتهام تجاوز
۹۰۷۲۴
۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۳
۱۳۳۲۶
«وودی آلن» در واکنش به اظهارات جنجالی دخترخوانده‌اش، آن را شرم‌آور خواند.
خبرگزاری ایسنا: «وودی آلن» در واکنش به اظهارات جنجالی دخترخوانده‌اش، آن را شرم‌آور خواند.

با گذشت دو روز از انتشار نامه سرگشاده «دیلان فارو»، دخترخوانده «وودی آلن» - بازیگر و کارگردان مشهور آمریکایی - که در آن «وودی آلن» را به سوءاستفاده جنسی متهم کرده بود، این کارگردان مشهور به انتشار این نامه واکنش نشان داد.

 سخنگوی وودی آلن در یادداشتی گفته که آقای آلن نامه را خوانده و آن را دروغین و شرم‌آور دانسته است. وی همچنین با بیان اینکه رسانه‌ها باید با احساس مسئولیت بیشتری چنین خبرهایی را منتشر کنند، با اشاره به سابقه این پرونده در دهه 90 می‌گوید کارشناسان در آن زمان نتوانستند مدرکی دال بر سوءاستفاده جنسی وودی آلن از دخترخوانده‌اش ارائه دهند و اعلام کردند، وی توانایی تشخیص واقعیت از تخیل را ندارد.

سخنگوی وودی آلن همچنین وعده داده که وی به‌زودی واکنش مناسبی به انتشار این نامه نشان خواهد داد.

روز یکشنبه «دیلان فارو»، دختر خوانده وودی آلن در نامه‌ای که در وب‌سایت نیویورک تایمز منتشر شد، وی را به سوءاستفاده جنسی متهم کرد. در این نامه، دخترخوانده 28 ساله‌ وودی آلن، وی را متهم کرده در زمانیکه کودکی هفت ساله بود، او را در یک اتاق زیر شیروانی تاریک که شبیه کمد بوده به کرات مورد سوءاستفاده جنسی قرار داده و صدمات جبران ناپذیری را به روح و جسمش وارد کرده است.

وودی آلن 78 ساله امسال با آخرین فیلمش با نام «یاسمن آبی» با حضور «کیت بلانش» و «آلک بالدوین» امید زیادی دارد که برای چهارمین‌بار جایزه اسکار بهترین فیلمنامه را دریافت کند.

وودی آلن طی سه دهه فیلم‌سازی افتخارات و جوایز سینمایی متعددی کسب کرده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به دو جایزه‌ بهترین کارگردانی و شش جایزه‌ بهترین فیلم‌نامه از جوایز بافتا انگلیس، خرس نقره‌ای جشنواره‌ برلین در سال 1975، جایزه‌ فیپرشی جشنواره‌ کن در سال 1985 برای «رز بنفش قاهره»، دو جایزه‌ بهترین فیلم خارجی از جوایز سزار فرانسه برای «منهتن» و «رز بنفش قاهره»، جایزه‌ بهترین فیلم‌نامه از گلدن گلوب برای «رز بنفش قاهره» در سال 1986، جایزه بهترین فیلم اروپایی از جوایز گویا اسپانیا در سال 2006 برای «امتیاز نهایی»، شیر طلای افتخاری جشنواره‌ ونیز در سال 1995، جایزه‌ یک عمر دستاورد سینمایی از جشنواره‌ سن‌سباستین در سال 2004 اشاره کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج