خرید زمین توسط عراقی‌ها تکذیب شد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۰۷۹۹۵
۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
۱۶۷۰۶
معاون گردشگری: خرید زمین و ویلا در ایران توسط گردشگران عراقی شایعه است یک‌میلیون و 689هزار و 837گردشگر عراقی در 5ماه نخست سال به ایران سفر کردند

همشهری: عراق رتبه نخست گردشگر ورودی به ایران را به‌خود اختصاص داده و از این منظر جایگاه ویژه‌ای در صنعت گردشگری ایران یافته است.

در بررسی جایگاه گردشگران ورودی عراقی به ایران تا سال قبل بیشتر گردشگرانی که از آن کشور به ایران سفر کردند در ردیف گردشگردرمانی و پس از آن زیارتی قرار داشتند که بیشترین ارزآوری در صنعت گردشگری کشور از عراق تأمین شد.

از سال گذشته تاکنون اما براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده حجم ارزآوری گردشگران عراقی به ایران چندبرابر شده است. چون علاوه بر درمان و زیارت، استراتژی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر تعریف تورهای ترکیبی برای گردشگران عراقی متمرکز شد و بدین‌ترتیب آنها که برای زیارت به مشهد و قم سفر کردند یا آنها که در ردیف گردشگران درمانی به شهرهای مقصد گردشگری درمانی کشور سفر کردند در تورهای ترکیبی قرار گرفتند و سیاحت نیز به سفر آنها افزوده شد.

تراز گردشگری ایران و عراق

معنای این تصمیم، ارزآوری بیشتر به کشور و هزینه‌کرد بیشتر از سوی گردشگران عراقی در ایران بود. پیگیری‌های همشهری از مراجع آماری کشور که برای نخستین‌بار منتشر می‌شود، مشخص کرد که در 5‌ماه نخست سال‌جاری یک‌میلیون و 689هزار و 837گردشگر عراقی به ایران سفر کردند که نسبت به سال گذشته باز هم با افزایش مواجه بود. سال گذشته و در 5‌ماه نخست سال97، تعداد یک میلیون و 264هزار و 85عراقی به ایران سفر کرده بودند که رقمی کمتر از آن چیزی است که در 5‌ماه نخست امسال ثبت شده است.

جالب آنکه در 5‌ماه نخست امسال تعداد گردشگران ایرانی که به عراق و عتبات رفته‌اند براساس اعلام مراجع آماری به همشهری، یک‌میلیون و 99هزار و 8گردشگر خروجی بود که بیانگر تراز مثبت گردشگری ایران و عراق است. یعنی حجم گردشگران ورودی از عراق به کشور بیش از گردشگرانی است که از ایران به قصد زیارت و سیاحت به عراق سفر کرده‌اند.

همین امسال موضوع خرید ویلاهای متعدد و زمین‌های وسیع شمال کشور و برخی شهرهای خوش آب و هوا در غرب ایران توسط عراقی‌ها بالا گرفت، اما آیا گردشگران عراقی قادر به خرید زمین یا ویلا در ایران هستند؟ آیا قوانین ایران اجازه خرید خاک کشور توسط خارجی‌ها را مجاز دانسته است؟

آیا اجاره سالانه ویلاهای شمال کشور توسط گردشگران عراقی صحت دارد؟ میزان ارزآوری گردشگران عراقی برای ایران چه اندازه است؟ آیا اصلا آماری دقیق از نحوه هزینه‌کرد گردشگران عراقی در ایران وجود دارد یا ردگیری مقاصد گردشگری آنها در ایران ممکن است؟ اصلا عراقی‌ها چند شب در ایران اقامت دارند؟

این سؤالات را به همراه بررسی وضعیت بازار گردشگری عراق برای ایران با ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در میان گذاشتیم و در نخستین سؤال از او پرسیدیم اهمیت بازار گردشگری عراق برای ایران چیست؟

ولی تیموری می‌گوید: عراق جایگاه نخست گردشگران ورودی به کشور را به‌خود اختصاص داده است و حتی حجم گردشگران خروجی از ایران به مقصد عراق با توجه به تمامی برنامه‌ریزی‌ها برای تسهیل سفر ایرانی‌ها به عراق باز هم تعداد گردشگران عراقی ورودی به ایران از تعداد گردشگران ایرانی خروجی به مقصد عراق بیشتر است.

آمار میزان هزینه‌‌کرد گردشگران عراقی در ایران چگونه است و آنها چند روز به ایران سفر می‌کنند؟ معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور می‌گوید: هر گردشگر عراقی براساس آمار متوسط 4.9شب در ایران اقامت دارد و وقتی چنین عددی ارائه می‌شود یعنی، گردشگران عراقی تنها برای زیارت به ایران سفر نمی‌کنند که سفرهای تفریحی به شمال کشور و به استان‌های خوش آب‌وهوای غرب کشور دارند.

عراقی‌ها برخلاف اروپایی‌ها علاقه‌ای به سفرهای انفرادی به ایران ندارند. این ویژگی تمامی آنهاست و عادت دارند که در گروه‌های پرتعداد به ایران سفر کنند؛ بنابراین براساس آنچه معاون گردشگری کشور به همشهری گفته است، تمایل دارند به سمت هتل آپارتمان‌ها یا خانه‌مسافرهای مجوزدار در ایران بروند و در این مراکز اقامت کنند.

خرید زمین توسط عراقی‌ها تکذیب شد

وضعیت اقتصادی عراقی‌ها در 4سال گذشته متحول شده است و سبک سفر گردشگران عراقی به ایران نیز تفاوت زیادی با یک دهه قبل داشته است. عراقی‌هایی که در دهه قبل به ایران سفر می‌کردند چنان مسافران فقیری بودند که زائرسراها مملو از جمعیت آنها بود و عمدتا نیز به قصد زیارت به ایران سفر داشتند. حالا اما شرایط برای آنها متفاوت شده است و آنطور که معاون گردشگری کشور می‌گوید: عراقی‌ها در ردیف گردشگران ولخرج در ایران قرار گرفته‌اند.

عراقی‌ها شمال ایران را خورده‌اند؟

آیا زمین‌های شمال کشور در گیلان، مازندران و گلستان به تسخیر عراقی‌ها درآمده است؟ آیا آنها هستند که زمین‌های شمالی را با قیمت‌های کلان و در وسعت بسیار یکجا خریداری می‌کنند؟ معاون گردشگری می‌گوید: خیر چنین نیست. در گردشگری و دیگر حوزه‌ها قانون سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد و همه حوزه‌ها تابع این قانون هستند. سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری تنها به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مرتبط است و در همین قانون هم سرمایه‌گذاری باید به‌صورت مشارکتی و سهم 51 به 49 باشد. سرمایه‌گذار خارجی هم نمی‌تواند بیش از 49درصد سهم داشته باشد.

اگر عراقی‌ها بخواهند در ایران هتل احداث کنند البته که براساس قانون سرمایه‌گذاری حتی زمین رایگان در اختیار آنها گذاشته می‌شود. پس اینکه می‌گویند گردشگران عراقی در ایران زمین و خانه خریداری می‌کنند صحت ندارد. ادارات ثبت هم چنین چیزی را تأیید نمی‌کنند. البته ممکن است ایرانیان عرب‌زبان این اقدام را انجام داده باشند. عموما گردشگران عراقی و عرب‌زبان وقتی وارد ایران می‌شوند، عرب‌زبان ایران در قالب راهنما آنها را همراهی می‌کنند و ممکن است راهنمایان آنها که عرب‌زبان ایرانی هستند اقدام به خرید زمین و خانه در شمال کشور کنند که خب این موضوع ایرادی ندارد.

سهم 1490دلاری هر عراقی برای ایران

گردشگران عراقی چند دلار در ایران هزینه می‌کنند و سهم آنها در ارزآوری به کشور چه اندازه است؟ اصلا گردشگران عراقی چه سهمی در درآمدزایی جوامع محلی دارند و به‌صورت غیرمستقیم چه میزان پول به مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری ایران تزریق می‌کنند؟ این سؤال تا زمان به نتیجه نرسیدن حساب اقماری گردشگری کشور پاسخ ندارد و آمارها به هیچوجه دقیق نیستند.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز این موضوع را تأیید می‌کند، اما به آماری که سازمان جهانی جهانگردی، شورای جهانی سفر و مجمع جهانی اقتصاد در ارتباط با سهم گردشگران جهان در منطقه جنوب آسیا که ایران نیز در همین طبقه‌بندی قرار گرفته است، اشاره می‌کند.

معاون گردشگری می‌گوید: در پایان سال2018 میزان هزینه‌کرد یک گردشگر در منطقه جنوب آسیا به‌طور متوسط 1490دلار بود؛ بنابراین اگر بخواهیم بگوییم یک عراقی چه مبلغی در سفر به ایران هزینه کرده است، باید این عدد بر تعداد گردشگران ورودی از عراق به ایران ضرب شود. اگر چه گردشگران درمانی عراق در ایران مبلغی بسیار بیش از مبلغ اعلام شده از سوی مجامع جهانی هزینه می‌کنند.

با درنظر گرفتن آمار رسمی مجامع جهانی سفر و گردشگری و اقتصاد که از سوی معاون گردشگری اعلام شد می‌توان گفت که سال گذشته گردشگران عراقی به جز گردشگران درمانی آن کشور، مبلغ یک‌میلیارد و 883میلیون و 486هزار و 650دلار به اقتصاد ایران کمک کرده‌اند. درحالی‌که این آمار در 5‌ماه نخست امسال با رشد بیشتری مواجه شد و در 5‌ماه نخست سال 98گردشگران عراقی ورودی به ایران 2میلیارد و 517میلیون و 857هزار و 130دلار به اقتصاد جامعه ایرانی کمک کرده‌اند.

تلاش همسایگان برای ربودن مهم‌ترین بازار گردشگری ایران

ولی تیموری، شرایط گردشگری ایران را سخت توصیف می‌کند. به اعتقاد او، در همین شرایط سخت بین‌المللی که چراغ حوزه‌های دیگر خاموش می‌شود تنها حوزه‌ای که با نشاط جلو رفته است صنعت گردشگری ایران است. او می‌گوید: چندین‌بار در همین چند ماه گذشته، ایران وارد مقابله مستقیم با نیروهای متجاوز شد. ماجرای اسقاط پهپاد آمریکایی، ماجرای گروگانگیری کشتی ایرانی توسط انگلستان و مسائل دیگر همگی نشان‌دهنده یک منطقه ناآرام برای گردشگری است و این بهانه‌ها می‌تواند موجب تضعیف گردشگری در چنین منطقه‌ای شود، اما در همین شرایط ایران توانسته است صنعت گردشگری را به شکل مطلوب اداره کند و چراغ آن ‌را روشن نگاه دارد.

تا آنجا که در 4‌ماه اول امسال تعداد گردشگران ورودی به کشور نسبت به سال قبل 40درصد رشد داشت. کارشناسان گردشگری معتقدند، حجم بالای گردشگران ورودی از عراق به ایران اگرچه در سال‌های گذشته دستخوش برخی مسائل حاشیه‌ای نیز بوده است، اما رقابت بر سر بزرگ‌نمایی برخی موضوعات در ارتباط با گردشگران عراقی ورودی به ایران، کشورهای همسایه را بر آن داشت تا برای جذب گردشگران عراقی به کشور خود دست به‌کار شوند و حتی دروغ‌پردازی را چاشنی ربودن بازار گردشگری عراق از دست ایران کنند.

رقابت برای ناامن جلوه دادن مسیر ایران برای گردشگران با هدف مسدود کردن مسیر گردشگران ورودی به ایران با توجه به ارزآوری بالای صنعت گردشگری برای کشور، کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس و حتی کشورهای همسایه را بر آن داشت تا ماهی مطلوب را از این آب گل‌آلود صید کنند و تور صید گردشگران عراقی را بر صنعت گردشگری ایران نیز بگسترانند.

انتشار یافته: 71
در انتظار بررسی:0
Korea, Republic of
22:45 - 1398/06/25
حتما گاوها هم پرواز میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
اين يه تكنيك كثيف خبرگذاري هاي بي وجدانه يه مطلب رو منتشر ميكنن دو دقيقه بعد ميگن تكذيب شد ...ديگه آبي كه ريخته شد كه جمع نميشه وقتي خبري منتشر ميشه در آن واحد به ميليون ها نفر ميرسه...حالا خبر كذبش به اون آدم برسه يا نه هم احتمال يك در ميليون داره!مرگ بر منافق
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
دروغ میگن برید شمال بپرسید عراقیهای کثیف دارن زمین میخرند
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
دقیقا . شما الان برو کلار دشت ببینید چه خبره . من یکماه پیش رفتم فکر میکردی وارد یه کشور غریبه شدی همه عربی حرف میزنن تو شهر . باور نکردنی بود برام این حجم از آدم که کلی زمین خریدن و دارن ساخت و ساز میکنن اونجا . دقیقا تمام کوههای کلار دشت رو فروختن .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
کم خالی ببند کوه مالکش منابع طبیعیه جز منابع طبیعی کسی نمیتونه بفروشدش البته مهاجران خوزستانی به بهانه ریزگرد چند ساله شدیدا به شمال مهاجرت میکنن دوساله مهاجرتشون شدیدتر شده خونه زندگیشونم تو خوزستان فروختن و تو شمال ملک خریدن نه همه شون ولی بعضیشون عربن جنگ بشه بیشتر هم مهاجرت میکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
کمتر چرت بگو لطفا 
طبق قوانین ایران  خرید و فروش ملک فقط با شناسنامه و کارت ملی ایرانی  قابل خرید و فروشه  پس  لطفا  کمتر  دروغ پراکنی کنید  و کمی تحقیق کنید بعد اظهار نظر کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
کمتر چرت بگو لطفا 
طبق قوانین ایران  خرید و فروش ملک فقط با شناسنامه و کارت ملی ایرانی  قابل خرید و فروشه  پس  لطفا  کمتر  دروغ پراکنی کنید  و کمی تحقیق کنید بعد اظهار نظر کنید
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1398/06/25
علت ورود عراقی ها به ایران به غیر از بحث درمان فقط بی ارزشی پول ایران است و بس ، بقیه حرف ها خالی بندی است . هر دینار عراق معادل 12 تومان ایران است .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
خاک تو سر مسئولین عراق از ما جلوتره
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1398/06/25
کی میگه دورغ من پسر دایم عراقیه یک ویلا خرید تو شمال وبابلسر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
خوب حتما تو هم عراقی هستی دست کمی از اون نداری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
کمتر چرت بگو لطفا 
طبق قوانین ایران  خرید و فروش ملک فقط با شناسنامه و کارت ملی ایرانی  قابل خرید و فروشه  پس  لطفا  کمتر  دروغ پراکنی کنید  و کمی تحقیق کنید بعد اظهار نظر کنید
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1398/06/25
اصلا تکذیب نیست
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1398/06/25
از اول هم معلوم بود شیوخ عربی دیوانه نیستن بیان ایران با این امکانات و رفاه و آزادی ملک بخرن تازه اگر میشد سند به نامشون بخوره هم نمیومدن وای به الان که اینم نمیشه
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
شما چه خوش باوری
بدون نام
Romania
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
۹:۰۹
شما به شایعاتت ادامه بده عربهایی که میان ایران حتی لبنانی نیستن فقط عراقین شیوخ عرب میدونی اصلا کیا هستن ؟ انقدر ثروت دارن که نمیان شمال با اینهمه محدودیتهای ایران
بازاری مغازه دار
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
کمتر چرت بگو لطفا
طبق قوانین ایران خرید و فروش ملک فقط با شناسنامه و کارت ملی ایرانی قابل خرید و فروشه پس لطفا کمتر دروغ پراکنی کنید و کمی تحقیق کنید بعد اظهار نظر کنید
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1398/06/25
ما که نفروختيم والا يه عرب هم توي گيلان نديديم حتما دولت زمين ميده بهشون ما به ايرانيش هم زمين نميفروشيم که قصد تخريب طبيعت و فرهنگ مارو دارن مازندران هم يکم به خودش بياد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
واسطه خریدها دوستان ایرانی شان هستن
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1398/06/25
ما که نفروختيم والا يه عرب هم توي گيلان نديديم حتما دولت زمين ميده بهشون ما به ايرانيش هم زمين نميفروشيم که قصد تخريب طبيعت و فرهنگ مارو دارن مازندران هم يکم به خودش بياد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
خوزستانیها رو بیرون کنید از شمال حل میشه
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
همیشه یه جوری باید بی فرهنگی تون رو به رخ بکشید،چرا پسندیده صحبت نمیکنید؟یعنی چی خوزستانی ها رو بیرون کنید؟
ایران برای همه ی اقوام هست و یک شهر مختص یه قوم نیست
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1398/06/25
اخراج بیماران ایرانی و جایگزین کردن بیماران عراقی, بخاطر پول بیشتر میدن چی؟؟؟؟؟؟!!!!!""
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1398/06/25
اگه توایران نظری تکذیب بشه بدون صحت داره
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/06/25
خودت شایعه میسازی خودت هم تکذیبیه میزنی.خبرساز
پاسخ ها
سعید،ک
Netherlands
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
هیچ تکذیبی وجود نداره،بخداقسم اعراب عراقی درهمه جای ایران بخصوص شمال هرچی زمین کشاورزی،غیرکشاورزی،تودل جنگل،ویلاهای لوکس،راهمه خریداری کردن ورفت،چراچرت وپرت میگی،چراتکذیب میکنی،مردم بدبخت ایران که پول ندارن پس باید اعراب بخرن،به ارزش پول کشورشون می نازن وهرقیمتی هم روی ملک بزاری خم به ابرو نمیارن ونقدا پول میدن،هرکسی باشه وسوسه میشه وهرچی داشته باشه دودستی تقدیم میکنه،
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1398/06/25
تکذیب شد ینی واقعیت داره
Romania
23:09 - 1398/06/25
پس جنوبیهای خودمون دارن زمین میخرن شمال اصفهان و شیراز و تهران کم بودن حالا به شمال هم رسیدن چقدرم زیادن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
فرهنگ عربی دارن
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1398/06/25
دروغه تکذیب شمال پر شده عراقی کنار ساحل هم دستفروشی میکنند
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1398/06/25
حق با تکذیب کننده است.
خخخ
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1398/06/25
تکذیب یعنی حقیقت داره!!!
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1398/06/25
حقیقت داره عراقی و افغانی پر شده تو ایران مسخره اس اونوقت خود ایرانی ها دنبال مهاجرت اند
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1398/06/25
بنده هفته قبل ایام تاسوعا و عاشورا مشهد بودم و هر کجای مشهد از حرم مطهر تا مکان های گردشگری عراقی های زیادی بودند و اتفاقا از لحاظ فرهنگی و رفتاری خیلی خوب بودند و از لحاظ خرید اگر عراقی ها نبودن کسبه مشهد جوابگوی اجاره مغازه هم نبودند عده ای اگر مخالف حضور عراقی ها هستند چرا ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس را ایرانی ها قرق می کنند اعتراضی ندارند؟!یا ایام محرم و اربعین جمعیت ایرانی ها در عراق از خود عراقی ها بیشتره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
واقعا حرفت درسته داداش منم مغازه دارم اگ عراقیها نبودن بازار راکد بود و حتی نمیتونستیم پول اجاره رو بدیم
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1398/06/25
خود شمالی ها نصف شمال رو خوردن جنگل ساحل زمین خواری میکنند عراق هم اضافه شد
پاسخ ها
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
تو فضول شمال نباش بيابونت رو بچسب
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1398/06/25
به خدا گردشگر برای ایران خیلی خوبه خیلی درامد برای کشور داره اما مطمئنم مردم ما با کاراشون باعث میشن همشون برن ترکیه و اونوقت هممون پشیمون میشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
گردشگر بله ولی نه عراقی افغانی لبنانی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
حتما برای شما یجورایی سود داشته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
گردشگر گردشگره عراقی و لبنانی و افغانی نداره البته افغانیا ساکن میشن ولی عراقی و لبنانی فقط گردشگرن
بدون نام
-
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
خوب اینا عاشق چشم رنگیا هستند و نژاد پرست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
فقط گردشگر عراقی باید بیاد میخواهیم هزار سال نیاد همشون برن به جهنم ... مطمن باش ترکیه هم این اشغالها را راه نمیدهد
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/06/25
اصلا هیچ خارجی در ایران نمیتونه زمین بخره و سندی بهش داده نمیشه نمیدونم این شایعات چطور به وجود اومد
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1398/06/25
وقتی تکذیب شد یعنی راسته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
کمتر چرت بگو لطفا
طبق قوانین ایران خرید و فروش ملک فقط با شناسنامه و کارت ملی ایرانی قابل خرید و فروشه پس لطفا کمتر دروغ پراکنی کنید و کمی تحقیق کنید بعد اظهار نظر کنید
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1398/06/25
من شمال هستم. کاملا خبر درسته. اعراب در حال خرید ویلا و زمین و آپارتمان هستند. بطوریکه باعث گرانی شده اند
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
من شمالیم کاملا کذبه سر کارید جمعا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
کمتر چرت بگو لطفا
طبق قوانین ایران خرید و فروش ملک فقط با شناسنامه و کارت ملی ایرانی قابل خرید و فروشه پس لطفا کمتر دروغ پراکنی کنید و کمی تحقیق کنید بعد اظهار نظر کنید
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1398/06/26
من یک مغازه دار هستم و واقعا اگر عراقیها نبودند بازار ما واقعا راکد بود عراقیها خوب خرید میکنند و این باعث رونق بازار و چرخ اقتصاد مملکت میشه...
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/06/26
خوب بخرد شما کم در ترکیه وکشورهای دیگر ملک میخرید
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1398/06/26
خدا این عراقیها را برایمان حفظ کند
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1398/06/26
بابا كم دروغ بگين گيلان ومازندران پر شده از عراقي كه زمين و ويلا ميخرن
ايراني طمعكار هم برق دلارا كورش ميكنه
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1398/06/26
تکذیب مسئولان و مدیران ایران یعنی حقیقت داشتن موضوع. اُف برکسانی که زمین به اینهابفروشند اُف
United Arab Emirates
02:13 - 1398/06/26
اول تکذیب... بعدها تایید.. روال کار مدیران کم تجربه و ناکارامد!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1398/06/26
بیاید مشهد ببینید چقدر عراقی ها وافغانها خونه خریدن من ایرانی دو سال مستاجره افعانی بودم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
اون حتما تابعیت ایرانی داشتد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
چه ایراد داره؟
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1398/06/26
فردا پس فردا از مملکتمون انداختنمون بیرون میفهمید
Iran, Islamic Republic of
06:27 - 1398/06/26
مثل بقیه ی مشکلات و مفاسد کشور با تکذیب ولاپوشانی کردن سعی میکنید فعلا قضیه را ماست مالی کنید اما واقعیت چیز دیگری است
Iran, Islamic Republic of
07:27 - 1398/06/26
خریدزمین ویلا وآپارتمانهای خوش نقش درشمال وامکان زیارتی توسط عراقیها ولبنانی ها واقعیتی انکار ناپذیراست وصحت داردوموج گسترده ای ازاین افرادازطریق وکلای خوددرمکانهای خوش آب وهوای ایران اقدام به خرید زمین وویلا وآپارتمان نموده اند؟واین خرید ها درآینده مشکلات عدیده ای رابرای کشوربه وجود خواهد آورد؟عراقیهاخوش گذران های خوش ذوقی هستند.باید ازاین بایبت گریست مگر مردان به خاطر خاک و ناموس باخون خود کشورراحفظ کردندتااین گونه خون شهیدان عزیزمان دیده نشود؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
چرت نگو هرچیزی رو سریع ربط میدید به شهدا
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/06/26
عراقی ها و کردهای عراق سعی دارن که تو مملکت ما رخنه کنن و تو ارومیه هم هیمن قضیه پیش اومده رفتن با شهردار ارومیه که یه پارکینگی رو میخواسته تو مزایده بذاره و نذاشته خریدن و مردم با غیرت و ترک ارومیه جلوی این کا رو گرفتن با نامه دادستان ارومیه
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1398/06/26
لعنت بر این عراقی ها کم تو جنگ جنایت کردن حالا در داخل ایران مغلوم نیست چه غلطی میکنند مردم ما هم ساده ۸سال جنگ را فرغموش کردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
بی سواد اول سواد یاد بگیر
Germany
09:08 - 1398/06/26
اقا جان راحت ترین کار تکذیبه کاردیگه ای بلد نیستید همش خوابید کی رفتید دنبالش
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1398/06/26
مسئولان هر خبری رو که تکذیب کنن یعنی درسته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
کمتر چرت بگو لطفا
طبق قوانین ایران خرید و فروش ملک فقط با شناسنامه و کارت ملی ایرانی قابل خرید و فروشه پس لطفا کمتر دروغ پراکنی کنید و کمی تحقیق کنید بعد اظهار نظر کنید
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/06/26
تجربه نشون میده که هر چی تکذیب میشه صحت داره
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/06/26
لعنت به کسانی که کشور را به بیگانگان فروخته و می فروشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر