درخواست عربستان برای واردات بنزین از ایران
۹۰۸۱۱۶
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
۱۵۹۰۶
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تولید نفت عربستان ۲۵ میلیون لیتر کاهش پیدا کرده است، گفت: عربستان دست نیاز به سمت ایران دراز کرده تا بتواند بنزین مورد نیاز خود را از ایران وارد کند.

خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تولید نفت عربستان ۲۵ میلیون لیتر کاهش پیدا کرده است، گفت: عربستان دست نیاز به سمت ایران دراز کرده تا بتواند بنزین مورد نیاز خود را از ایران وارد کند.

ابوالفضل حسن‌بیگی در خصوص حمله انصارالله به مجتمع نفتی آرامکو عربستان گفت: در حال حاضر دو جبهه سنگین در خاورمیانه در مقابل یکدیگر قرار گرفتند، اسلام و ملت‌های مسلمان در یکسو و جبهه کفر و نفاق به سرکردگی آمریکا در سوی دیگر، جبهه کفر سربازانی تا بن دندان مسلح در اختیار دارد و در جبهه حق ملت‌های منطقه و جبهه مقاومت هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز شاهد بلوغ، قدرت نمایی و قدرت‌یابی جبهه مقاومت در منطقه و جهان هستیم، جبهه مقاومت با اتکا به جوانان خود توانسته جایگاه قدرتمندی را کسب کند و جبهه کفر را شکست دهد، آمریکا و اذنابش در عراق، سوریه، لبنان و خاورمیانه شکست خوردند، این امر موجب شده در خاورمیانه دست به اقدامات خبیثانه‌تری بزنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز عربستان زندان ها، بیمارستان ها و مناطق مسکونی را در یمن بمباران می کند. آمریکا، عربستان و اسرائیل قوانین بین المللی را زیر پا می گذارند تا روحیه مردم یمن را تضعیف کنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: کشورهای عربی ائتلاف چندگانه علیه یمن ایجاد کردند و امروز به جایی رسیدند که هر نقطه‌ای را که عربستان و امارات در یمن تصرف و تثبیت می‌کنند با موشک باران یمنی‌ها از دست می‌دهند.

اشتباه عربستان در همکاری با آمریکا برای تحریم فروش نفت ایران

وی با اشاره به ساخت پهپادهای رادار گریز توسط یمنی‌ها اظهار داشت: انصارالله مجتمع نفتی آرامکو را بمباران کرد، این اقدام پیروزی برای جبهه مقاومت در منطقه بود زیرا اولا قدرت و اقتدار ملت یمن علیه ارتش عربستان سعودی و آمریکا را نشان می‌داد، ثانیا ثابت کرد آمریکایی‌ها نمی توانند توسط ناوهای خود از ریاض و آرامکو حفاظت کرده و از طرفی پهپادهای جبهه انصار الله یمن را منهدم کنند. آرامکو یکی از بزرگترین مجتمع های نفتی عربستان است که آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند از آن حفاظت می‌کنند اما نتوانستند این کار را انجام دهند.

حسن‌بیگی خاطر نشان کرد: عربستان سعودی در مراحل مختلف تحریم ایران توسط آمریکا در ابتدای انقلاب، در دوران دفاع مقدس و در دوران تحریم‌های اقتصادی، هر بار در همراهی با جبهه استکبار اعلام می‌کرد که نفت خود را جایگزین نفت تولیدی ایران خواهد کرد تا بازار نفت بین المللی مشکلی پیدا نکند و در واقع از آمریکا برای تحریم ایران دفاع می‌کرد.

بازسازی آرامکو سال‌ها طول می کشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با بمباران مجتمع نفتی آرامکو از سوی یمنی‌ها، عربستان این بار نخواهد توانست نفت مورد نیاز جهان را تامین کند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: بخشی از پالایشگاه نفت عربستان به کلی ذوب شده است و تا سال‌ها قابل بازسازی نیست و علاوه بر این روحیه کارکنان این شرکت کاملا از بین رفته است و مستشاران خارجی از ترس حمله مجدد یمنی‌ها در حال ترک شرکت‌های نفتی عربستان هستند.

حسن‌بیگی گفت: آمریکا امروز اعلام کرد که ما از ریاض محافظت می‌کنیم، آمریکا پیش از این آرامکو را تحت حفاظت خود اعلام کرده بود اما این شرکت نفتی برای سومین بار بمباران شد.

قیمت نفت قطعا افزایش می یابد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: آمریکا به هم پیمانانش در اروپا اعلام کرده که از ذخایر استراتژیک نفتی خود استفاده کنند تا قیمت نفت افزایش نیابد. با توجه به اینکه در آستانه فصل سرما قرار داریم، کشورهای اروپایی و آمریکا نمی‌توانند در بلند مدت از ذخایر استراتژیک خود استفاده کنند لذا قطعا قیمت نفت افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه عربستان در سطح جهان نا امنی ایجاد کرده است، گفت: امروز رژیم صهیونیستی نیز نگرانی خود را از اقدامات عربستان پنهان نمی‌کند. عربستان اعلام کرده بود ظرف شش ماه یمن را تصرف می‌کند اما امروز سال‌ها از حمله عربستان به یمن می‌گذارد.

کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی در باب‌المندب امنیت ندارند

حسن بیگی با بیان اینکه یکی از آبراه های بزرگ جهان باب المندب است خاطرنشان کرد: ناوهای آمریکایی و انگلیسی در باب المندب حرکت می کنند و امنیت ندارند زیرا موشک‌های زیادی اطراف باب المندب مستقر شده است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: مجموع عملکرد ایران و مقاومت افکار عمومی جهان را علیه زیاده خواهی‌های آمریکا برانگیخته است تا جایی که حزب جمهوری خواه در آمریکا نسبت به استراتژی متزلزل ترامپ در برابر ایران انتقادات فراوانی دارد و معتقد است جمهوری اسلامی در حال بهره‌برداری از این استراتژی است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و هم پیمانان منطقه ای‌اش در غرب آسیا نه تنها نتوانستند طرح خود مبنی بر شکل‌گیری خاورمیانه جدید را اجرایی کنند، بلکه امروز جبهه مقاومت نقشه خاورمیانه جدید را به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم زده است.

جبهه مقاومت نقشه خاورمیانه جدید را به نفع ایران طراحی کرد

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: امروز کشورهایی که در مقابل مقاومت قرار گرفته بودند در کنار مقاومت هستند، اقتدار و هژمونی آمریکا در منطقه فرو ریخته و شکست است. آمریکا مقصر اصلی این شکست را اسرائیل می‌داند که ایالات متحده را فریب داده و در باتلاق خاورمیانه فرو برده است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به راحتی تحریم‌ها را دور زده و نفت خود را به فروش می‌رساند و پولش را به کشور باز می‌گرداند و استراتژی مقام معظم رهبری برای عبور از تحریم‌ها ارتباط با روسیه، چین، هند و تامین نیاز میلیون‌ها نفر جمعیت کشورهای همسایه ایران بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: آمریکا متکی به پول نفت عربستان بود و حوثی‌ها به راحتی این درآمد را قطع کرده‌اند. جهان امروز باید بداند که جمهوری اسلامی ایران تنها کشور با ثبات منطقه است که می‌تواند نفت جهان را تامین کند.

حسن‌بیگی اظهار داشت: در پی حمله پهپادی یمن به پالایشگاه عربستان تولید نفت عربستان ۲۵ میلیون لیتر کاهش یافته است لذا جهان نیازمند نفت ایران در آستانه فصل سرما خواهد بود زیرا ایران مطمئن ترین و امن ترین مسیر برای تامین سوخت مورد نیاز جهان است.

وی ادامه داد: علاوه بر این عربستان نیز دچار مشکل شده است زیرا تولید بنزین و فرآورده‌های نفتی در این کشور به شدت کاهش یافته و به همین دلیل دست نیاز به سمت ایران دراز کرده است تا بتواند بنزین مورد نیاز خود را از ایران وارد کند. ایران حدود ۲۰ میلیون لیتر مازاد بر نیاز خود بنزین در تولید می کند و می تواند به عربستان بفروشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا نگران افزایش قیمت نفت در جهان است و به کشورهای اروپایی دستور داده است که از ذخایر استراتژیک نفتی خود استفاده کنند. با توجه به اینکه بازسازی پالایشگاه نفت عربستان ماه‌ها و حتی بیش از یک سال به طول خواهد انجامید و علی‌رغم میل آقای ترامپ قیمت نفت قطعا افزایش می یابد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 42
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/06/26
چه توهماتی ساقیش باقیش بمونه برا همیشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
من گاوم و باور میکنم حرفاشو
ماااااااا
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
لطفا مثل هدمای با شخصیت اگه جواب منطقی دارید بدید از بی ادبی کسی سود نبرده
ضد امریکا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
لازم نکرده بهشون بنزین بفروشیم....بگید بنزین اضافی واسه مفت خورهای شکم پرست نداریم
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/06/26
به عربستان فضولات رو‌بدهید تا دیگه ادعای قدرت نکنه فضولات انسان رو‌بدید
پاسخ ها
مملی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
اینا که میگن بنزین کمه
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1398/06/26
بله جون عمت شماراست گفتی شما ملت ایران را راضی کنبد گور پدر عربستان چخان دروغگو
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/06/26
افزایش قیمت نفت برای ملت گرفتار ایران نفعی ندارد جیب کاسبان وابسته پُر میشود و بس
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
مرحبااا
Seyed Ali ghasemi
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1398/06/26
الان اینان خواب دیدی برای ما تعریف میکنی !؟شب غذای سنگین نخور عزیزم!
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/06/26
عربستان به تو زنگ زده بود!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/06/26
ایران 20 میلیون لیتر مازاد داره؟؟؟ نگوووو
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/06/26
ای خدا بنازم به حکمتت .
France
10:35 - 1398/06/26
الان باید باور کنیم این خبر رو یا نه؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
10/35،معلومه که نه،!! عربستان داره میگه اگه ایران در این حمله دست داشته باشد، تلافی را برای خود محفوظ میدانیم، اون وقت گیرم آنها هم کلا بلانسبت الاغ باشند چطوری قدیما گفتن در زمان جنگ آشتی روا نیست،!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
همتون به مردم دروغ میگویید.
ای کاش فقط یک نفر از مسئولین صداقت داشتند !
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/06/26
ایشان بسیا شعار داده اند واراجیف زیاد فرمودنند واقع بین باشید
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1398/06/26
قیمت بیرون از کشور زیاد باید باشه ارزون ندین به اونا بدبختمون کنین برا اونا گران داخل رو ارزونتر کنین
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/06/26
اگه خواسین بنزین به عربستان بدید اول ۱۰۰برابر حساب کنین بعد باکشتی های خودشون ببرن کشتی ایران پس نمی دن مواظب باشید
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1398/06/26
عربستان به زودی درخواست آب را از ایران اعلام خواهد گرد ...چه برسد به بنزین ....
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/06/26
دروغ هرچه بزرگتر، باور پذیرتر. این جمله صحت داره اما دیگه کسی امثال شما رو اساسا قبول نداره که این اکاذیب رو قبول کنه!
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/06/26
گورپدرعربستان فکرکنم نماینده محترم هم جنس اش خوب نبوده
United Arab Emirates
12:28 - 1398/06/26
فعلا ملت ایران روتاگردن تولجن فرستادین مشکلاتمونو حل کنید عربستان و..... پبش کش .
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1398/06/26
کشورهای مسلمان . ایناکه باهم جنگ می کنند کجا یکطرف بیشتر کشورهای مسلمان با آمریکا و اسراییل هستن
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/06/26
این چرا این مزخرفاتو الان میگه؟
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1398/06/26
چطور میگفتند تولید نفت عربستان نصف شده و از ده میلیون بشکه به پنج میلیون بشکه رسیده پنج میلیون بشکه میشه یک میلیارد لیتر حالا چطور یکباره یک میلیارد لیتر شد بیست و پنج میلیون لیتر
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/06/26
تنها چیزی که میتونیم صادر کنیم دزد و اختلاسگر هست. قبل از انقلاب با فروش بادکنک طرف خونه ویلایی میخرید، یعنی خونه با زمینش اما الان چطور میشه یه واحد خونه شده 70 سال حقوق وزارت کاری و یه عده به اسم رییس اتاق بازرگانی ایران و چین مولتی میلیاردر شدند؟
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1398/06/26
پول بنزین رااول بگیرید!
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1398/06/26
اگرمسؤلان ایران قطره ای بنزین باهرقیمتی به حکومت ظالم سعودی بن معاویه بگذارد یقین همکاری درکشتن بچه شیعه های عربستان،یمن ،نیجریه،سوریه،لبنان ووووکرده امیدواریم دلسوزان انقلابی عنایت به این مطلب فرمایند
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1398/06/27
باز رفتی با دووو برره چرخیدی.؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/06/27
بابا جووووون شما بنزین ما رو کارتیش نکن صادرات اونم به عربستان پیشکش، نمی خواد زیره ببری کرممون خوشگل مسئول
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/06/27
فکر کنم با همه ی برنامه های مربوط به سهمیه بندی بنزین و کارت سوخت و ارامکو و....
دیگه پازل کامل شده و نقطه ی ابهامی وجود نداره.از طرفی دولت محترم هم اعلام کرد که به ازای هر ایرانی ۲۵ میلیون تومان پول سرگردان در بازار وجود داره.
دمت گرم واقعا.
خدا رحمت کنه عمر و عاص زیرک رو
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1398/06/27
با همین تحلیل ها کارمون به اینجا کشیده یک چیری رو هوا میگن
France
17:44 - 1398/06/28
منتظریم بیای جون پاپات
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/06/28
اگربخواهیم سناریوهی غرب علیه ایران رایکسره کنیم باید جبهه مقاومت ودوستانش برای همیشه درتنگه بابالمندب تمامی ناوهای غربیهای افزون طلب استعمارگررا به قعر ابهای منطقه فرستاد وریشه استعمارنفتی راکند. امنیت آنهارا بایدبه قعردریافرستاد.
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/06/29
فقط در حد بلوف زدن هستید فقط حرف مفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج