پرسش مهر روحانی؛ آیا محیط مدرسه شاد است؟
۹۱۰۳۰۳
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
۳۳۸۵
روحانی در ادامه سنت طرح پرسش مهر و در هفتمین پرسش خود از دانش‌آموزان سوال کرد که آیا محیط مدرسه محیطی دلپذیر، شاد و پرنشاط است؟ برای ما بنویسید که محیط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتی می‌توان انجام داد تا این محیط شاداب‌تر، دلپذیرتر و امن‌تر باشد و آن را بیشتر دوست داشته باشید.

خبرآنلاین: رئیس جمهور در مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی 99-98 ، تاکید کرد دولت تمام تلاش خود را برای ارتقای آموزش و پرورش کشور بکار گرفته به گونه ای که از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاکنون بودجه آموزش و پرورش سه برابر شده و از 15 هزار میلیارد به 46 هزار میلیارد تومان رسیده و حقوق معلمان نیز در این دوره زمانی به طور متوسط چهار برابر افزایش یافته است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه و پس از نواختن زنگ مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) همچنین با طرح پرسش مهر از دانش آموزان خواست به این پرسش پاسخ دهند که "آیا محیط مدرسه یک محیط دلپذیر، شاد ، دلخواه و پرنشاط برای شما هست؟ و دولت، خانواده، معلمان و خود دانش آموزان چکار باید بکنند که این محیط شاداب تر ، دلپذیرتر و برای دانش آموزان امن تر و دوست داشتنی تر شود؟"

پرسش مهر روحانی؛ آیا محیط مدرسه شاد است؟

رئیس جمهور با بیان اینکه آغاز مهر به عنوان عید نوروز علم، دانش، تحقیق و حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه یک روز به یادماندنی است، گفت: خانواده های دانش آموزان از هفته ها و ماه ها قبل برای ثبت نام فرزندانشان و تهیه لباس و کتاب ، تلاش مضاعفی انجام دادند و امروز با آغاز سال جدید تحصیلی، برای همه روزی به یادماندنی است.

روحانی با تأکید بر اینکه در کنار تلاش معلمان، دانش‌آموزان، خانواده‌ها و دولت بسیار مهم است که بدانیم چه کمبودهایی باید جبران شود، ادامه داد: تلاش ما این است که وزارتخانه آموزش و پرورش و بخش‌های مدیریتی و آموزشی بتوانند آماده کار باشند و مدرسه‌ها تجهیز شوند.

رئیس جمهور ادامه داد: باید در ساخت و ساز، تعمیر و آماده‌سازی مدارس، استخدام معلمین و تهیه و پرداخت به موقع بودجه این وزارتخانه در حد توان کمک شود.

روحانی با اشاره به افزایش 3 برابری بودجه وزارتخانه آموزش و پرورش و همچنین افزایش 4 برابری حقوق معلمان به طور متوسط از یک میلیون و 300 هزار تومان در سال 92 به 4 میلیون و 100 هزار تومان در سال جاری، تأکید کرد: دولت در حد توان و امکان تلاش کرد تا وضعیت مدارس، حقوق معلمان و کتب و محیط آموزشی مناسب بهتر شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه بی‌تردید بزرگترین آرزوی خانواده‌ها موفقیت شما فرزندان است، افزود: باید خوب درس بخوانید، یاد بگیرید و برای طی کردن پله‌های ترقی آماده شوید چرا که بار مسئولیت سنگین و آینده کشور بر دوش نسل 3 و 4 انقلاب است و نسل 1 و 2 در حال پایان مسئولیت و مدیریت خود هستند.

روحانی با تأکید بر اینکه الان همه کشور در اختیار شماست که آینده کشور را بسازید و خانواده‌ها نیز باید در زمینه آموزشی به شما کمک نمایند، خاطر نشان کرد: خانواده‌ها باید مشکلات را بدون تعارف با مسئولین مدرسه در میان بگذارند چرا که آینده و آموزش شما برای ما از اهمیت اساسی برخوردار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بار اصلی و سنگین‌تر بر دوش معلمان است که آینده را می‌سازند و این بوستان و گل‌های زیبا را برای اینکه عطر آن در سراسر کشور به مشام همگان برسد، آماده می‌کنند، تصریح کرد: زحمات معلمان عزیز قابل جبران نیست و معلمان برای شما همانند پدر و مادر هستند و آنان نیز شما را به عنوان فرزندان خود می‌دانند.

روحانی با اشاره به اینکه معلمینی موفق هستند که به کارشان و آموزش و تربیت بچه‌ها عشق بورزند و احساس رضایت داشته باشند تا بر کمالات اخلاقی دانش‌آموزان افزوده شود، گفت: معلمین به عنوان بالاترین و مهم‌ترین رکن کشور هستند و بسیار مهم است که محیط مدرسه برای تحصیل دانش‌آموزان لذت‌بخش باشد تا اول مهر به عنوان روز شادی و نزدیکی شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه اساس محیط مدرسه است و همه تلاش می‌کنیم تا شما از اول شهریور در عشق رسیدن به اول مهر باشید، گفت: این شما هستید که باید حس کنید در آینده معلم خوب، پزشک حاذق، استاد دانشگاه، مدیر عالی‌مقام و مهندس خوب باشید.

روحانی در ادامه سنت طرح پرسش مهر و در هفتمین پرسش خود از دانش‌آموزان سوال کرد که آیا محیط مدرسه محیطی دلپذیر، شاد و پرنشاط است؟ برای ما بنویسید که محیط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتی می‌توان انجام داد تا این محیط شاداب‌تر، دلپذیرتر و امن‌تر باشد و آن را بیشتر دوست داشته باشید.

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر در کلاس و مدرسه رابطه نزدیکی بین خانواده و دانش‌آموز با معلم برقرار شود، پیشرفت علمی حاصل خواهد شد و مشکلات کشور کم می‌شود، گفت:‌ نباید اجازه دهیم که محیط کلاس دو قطبی شود و باید دولت، خانواده و معلمین و دانش‌آموزان تلاش کنند تا محیط مدرسه دلپذیرتر و شاداب‌تر برای همه شود.

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1398/07/01
... و هزینه زندگی بیست برابر ...!!!
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1398/07/01
هزینه های زندگی معمولی چند برابر شده حسن جون؟؟؟؟؟؟؟
United Arab Emirates
09:59 - 1398/07/01
ایکاش بجای این پرسش، از دانش آموزان می پرسید که آیا شکمشون سیره و اومدن سرکلاس؟ آیا خونه و سرپناه امنی برای زندگی دارن؟ آیا ....
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/07/01
ماهی دو میلیون خرج یک روز شماهم نمیشه با این گرانی اجناس کرایه منزل و ......چطور میشه زندگی کرد جهنمی درست کردید که خودتون خبر ندارید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
خبر دارن اهمیتی نداره براشون
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/07/01
اجناس چند برابر شده؟ خبر داری؟
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/07/01
شش سال داشتی چه میکردی که هی یه جور سوال میپرسی انگار تو هیچکاره بودی.مزخرف
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1398/07/01
آره مثل محیط خونه رییس‌جمهور محیط مدرسه شاد و شاد است.
Sweden
10:22 - 1398/07/01
اصلا چه فایده ای دارد که برای گفته ها و عملکردهای مسوولین اظهار نظر و یا انتقاد کرد آنها که همگی کور و کر هستند و بدون توجه به خواسته های مردم کار خودشان را می کنندو محل درج اظهار نظر در سایت های خبری بی فایده و بی اثر و ... و صرفا برای تخلیه مقداری از خشم و بغض مردم فلک زده ای است که مجبور به تحمل این مسوولین نادان و اختلاسگر و ...هستند البته سایت های خبری هم برای توقیف نشدن سایتشان این مطالب را درج نمی کنند این را به شما سانسور چی محترم می گویم
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1398/07/01
بله همه افسوردگی هاددارن ازمرحمت شما
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1398/07/01
با پدری که از پدرشان درآورده ای ،آره خیلی شادند،خیلی
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/07/01
همه دپرسن چون خانواده پول نداشته کیف کفش نوبخرن
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1398/07/01
رئیس جمهور این چه سوالی هست آخه .تو چون خود دانی سوالت خطاست
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1398/07/01
دیگه جواب نمیدم تامثل ناحیه ۵مشهدجواب پرسش مهر دزدیده نشه
فقط میگم با این وزیر ماشادیم ومحیط مدرسه شاده چون حالا خداجاریست.سپاس
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/07/02
نه .فکر نکنم شاد باشه .با گریه های بچه هایی که با لباس کهنه وبا کیفی پاره میان مدرسه ..مدرسه شاد نیست با با بچه هایی که با شکم گرسنه خوابیدن صبح اومدن مدرسه با چشمی اشکبار
فکر میکنی آقازاده خودت رفته میپرسی مدرسه شاد است ؟؟بله برا آقازاده ها شاد است اما برا ملت نه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج