خاطره‌ی آقای وزیر از روز اول مدرسه‌اش
۹۰۹۹۳۹
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
۵۴۵۶
نخستین نشست خبری محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش

خبرگزاری ایسنا: وزیر آموزش و پرورش به بیان خاطره‌ای از روز اول مدرسه خود پرداخت و گفت: برای هر دانش آموز و هر خانواده‌ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینکه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می شود. روز اول مدرسه گریه نمی کردم، هرچند ناشناخته‌ها باعث تشویش‌هایی می‌شد ولی برقراری ارتباط با معلم به سرعت باعث کاهش این تشویش‌ها می‌شد.محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها که در دبستان پسرانه تشیع آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران برگزار شد با بیان اینکه خوشبختانه امسال بیش از ۲ درصد رشد ثبت نام در جمعیت دانش آموزی دوره ابتدایی را شاهد هستیم گفت: بیش از هشت میلیون دانش آموز در دوره ابتدایی ثبت نام کردند.

خاطره‌ی آقای وزیر از روز اول مدرسه‌اش

وی افزود: معتقدیم اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین دوره آموزشی ما دوره ابتدایی است، زیرا شخصیت دانش آموزان در این دوره شکل می گیرد. تلاش داریم امکان تحصیل در این دوره آموزشی را برای تمام کودکان لازم التعلیم فراهم کنیم تا همه افرادی که در ایران زندگی می کنند از فرصت آموزش برخوردار باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه توزیع دانش آموزان در مدارس توزیع نرمالی نیست گفت: اکنون حدود ۵۰۰۰ مدرسه زیر پنج دانش آموز و ۱۴ هزار مدرسه زیر ۱۰ دانش آموز داریم. توزیع مدارس متناسب با جمعیت نیست و باید تلاش کنیم در توسعه فرصت‌های آموزشی، به این مهم توجه شود.

حاجی میرزایی به بیان خاطره‌ای از روز اول مدرسه خود پرداخت و گفت: برای هر دانش آموز و هر خانواده‌ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینکه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می شود. روز اول مدرسه گریه نمی کردم، هرچند ناشناخته‌ها باعث تشویش‌هایی می‌شد ولی برقراری ارتباط با معلم به سرعت باعث کاهش این تشویش‌ها می‌شد. با افراد جدید آشنا شدن و سرعت انطباق با محیط به کیفیت و مهارت معلم بستگی دارد.

وی در پاسخ به اینکه فکر می‌کردید وزیر شوید؟ گفت: خیر فکر نمی کردم وزیر شوم.

حاجی میرزایی توصیه‌ای هم برای دانش آموزان داشت و گفت: فرزندان من که امروز را در مدرسه می گذرانند بدانند این دوره، دوره مهمی در زندگی آنان است. بیشترین قدرت یادگیری در این دوره است. دانش آموزان باید با شوق و نشاط در کلاس حاضر شوند و این فرصت را غنیمت بشمارند زیرا این روزها روزهای بیادماندنی خواهد بود.

وی افزود: موضوع مهارت اهمیت فوق العاده‌ای بیش از دانش پیدا کرده است. باید به افراد مهارت‌های پایه آموزش داده شود و بهترین دوره برای این انتقال، دوره ابتدایی است.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/06/31
فکرنمی کردن وزیرشوند امامهمتر خیلی هم دوست نداشتن وزیرشوند یک اتفاق معمولی.
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1398/06/31
چه جالب ! مگه آقای وزیر مدرسه هم رفته ؟!
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1398/06/31
سلام . جناب آقای محسن حاجی میرزایی ، انتخاب شایسته شمارا به وزارت آموزش و پرورش ایران تبریک می گوییم و امیدواریم در این منصب حیاتی همواره موفق باشید انشاالله . روز اول مدرسه را خوب به یاد دارم ، گریه نمی کردم اما محیط جدید را دوست نداشتم ، اولین زنگ تفریح تعدادی از بچه ها شروع کردند از پنجره خارج شدن و من هم دنبال آنها همینکه به لبه پنجره رسیدم دیدم ارتفاع زیاد است خواستم برگردم که نمی دانم کدام پدرسوخته هلم داد خوردم زمین و صورتم زخمی شد ، آری .
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/06/31
مردم از شکل. وزرای امروزی. بیزازند. , تا چه رسد. به خاطره. هاشان!! دست بر دارید. بابا. برید. کشکتان رابسابید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج