تایید بازرسی سرزده آژانس اتمی از دانشگاه‌ها
۹۰۷۶۲۱
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۳
۹۰۵۸
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دانشگاه‌ها بدون هماهنگی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفته است.

باشگاه خبرنگاران: منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره بازرسی آژانس انرژی اتمی از دانشگاه‌ها اظهار کرد: بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قبلاً از چند دانشگاه بازدید کردند و حتی اسامی این دانشگاه‌ها توسط سخنگوی سازمان انرژی اتمی رسانه‌ای شده است. این بازرسی‌ها صحت دارد، اما در دوره مسئولیت من اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر موضوع بازرسی از دانشگاه‌ها منتفی شده است، افزود: شورای عالی امنیت ملی قبلاً برای فراهم کردن زمینه بازدید بازرسان آژانس انرژی اتمی از دانشگاه‌ها مستقیماً خودش با مسئولان دانشگاه‌های مربوطه هماهنگ می‌کرد و به وزارت علوم مربوط نمی‌شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اذعان کرد: نکته مثبت بازرسی‌ها این است که بازرسان آژانس انرژی اتمی به دنبال بهانه و پیدا کردن چیزی در دانشگاه‌ها بودند، اما موردی را پیدا نکردند. با توجه به اینکه تعهدات جمهوری اسلامی نسبت به برجام کاهش پیداکرده، دیگر از دانشگاه‌ها بازدیدی صورت نمی‌گیرد.

گفتنی است، این بازرسی‌ها در حالی اتفاق افتاده که پیش از این هیچ رئیس دانشگاهی در این باره اظهار نظر نمی‌کرد تا اینکه رئیس سازمان انرژی اتمی و سخنگوی آن از این مسئله پرده برداشتند. باید منتظر ماند و دید که این تأیید و تکذیب‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1398/06/25
برای این که بهانه رو از دست بازرسان آژانس بگیریم بهتره اجازه بدید بازرسان جیب مردم، کشوها، کابینت ها ، داخل فرهای مردم رو بگردند تا خیلی بهانه به دست اونا ندیم.
ننگ ابدی بر شما
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1398/06/25
عجب حقارتی گریبانگیر ملت شده بوده!
واقعا خجالت آوره!
مامورین آژانس خر کی بودند که ازدانشگاههای ما بازدید میکردند؟!!
واقعا این تحقیر نه ازسوی روحانی وظریف ونه ازسوی هیچ کس دیگری هیچ توجیهی نداره!
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1398/06/25
خداوند رسوا و مجازات کند مسئولین دولتی بی کفایت را که برجام را امضا کردن و نه تنها صنعت هسته ای و اقتصاد رو نابود کردن بلکه امنیت رو هم از بین بردن در کشور؛ به راحتی به ماموران آژانس که جاسوسان آمریکان اجازه دادن بیان تو صنایع و دانشگاه های ما بچرخن و جاسوسی کنن
Iran, Islamic Republic of
02:46 - 1398/06/25
واقعا برجام این بود خب این که ننگه برا یه ملت که بازرس آژانس برای پیدا کردن بهونه بیاد بازرسی دانشگاه ما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج