ماجرای دختر خجالتی سینما و ملکه شدنش
۹۰۷۲۷۴
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
۷۳۷۹
با اینکه در صدر فهرست ستارگان هالیوود بود و ملکه موناکو شد همچنان هدفش جلب توجه بی‌نتیجه و رضایت پدرش بود.

ایران آرت: ۳۷ سال پیش در چنین روزی گرِیس کِلی در موناکو درگذشت. گریس کلی در فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا زاده شد. مادرش آلمانی‌تبار و آموزگار ورزش و پدرش ایرلندی‌تبار، قهرمان المپیک و صاحب یک شرکت بزرگ ساختمانی بود.

ماجرای دختر خجالتی سینما و ملکه شدنش

خجالتی بود و همیشه خود را از دیگر اعضای خانواده کمتر می‌پنداشت و هدفش جلب توجه و رضایت پدرش بود.

۱۲ ساله بود که بازی در تئاتر را آغاز کرد. در آموزشگاه راوینهال و مدرسه استیونس و آموزشگاه هنرهای دراماتیک نیویورک ادامه تحصیل داد. او به لطف زیبایی‌اش مدتی مدل مجلات برای تبلیغ شامپو، سیگار و آبجو بود. بارها کوشید در دانشگاه نیز بازیگری بخواند اما بی‌نتیجه بود.

بدون کمک خانواده با سختکوشی آموزش هنرپیشگی دید، لهجه و زبان‌های دیگر را آموخت. نخست با نقش‌های فرعی درخشید و سرانجام برنده بازیگر نقش دوم اسکار و گلدن گلوب شد.

ماجرای دختر خجالتی سینما و ملکه شدنش

۲۵ ساله بود که به خاطر بازی در فیلم "دختر روستایی" هیچکاک برنده بهترین بازیگر زن اسکار شد. در سخنرانی اسکار فقط گفت: "شور و شوق این لحظه مرا از بیان احساسم باز می‌دارد".

به گزارش دویچه‌وله، او در چند فیلم هیچکاک که به او لقب "آتشفشان زیر برف" داد، نقش آفرید که پر اقبال‌ترین‌شان "پنجره رو به حیاط" است.

۲۶ ساله بود که در جشنواره فیلم کن با رایِنیر سوم پادشاه موناکو آشنا شد و پیش از آنکه خانواده‌اش متوجه شوند با وی پیوند زناشویی بست و یکباره پس از نقش‌آفرینی در ۱۳ فیلم ماندگار، هنرپیشگی را رها کرد و همه وقت خود را به انجام کارهای خیریه به عنوان شهبانو داد و با تبلیغ مثبت باعث شکوفایی اقتصادی موناکو شد.

ماجرای دختر خجالتی سینما و ملکه شدنش

۳۱ ساله بود که آلفرد هیچکاک سخت کوشید او را برای بازی نقش اصلی یک فیلم به‌ هالیوود بازگرداند.

گریس کلی در ۵۲ سالگی در تصادف خودرو در نزدیکی موناکو درگذشت.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1398/06/24
روحش شاد یادش گرامی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج