رکود فروش بازار گوشی‌های هوشمند
۹۱۲۴۰۲
۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
۱۳۲۱۰ 
مؤسسه‌ی گارتنر در جدیدترین پیش‌بینی خود، کاهش ۳.۲ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند را در ماه‌های آتی پیش‌بینی کرده است.

زومیت: قدرتمندشدن گوشی‌های هوشمند و نبود نوآوری‌های جدید در دستگاه‌های جدید موجب شده است کاربران مانند سال‌های گذشته در پیداکردن دلیل موجهی برای تعویض گوشی خود ناتوان بمانند و برای مدت بیشتری از گوشی‌ فعلی خود استفاده کنند. این موضوع باعث شده فروش گوشی‌های هوشمند در سراشیبی سقوط قرار گیرد و روز‌به‌روز شاهد کاهش استقبال کاربران از گوشی‌های جدید باشیم.

رکود فروش بازار گوشی‌های هوشمند

حال مؤسسه‌ی گارتنر در جدیدترین پیش‌بینی خود، از کاهش ۳/۲ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹ خبر داده است؛ کاهشی که در تاریخ گوشی‌های هوشمند بی‌سابقه خواهد بود. به‌اعتقاد گارتنر، ارتقای قابلیت‌های دستگاه‌های جدید باعث شده دارندگان این محصولات تا ۲۴ ماه به‌فکر تعویض گوشی خود نیفتند.

براساس تحلیل‌ها، فروش گوشی‌های موبایل در سال ۲۰۱۹ شامل گوشی‌های هوشمند و عادی ۱/۷۴ میلیارد واحد بوده است. این در‌ حالی‌ است که آمار یادشده برای سال گذشته ۱/۸۱ میلیارد واحد بوده است. باوجود‌این، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ رشد فروش گوشی‌های هوشمند را شاهد باشیم.

رانجیت آتوال، مدیر ارشد تحقیقات مؤسسه‌ی گارتنر می‌گوید:

مشتریان به‌دلیل جاذبه‌ی کمتر فناوری‌های جدید، گوشی‌های خود را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند. تا زمانی‌که دستگاه ابزارهای جدید را درکنار بهره‌وری و تجربه‌ی جدید به‌ارمغان نیاورد، کاربران لزومی به ارتقای گوشی‌ خود نمی‌بینند.

کاهش جاذبه‌ی گوشی‌های هوشند تولیدکنندگان را نیز به وادی جدید وارد کرده است؛ وادی‌ای که در آن برای بقا به‌ناچار باید به‌سراغ فرم‌فکتور‌های جدید با قابلیت‌های نوآورانه رفت. دستگاه‌های تاشو یکی‌ از انواع این فرم‌فکتور‌ها محسوب می‌شود؛ دستگاهی که به کاربران اجازه می‌دهد کاربری موبایل و تبلت را در یک محصول واحد دریافت کنند. در‌ این‌ میان، برخی تولیدکنندگان نیز به بهبود دوربین در گوشی‌های خود و پشتیبانی‌ از 5G می‌پردازند که البته می‌توانند در نقش مُسّکن موقتا مؤثر باشد.

گارتنر پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۳، شاهد افزایش دستگاه‌های 5G از ۱۰ به ۵۶ درصد خواهیم بود که این موضوع را مدیون گسترش روز‌افزون اینترنت در سراسر جهان هستیم. آتوال درادامه‌ی صحبت‌هایش می‌گوید:

بیش‌ از ده‌ها سرویس‌دهنده سرویس‌های تجاری 5G را در چند بازار محدود راه‌اندازی کرده‌اند. برای افزایش فروش گوشی‌های هوشمند، اپراتور‌های موبایل به بازاریابی و تمرکز بیشتری بر 5G روی آورده‌اند و مواردی نظیر سرعت بیشتر و دسترسی‌پذیری بهبود‌یافته به شبکه و افزایش امنیت را گوشزد می‌کنند. هرچه زود‌تر سرویس‌دهنده‌ها به موارد یادشده دسترسی پیدا کنند، انتظار داریم بیش‌ از نیمی از گوشی‌های فروخته‌شده تا سال ۲۰۲۳ از 5G پشتیبانی کنند.

دیدگاه خود را درباره‌ی این مطلب با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. به‌نظر شما می‌توان دلیل دیگری برای تمایل‌نداشتن کاربران به خرید گوشی‌های جدید پیدا کرد؟

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/07/06
کل کاهش فروش جهانی مربوط به کاهش قدرت خرید در ایران است.
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1398/07/06
تنهادلیل درایران این است که خدالعنت کنددلالهاواین واسطه هاراکه حتی کسانی راکه گوشی هوشمندندارندهم جرأت خریدندارندهرکس ازمادرش قهرمیکنه پامیشه میره یه دکه ودکان میزنه وموبایل فروش میشه چرا؟چون توش هم سوده هم میشه راحت کلاهبرداری قانونی کردکه کسی هم کاری بهت نداشته باشه،ازگارانتی وخدمات پس ازفروش وتعویض بعدازخریدبه علت خراب بودن هم خبری نیست،چرابایدگوشی که باکل هزینه های آن اعم ازمالیات وگمرک ودرنتیجه سودخودفروشنده مثلاقیمت شرعی وقانونی آن فلان رقم باشدگاهاخریداربدبخت بایدحتی تادویاسه میلیون یاحتی بیشترپول بپردازد؟چراتازه وقتی هم گوشی میخواهی بخری بایدکلی فروشنده راقسم بدی که آقاتوراخداباطریش اصل یاتوراخداگوشیش اصل یابازارمشترک بعدهم کلی پول بدی وبفهمی مثلاگوشی اصل نبوده یاباطریش تقلبی بوده چرازیرا مثلاهمین باطری که گفتم رابعضی ازفروشنده های ازخدابیخبربرمیدارندجابه جامیکنندبه دوعلت یکی اینکه بعداخریداربدبخت راسرکیسه کنندیااینکه به تعمیرات موبایل بفروشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج