۱۹هزار کارت بانکی متخلفان مسدود شد
۹۱۱۷۱۴
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
۹۷۶۵
معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: برای جلوگیری از کلاهبرداری کارت به کارت در کشور، ۱۹ هزار کارت بانکی که صاحبان آن متهم و متخلف بودند شناسایی و مسدود شد.

خبرگزاری مهر: جواد جاویدنیا، معاون فضای مجازی دادستان کل کشور در حاشیه سفر خود به آران و بیدگل اظهار داشت: برای جلوگیری از کلاهبرداری کارت به کارت در کشور، ۱۹ هزار کارت بانکی که صاحبان آن متهم و متخلف بودند شناسایی و مسدود شدند.

وی افزود: مسدود سازی این کارت ها موجب کاهش چشمگیر کلاهبرداری های کارت به کارت کشور شد به طوریکه در برخی از استان ها این میزان کاهش به ۵۰ درصد هم می رسد.

افزایش کلاهبرداری های اینترنتی در سال جاری

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور با اشاره به افزایش کلاهبرداری های اینترنتی در سال جاری افزود: امسال در شش ماهه نخست افزایش ۳۰۰ درصدی کلاهبرداری اینترنتی در کشور نسبت به مدت ماشبه سال قبل داشتیم.

۱۹هزار کارت بانکی متخلفان مسدود شد

وی در ادامه به اجرای با تاخیر رمز دوم یکبار مصرف اشاره کرد و گفت: با توجه به عدم تدبیر، عدم اطلاع رسانی و عدم برنامه ریزی برای بانک های عامل طرح رمز دوم یکبار مصرف که قرار بود از خرداد ماه به صورت رسمی و کلان آغاز شود دچار تاخیر شد.

جاویدنیا ابراز داشت: با برنامه ریزی انجام شده قرار است برنامه ای که قابل اجرا برای تمام گوشی ها و سهل الوصول برای همگان باشد به صورت پیامک ارسال و طرح استفاده از رمز دوم یکبار مصرف اجرایی شود.

اجرای طرح رمز دوم یکبار مصرف را نیاز جامعه امروز است

وی اجرای طرح رمز دوم یکبار مصرف را نیاز جامعه دانست و گفت: این طرح همراه با پیچ پرخطری است که همه دستگاه های ذی ربط باید موانع و خطرات آن را از پیش رو بردارند.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور در ادامه به بحث فیلترینگ برخی از سایت ها پرداخت و گفت: در سایت هایی که دارای نرم افزار داخلی هستند به صورت محرز پس از کنترل و فیلترینگ با کاهش آسیب های اجتماعی روبرو بودیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/07/04
میگم شما تا حالا کجا بودید.....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج