آیا رضازاده به‌خاطر رکوردش، علی‌حسینی را دوپینگی کرد؟
۹۱۳۵۸۲
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
۷۰۷۲
در ادامه روایت عزیز علی‌حسینی، پدر سعید علی‌حسینی را از اتفاقات ۱۱‌ سال قبل که منجر به محرومیت سنگین پسرش شد، در گفت‌وگو با شهروندآنلاین می‌خوانید؛ اتفاقاتی که او معتقد است اگر رخ نمی‌داد، پسرش امروز به جای لاشا تالاخادزه رکورددار دسته فوق سنگین وزنه‌برداری جهان بود.

روزنامه شهروند: چند روز قبل لاشا تالاخادزه به نخستین وزنه‌برداری تبدیل شد که بعد از ۱۵‌سال رکوردی بالاتر از حسین رضازاده در حرکت دوضرب زد و به رکوردی که برخی تصور می‌کردند حالاحالاها دست نخورده باقی بماند، پایان داد. از زمانی که این اتفاق رخ داد، برخی در فضای مجازی اتفاقات ۱۰‌ سال قبل را یادآوری کردند؛ دورانی که خیلی‌ها از سعید علی‌حسینی به‌عنوان جانشین رضازاده نام می‌بردند؛ اما این وزنه‌بردار جوان به شکلی عجیب دوپینگی شد و تا سال‌ها از تخته دور بود.

آن دوران حسین رضازاده، سرمربیگری و سپس ریاست فدراسیون را بر عهده داشت و اتهامات زیادی به او وارد شد که در دوپینگی‌شدن و محرومیت مادام‌العمر سعید علی‌حسینی نقش داشته است.

حتی این وزنه‌بردار همراه پدرش مصاحبه‌هایی را علیه فدراسیون وقت انجام داد؛ البته این اعتراض‌ها به جایی نرسید و فقط با پیگیری صورت‌گرفته از سوی سعید علی‌حسینی و پدرش، محرومیت مادام‌العمر او بعد از ۸‌ سال دیگر ادامه پیدا نکرد تا این وزنه‌بردار از‌ سال ۲۰۱۷ بار دیگر به تخته برگردد، اما مصدومیت‌های اخیر به او اجازه نداد که در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ حاضر شود.

با این‌که همیشه سعید علی‌حسینی درباره اتفاقات گذشته خیلی با احتیاط صحبت می‌کند اما پدر او به خاطر سختی‌هایی که کشیده هنوز هم معتقد است دست‌هایی در کار بوده تا پسرش از وزنه‌برداری کنار برود و حتی این‌بار هم حسین رضازاده پشت ماجرای خط‌خوردن او از تیم‌ملی بود.

اتهام معامله بر سر عنوان «قوی‌ترین مرد جهان»!

در ادامه روایت عزیز علی‌حسینی، پدر سعید علی‌حسینی را از اتفاقات ۱۱‌ سال قبل که منجر به محرومیت سنگین پسرش شد، در گفت‌وگو با شهروندآنلاین می‌خوانید؛ اتفاقاتی که او معتقد است اگر رخ نمی‌داد، پسرش امروز به جای لاشا تالاخادزه رکورددار دسته فوق سنگین وزنه‌برداری جهان بود.

افشارزاده و رضازاده بر سر سعید معامله کردند

سعید اصلا دوپینگی نبود و این موضوع را من بارها گفته‌ام. این ساخت و پاخت افشارزاده و حسین رضازاده بود. فدراسیون ایران در آن دوره باید محروم می‌شد؛ چون چند وزنه‌بردار دوپینگی شده بودند. سعید علی‌حسینی هم به مسابقات رفته بود و می‌خواست رکورد جهان را هم بزند. به نظر شما می‌گذارند یک فدراسیون محروم شود و وزنه‌بردارش رکورد جهان را بزند؟ آیا اجازه چنین کاری را می‌دهند؟ افشارزاده و رضازاده نقش بازی کردند و سعید را قربانی خودشان و فدراسیون وزنه‌برداری کردند. این آقایان با فدراسیون جهانی معامله کردند تا خودشان محکوم نشوند.

سعید راحت می‌توانست رکورد رضازاده را بزند

سعید وقتی ۱۹ سالش بود، رکورد ۲۱۵ کیلو در یک‌ضرب و ۲۶۵ کیلو در دوضرب را در تمرینات می‌زد و راحت می‌توانست رکورد رضازاده را بشکند. او در مسابقات جوانان جهان ۲۰۶ یک‌ضرب و ۲۱۵ دوضرب زده بود و هنوز هم رکورددار جوانان جهان است. من هیچ وقت قبول نکردم سعید دوپینگ کرده است؛ خودم پیش سعید بودم و می‌دانم که هیچ دارویی مصرف نکرد.

پول خرج کردند تا سعید محروم شود!

اتهام معامله بر سر عنوان «قوی‌ترین مرد جهان»!

من چطور این موضوع را ثابت می‌کردم؟ به چه کسی باید می‌گفتم؟ به هر کسی گفتم، طرف حسین رضازاده را می‌گرفتند. به غیر از خدا هیچ‌کس از ما پشتیبانی نکرد. ۲۲۰‌میلیون تومان هزینه کردیم و پول وکیل دادیم تا توسط دادگاه CAS محرومیت کم شد. محرومیت او مادام‌العمر بود و سپس به ۱۲‌سال و بعد از آن به ۸‌ سال کاهش یافت. فکر می‌کنید حسین رضازاده این کارها را کرد؟

هر جا می‌رفتم، به در بسته می‌خوردم

از سازمان تربیت بدنی بگیر تا محاکم قضایی پیگیر این قضیه بودم؛ اما هیچ‌کس با ما همراه نبود. خبرنگارها هم از رضازاده حمایت می‌کردند و می‌گفتند او ۲ مدال المپیک دارد. به همین راحتی به جای این‌که حسین رضازاده محروم شود یا فدراسیون تعلیق شود، سعید علی‌حسینی مادام‌العمر محروم شد. هر جا می‌رفتم، مرا دنبال نخودسیاه می‌فرستادند و به در بسته می‌خوردم.

سعید ۱۱‌سال قبل رکورد این گرجستانی را زده بود

سعید دنبال این ماجرا نبود و از اول خودش را کنار کشید. من از حق او دفاع کردم. زندگی من فدای این ماجرا شد. نمی‌دانم چرا ولی او هیچ وقت نخواست از خودش دفاع کند. زندگی من فلج شد. بچه‌ام را فرستادم قهرمان جوانان جهان شد، اما آخر آقای رضازاده همه چیز را به باد داد، افشارزاده هم دنبال ماجرا نرفت و از ما حمایت نکرد. ۱۱‌سال پیش نگذاشتند بچه من رکورددار شود اما حالا یک گرجستانی آمد و این رکورد را زد. سعید در نوزده سالگی ۲۶۵ کیلوگرم را بالا می‌برد.

برخواه با همدستی رضازاده سعید را خط زد

اتهام معامله بر سر عنوان «قوی‌ترین مرد جهان»!

من می‌گویم همین حالا هم که سعید را از تیم‌ملی خط زدند، باز هم پشت ماجرا حسین رضازاده است. این را مطمئنم که برخواه با رضازاده همدست شده و نمی‌خواهند اجازه دهند که سعید مدال بیاورد. سعید در اردوی تیم‌ملی مصدوم شد و نمی‌توانست در جهانی وزنه بزند. سوال من اینجاست چطور یک نفر که مصدوم می‌شود را به آلمان می‌فرستند، اما سعید را به اردبیل فرستادند؟! این هم قانون جدید فدراسیون وزنه‌برداری است! من قبلا هم گفته بودم که این آقای برخواه می‌خواهد علی داوودی را نفر اول کند و این اتفاق هم افتاد. سعید همین مسابقات جهانی اگر آماده بود و می‌رفت حداقل می‌توانست نایب‌قهرمان شود؛ اما بقیه چه کردند؟

انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1398/07/09
ریاکار تر و موزی تر از رضازاده ادم نیست علی حسینی در جوانان که با بهداد سلیمی بود همیشه بهتر بود خدا ازتون نگذره جه استعدادی رو پرپر کردید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
یکی تختی میشه
یکی هم میشه رضازاده
رضازاده ها هستند تا ارزش تختی ها رو مردم بفهمند .
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1398/07/09
خدا جاي حق نشسته پدر جان ديدي كه چطور زد تو دهن اين گنده بك
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1398/07/09
همون زمان تو یه برنامه تلوزیونی که یه چیز عرفی دادن به هادی ساعی و کوه چربی ناراحت شد فهمیدم آدم اشغالی هست
بعدشم این پسر رو محروم کرد
و خونه های ساخته نشده ای که داد به مردم


حالا قضاوت کنید
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/07/09
خدا جای حق نشسته اگه خدا هست اگه هم که نیست این رکورد هم میشکند همه میدونند
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/07/09
اگر واقعیت داشته باشه لعنت بهش
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/07/09
ای داد بیداد
خداوندا صدای ما مظلومان در این بیدادگاه به جایی به جز عرش عظیم و بیکرانت نمی رسه
به حق اولیا و انبیا حق ملت مظلوم و نجیب ایران رو بگیر
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1398/07/09
رضازاده اگه میخواست شرفتمندانه زندگی کنه به اینجا نمرسید .از اول هدفش توطئه و تبانی بر علیه دیگران و مال اندوزی بود وقتی که هم عضو شورای شهر شد در خفا بهترین کارهای شهرداری تهران رو با تبانی از دست دیگر پیمانکاران میگرفت ‌و خودش انجام میداد.علی دایی و رضازاده هر دو اردبیلی هستن اولی محبوب مردم هست و دومی منفور.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
حالا خداییش هرکسی به جایی رسیده دلیل نمیشه که شرافتمندانه زندگی نکرده.ولی متاسفانه تو این بیست سال اخیر انقدر دزدی از جیب مردم زیاد شده توسط مسئولین محترم و زحمتکش و دلسوز که ما مردم هرشخص پولداریو میبینم فک میکنم از راه خلاف و دزدی به ثروت رسیده لعنت خدا بر کسانی که باعث و بانی مشکلات مردم شدن
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1398/07/09
خدا جای حق نشسته و حواسش به همه هست
کائنات پاسخ خواهند داد.
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/07/09
حرفی که از دل برآید بر دل نشیند.
با جزئیات کار ندارم. ولی کلیات ابن بود که رکوردها جابه جا نشن. یادش بخیر رييس فدراسیون وقت میگفت همین آقای رضازاده لحظه آب که میخاست بره رو تخته تقاضای پول و پاداش کرده. ای کاش نقاب ها برداشته میشد و توی جامعه آدم دو رو وجود نداشت
پاسخ ها
پیر بیدار
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
کجا هستند یلان ایرانی با وجدان همچون غلامرضا تختی انسان ب تمام معنی....هرگز دیوار مردانگی اش خط بر نمیدارد...هرچند بعضی پلیدان کثیف خواستند خراب اش کنند،خودشان رسوا شدند...بهتر داور خداوند است....پست ومقام بد درد روانی است..
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1398/07/09
در جواب سوال شما باید بگم ،ببببببلللللله
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/07/09
هنوز فراموش نکردیم اون سالی که تمام اعضای تیم ایران دوپینگی اعلام شدن بجز رضازاده .و اون تا آخرین لحظه قرار شد بره مسابقات که دقیقه ۹۰ به بهانه مصدومیت
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/07/09
همه رضا زاده را شناختن و نفرت دارن ازش. ولی کاش سعید علی حسینی بره برا یک کشور دیگه وزنه بزنه
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/07/09
باندبازدلال بازیکنان تیم ملینوبر
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1398/07/09
دقیقا درسته. توی این سالها هم نذاشت بهداد سلیمی رکوردشو بزنه گنده بک مزور
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/07/09
حتی توووووو اردبیل هم رضا زاده رو قبول ندارن
فقط علی دایی
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1398/07/10
همیشه صدای مظلوم به جایی نمیرسه چون قدرت دست ظالمان هست تا بوده همین بوده . این آقای رضازاده تا زمانی که وارد سیاست نشده بود میشد قضاوتش نکرد اما از وقتی وارد سیاست شد هرچیزی راجع بهش امکان پذیره .
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1398/07/10
نامرد لعنتی.خاک تو سرت رضازاده.من از همون زمان میدونستم.خدا بزنه تو کمرت.یه یاابوالفضل گفتی و فکر کردی تمومه.ازت متنفرم.الهی که خیر نبینی.این جوونو بدنام کردی که خودت به مفت خوریت ادامه بدی.دست چپ و راستتو بلد نبودی.رفتی دانشگاه فکر کردی ادم شدی؟لعنت به ذات کثیفت
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1398/07/10
پدرمن ازمن میشنوی پسرتوبفرست بلغارستان یاروسیه پناهندگی بگیره اونجاقدروارزش پسرتورومیدونن بعدش توالمپیک وجهانی پوزه این کثافتهاروبخاک بماله
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1398/07/10
مطمئنید ؟

آنقدر این بنده خدا رو می کوبید !
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1398/07/11
در تایید حرفهای این پدر دلسوز باید بگویم که رفته بودم
اردبیل برای تعطیلات تو هر مغازه و مکانی که میرفتم عکس
علی دایی را چسبانده بودند رو دیوار من کنجکاو شدم که چرا
از عکس رضا زاده خبری نیست ودر جواب من حرفهایی زده
شد که گفتنش در این ستون امکان پذیر نیست. فقط
همینقدر که رضا زاده در شهر خودش هم منفور است..
بنابراین پدر جان غصه نخور که خدا خودش جای حق نشسته
و چهره واقعی آدمها را رو میکند.هر چقدر هم که تظاهر کنند
و با ماسک بین مردم حرکت کنند بالاخره نیت واقعیشون بر
ملا میشود. امیدت به خدا و سپس مردم باشه محبوب بودن با معروف بودن خیلی تفاوت دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج