پیشنهاد ایران برای الحاق فوری اسرائیل به NPT
۹۰۹۱۹۳
۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۵
۱۰۰۳۶
نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل در وین گفت: اعمال فشار دائم بر روی رژیم صهیونیستی برای الحاق فوری و بدون پیش شرط به NPT ضرورت دارد.

خبرگزاری مهر: کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان ملل در وین در شصت و سومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی با موضوع «قابلیت های هسته ای اسرائیل (رژیم صهیونیستی) و منطقه خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای»، گفت: رژیم صهیونیستی مهمترین مانع تحقق خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای است بنابر این از جامعه بین المللی می خواهیم فشار مداومی را بر این رژیم برای پیوستن به معاهده عدم اشاعه تحمیل کند.

غریب آبادی با اشاره به حمایت کامل ایران از ایجاد منطقه خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای، افزود: از سال ۱۹۸۰ تاکنون قطعنامه های بسیاری در این خصوص و بدون رای گیری تصویب شده اند.

پیشنهاد ایران برای الحاق فوری اسرائیل به NPT

وی گفت: فعالیت های هسته ای و لجام گسیخته رژیم کودک کش اسرائیل، همچنان تهدیدی برای منطقه و فراتر از آن است.

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین با ابراز نگرانی از کوتاهی های صورت گرفته در گذشته و هشدار درباره تبعات ادامه این قصور و کوتاهی ها، افزود: اگر ما به قصور در این خصوص ادامه دهیم، همچنان شاهد پیامدهای وخیم علیه تمامیت، اعتبار و اهمیت معاهده عدم اشاعه سلاح های هسته ای خواهیم بود.

غریب آبادی با تاکید بر اینکه ایران قویا معتقد است پایبندی جهانی به ان.پی.تی و نیز اعمال جهانی پادمان های آژانس، به ویژه در منطقه خاورمیانه، به طور موثری موجب ایجاد منطقه عاری از سلاح های هسته ای می شود افزود: واقعیت این است که همه کشورهای خاورمیانه به غیر از رژیم صهیونیستی عضو ان.پی.تی و در حال اجرای تعهدات خود هستند؛ با این حال، این حقیقت که قابلیت هسته ای پنهانی رژیم اسرائیل یک تهدید جدی مداوم برای امنیت همسایگان و دیگر کشورهاست، از سوی برخی کشورهای خاص نادیده گرفته می شود.

سفیر کشورمان خاطر نشان کرد: مایه تاسف است که رژیم اسرائیل که عضو ان.پی.تی نیست، به پشتوانه حمایت نظامی و سیاسی برخی کشورهای خاص، با گستاخی به اجرای برنامه نظامی زیرزمینی هسته ای خود ادامه می دهد و حتی قصد خود برای الحاق به این معاهده را نیز اعلام نکرده است.

غریب آبادی با ابراز تاسف از اینکه کنفرانس بازنگری ان.پی.تی در سال ۲۰۱۵ به علت موضع گیری نامناسب برخی کشورها در حمایت از یک عضو غیر ان.پی.تی ناکام ماند،گفت: این موضوع باید به عنوان یک عقب نشینی جدی دیده شود که عواقب وخیمی را برای امنیت بین المللی و منطقه ای در بر داشته است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه یکپارچگی پادمان های جامع آژانس در خاورمیانه باید در دستورکار همه دولت ها باشد، افزود: رویکردهای گزینشی در منطقه خاورمیانه در این خصوص، بقاء رژیم پادمان های آژانس را به خطر می اندازد.

نماینده دائم کشورمان با بیان اینکه حفظ وضعیت موجود در خاورمیانه دیگر به عنوان یک گزینه مطرح نیست، افزود: نادیده گرفتن حقایق میدانی در خاورمیانه نه به مصلحت منطقه و نه به مصلحت جامعه بین المللی است.

وی افزود: ایران اعتقاد عمیق دارد که تنها راه حل این وضعیت، اعمال فشار دائم بر روی رژیم صهیونیستی برای الحاق فوری و بدون پیش شرط به ان.پی.تی، و قرار دادن همه فعالیت ها و تاسیسات هسته ای زیر زمینی این رژیم تحت پادمان های جامع آژانس است.

غریب آبادی همچنین تاکید کرد: حضور خطرناک و مداوم تاسیسات هسته ای غیر ایمن رژیم اسرائیل نباید دیگر تحمل شود و نخستین گام در این راستا، باید ممنوعیت کامل و جامع ارسال همه تجهیزات، اطلاعات، مواد و تاسیسات مرتبط هسته ای در این خصوص باشد.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:54 - 1398/06/29
آخه برای چی رژیم صهیونستی باید بمب هسته ای هم داشته باشه و به هیچ وجه بازخواست نشه ولی ایران عضو ان پی تی هست و به شدت زیر نظر اژانسه و هیچ خطایی تا حالا در حوضه هسته ای ازش سر نزده ولی اینهمه زیر فشاره.باید ایران هرچه سریعتر از این قوانبن استعماری خارج بشه و حتی حق داره بمب هسته ای داشته باشه اگرنه نشانه بی فکریشه
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/06/29
یعنی با این پیشنهاد رسما اسراییل را به رسمیت شناخت.
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/06/29
چقدر تناقض. مگه ما اسراییل را به عنوان یک کشور به رسمیت میشناسیم که بخواهیم وارد پیمان ان پی تی هم بشود؟ این معاهده فقط برای کشورها است، نه اشخاص
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/06/29
چقدر تناقض. مگه ما اسراییل را به عنوان یک کشور به رسمیت میشناسیم که بخواهیم وارد پیمان ان پی تی هم بشود؟ این معاهده فقط برای کشورها است، نه اشخاص
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/06/29
شما که اسراییل را به رسمیت نمیشناسید حتی ورزشکارها هم نمیگذارید به اینها نسابقه دهند پس این چه پیشنهادی است به اعتقاد شما کشوری دولتی به نام اسراییل وجود ندارد
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1398/06/29
مگه کشوره که عضو ان پی تی بشه؟؟؟؟؟ خب اونا یه تیم، گروه و یا چیزی شبیه همین هستند و تا روزی که این تیم از هم نپاشیده نمیشه انتظار داشت که الزامی به رعایت مسائل امنیتی جهان در خودشون ببینن مثل گروه ها و تیمهای تکفیری مثل داعش و النصره و غیره که از اونا هم نمیشه به رعایت اینچنین مسائل توقع داشت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج