۷ سهمیه المپیک زمستانی جوانان برای اسکی ایران
۹۰۹۱۶۶
۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
۵۹۳۹
اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.

خبرگزاری ایسنا: اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.

بهرام ساوه شمشکی، دبیر فداسیون اسکی در مورد سهمیه‌های المپیک زمستانی جوانان به ایسنا گفت: المپیک زمستانی جوانان لوزان سوئیس دی ماه برگزار می‌شود که در مجموع سه رشته آلپاین، ‌ کوهستان و صحرانوردی هفت سهمیه داریم. دور قبل دو سهمیه داشتیم و الان افزایش چمشگیری داشتیم که امیدوارم نتیجه خوبی هم بگیریم.

او به برگزاری مسابقه انتخابی برای مشخص شدن اسکی بازان اعزامی به المپیک اشاره کرد و افزود: ورزشکاران هنوز مشخص نشده‌اند اما از آنجایی که باید تا ۱۵ آذر اسامی ورزشکاران را اعلام کنیم، منتظر شروع فصل بارش هستیم تا با اولین بارش مسابقه انتخابی را برگزار کنیم. در ادامه تعداد ورزشکاران حاضر در اردو را دو یا سه برابر ظرفیت در نظر می‌گیریم تا از بین آنها آماده‌ترین‌ها را انتخاب کنیم.

ساوه شمشکی در مورد برنامه‌های فدراسیون برای آماده سازی ورزشکاران اعزامی به المپیک گفت: ورزشکاران از فصل بهار در اردو هستند. برای اسکی‌بازان کوهستان مربی خارجی آوردیم و روی برف تمرین کردند. آلپاین هم اردیبهشت روی برف تمرین داشت و ورزشکاران صحرانوردی هم با رول اسکی کار می‌کنند. تقریبا چهار ماه در اردو هستند و این اردو تا المپیک هم ادامه پیدا می‌کند.

او در پاسخ به این سوال که برنامه‌ای برای اعزام اسکی بازان به اردوی تدارکاتی برون مرزی دارید؟ بیان کرد: با توجه به سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان که به صرفه جویی فدراسیون‌ها تاکید دارد، اردوهای برون مرزی را به حداقل رساندیم. البته برخی ورزشکاران که خودشان هزینه می‌کنند و یا اسپانسر دارند، اعزام می‌شوند اما برنامه برون مرزی خاصی نداریم و سعی می‌کنیم مربی خارجی به ایران بیاوریم تا ورزشکاران بیشتری از این موقعیت استفاده کنند.

او در مورد وضعیت بدهی مالیاتی یک و نیم میلیاردی این فدراسیون گفت: با پیگیری‌های آقای افتخاری و نامه‌نگاری بین وزارت ورزش و وزارت اقتصاد حساب‌هایمان بسته نشد. الان هم در حال پیگیری هستیم که بخشی از این بدهی را با تخفیفات پرداخت کنیم. وضعیتمان بغرنج نیست و در حال پیگیری هستیم.

ساوه شمشکی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به میزبانی ایران از مرحله سوم جام جهانی اسکی چمنی اشاره و بیان کرد: برترین‌های دنیا در ایران حضور داشتند و میزبانی به گونه‌ای بود که فدراسیون جهانی و دبیر کل فدراسیون از ایران تشکر کردند.

امسال میزبان مرحله قبل از فینال جام جهانی اسکی چمنی بودیم اما برای سال آینده درخواست میزبانی مرحله فینال این مسابقات را داریم. علاوه بر این در اسفند ماه هم میزبان مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در رشته آلپاین هستیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج