سلبریتی مظلوم؛ عادل لیاقتش بیش از اینهاست
۹۱۴۲۷۱
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
۴۷۵۱ 
عادل اهل رسانه یا عادل سلبریتی؟ فردوسی‌پور از اولین روزی که نود را اجرا کرد، اولی بود، اما آنچه از فروردین ۹۸ تا امروز از عادل و مشاورانش در شبکه‌های اجتماعی دیده‌ایم، عادل سلبریتی است. فیلم گل زدنش در بازی سالنی با دوستانش وایرال می‌شود، اما کلمه‌ای درباره خودش حرف نمی‌زند. در جشن تولد، جشن سالگرد تأسیس برنامه نود و جشن خانه سینما دیده می‌شود، ولی در برابر شایعات سکوت می‌کند.

ایران ورزشی: عادل اهل رسانه یا عادل سلبریتی‌؟ فردوسی‌پور از اولین روزی که نود را اجرا کرد، اولی بود اما آنچه از فروردین 98 تا امروز از عادل و مشاورانش در شبکه‌های اجتماعی دیده‌ایم، عادل سلبریتی است. فیلم گل زدنش در بازی سالنی با دوستانش وایرال می‌شود اما کلمه‌ای درباره خودش حرف نمی‌زند. در جشن تولد، جشن سالگرد تأسیس برنامه نود و جشن خانه سینما دیده می‌شود ولی در برابر شایعات سکوت می‌کند.

اطرافیانش با تندترین کلمات میثاقی را نوازش می‌کنند اما خودش کلمه‌ای درباره همکار-‌شاگرد سابقش صحبت نمی‌کند. هوادارانش به شدت فروغی را مورد انتقاد قرار می‌دهند ولی عادل درباره مدیر شبکه سه هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد. در شبکه ورزش همچنان به تهیه «فوتبال 120» ادامه می‌دهد و گفتار متن (نریشن) آیتم‌ها را می‌خواند ولی بازی‌ها را گزارش نمی‌کند یا اجازه گزارش کردن به او داده نمی‌شود. هست و نیست. این بودن و نبودن‌ها، مرام سلبریتی‌هاست نه راه و رسم اهالی رسانه.

ادامه برنامه «فوتبال 120» این شائبه که عادل فردوسی‌پور به طور کلی در صداو‌سیما ممنوع‌الکار شده و حق فعالیت در هیچ عرصه‌ای ندارد را به چالش می‌کشد. هیچ اطلاع موثق و دقیقی نیست، نه از طرف صدا و سیما و نه از خود عادل اما به نظر می‌رسد عادل فردوسی‌پور، «محدود» شده اما «ممنوع» نه.

عادل می‌تواند همچنان به اینکه برنامه‌اش فراموش نشده و هوادارانش در شبکه‌های اجتماعی برای او روزشمار «دوشنبه‌های بدون نود» راه انداخته‌اند دلخوش باشد اما این برای کسی که نزدیک به دو دهه یکی از پرچمداران فضای رسانه‌ای ورزشی بوده و سال‌ها جریان‌ساز بوده، علی‌القاعده نباید اقناع‌کننده باشد. عادل را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم، او تأثیرگذارترین فرد در فضای رسانه‌ای ورزشی ایران بوده.

آن هم برای مدتی بسیار طولانی. اینکه او در شرایطی که به او تحمیل شده، فقط بخواهد یک «سلبریتی مظلوم» باشد که در حقش ظلم شده، کوچکترین نقشی است که می‌تواند بپذیرد. حتی اگر امکان کار در صداو‌سیما برای او فراهم نیست، عرصه‌های دیگر و رسانه‌های دیگری وجود دارند که عادل به پشتوانه شهرت، دانش و عشقی که به این حرفه دارد، در آن بتواند موفق باشد.

برنامه «نود» یکی از مهم‌ترین محصولات تلویزیون در دو دهه اخیر بوده. هوش زیادی هم نمی‌خواهد که بدانیم عادل چقدر به این برنامه دلبسته بود. از دست رفتن نود، لطمه بزرگی است اما نود همه دنیا نیست. هواداران عادل فراموش نمی‌کنند که چطور بی‌مقدمه و ناگهانی «بی نود» شدند اما خودش باید فراموش کند. در گذشته باقی ماندن، بدترین آفت یک فعال رسانه‌ای است و آنچه عادل در این ماه‌ها نشان داده، «فریز شدن» در آخرین دوشنبه سال 97 است. او باید هرچه زودتر تقویم زندگی‌اش را ورق بزند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/07/11
عادل جان این نیز بگذرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
عادل عشقه .. عشق
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/07/11
در حق عادل ظلم شد اعتراض و خواست مردم هم سودی نداشت
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1398/07/11
عادل حذف شدنی نیست. تنها برنامه ای که در تلویزیون ایران قابلیت دیدن داشت نود بود. امیدوارم به زودی عادل همراه با نود به تلویزیون برگردد
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1398/07/11
وجود افرادی مثل مهندس فردوسی پور برا فوتبال فاسده ما مضره
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/07/11
لطفا همه با انرژی بیشتر به کمپین برگشت عادل کمک کنیم
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/07/11
این کار نه تنبیه برای عادله و نه نشانه‌ی قدرت فروغی و نه استعداد میثاقی، این کار دهن کجی به مردم بود، فقط خواستن بگن مدیران و حاکمان هرچی بخوان همونه و مردم عزیز فکر حمایت از فرد یا قلدر شدن برای حاکمان رو از سرتون بیرون کنید چون هرچی ما میگیم شما باید بشنوید و هرچی ما بخواهیم شما هم باید بپذیرید
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1398/07/11
کسی که بخواد جای عادل بشینه اولا نمیتونه . ثانیا کثیفترین فرد هستش. عادل تو قلب یه ملت هستش . میثاقی بمیره هم کسی ککش نمیگزه.
Iran, Islamic Republic of
04:47 - 1398/07/12
عادل عالی است
لیاقت میخواست که نداشتند
و کسی جایش گذاشتند که انسان خنده اش میگیرد
شاگرد درجه چند خودش !
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/07/12
عادل..ناعادل داره...چوب رنگی بودنشو میخوره...لنگی پور خدا جای حق نشسته....در حق استقلال خیلی ظلم کردی.....
پاسخ ها
ععلللیی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
شما کیسه کشا اینقدر پررو هستین و وجدان ندارین واقعا که استقلاشی های بی وجدان هستین....
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1398/07/12
عادل به جز فوتبال لنگي ها كسي ديگه از اين ادم دلال رشوه بگير خوشش نمياد...بره بى نگرده
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/07/12
از بازيكنان مربي %D
Iran, Islamic Republic of
04:04 - 1398/09/15
کیسه کشای بی وجدان واقعا که استقلاشی های بی وجدان هستین....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج