کرانچار و فرهاد مجیدی قربانی چه شدند؟
۹۱۴۵۲۸
۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
۳۲۱۷
ظهر پنجشنبه بود که فرهاد مجیدی با انتشار پستی در اینستاگرام اعلام کرد که از سمت سرمربی‌گری تیم ملی استعفا داده و به‌نظر می‌رسد در پشت پرده تیم ملی امید اتفاقاتی افتاده که فرهاد مجیدی بعد انجام سه بازی به این کار تن داده است.

دنیای ورزش تورنتو : ظهر پنجشنبه بود که فرهاد مجیدی با انتشار پستی در اینستاگرام اعلام کرد که از سمت سرمربی‌گری تیم ملی استعفا داده و به‌نظر می‌رسد در پشت پرده تیم ملی امید اتفاقاتی افتاده که فرهاد مجیدی بعد انجام سه بازی به این کار تن داده است.

تیم ملی امید روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و این تیم بعد از تحمل شکست‌های متوالی مقابل ازبکستان نیمکت خود را خالی از سرمربی می‌بیند و این شرایط تقریبا به این معنی است که حسرت المپیک برای چندمین بار برای فوتبال ایران تمدید خواهد شد.

ماجرای تیم ملی امید و المپیک در ابتدا با حضور حمید استیلی، مردی که بعد از تجربه تلخ پرسپولیس روی نیمکت تیم بزرگی ننشسته بود شروع شد و مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، او را به‌عنوان مدیر تیم ملی امید انتخاب کرد و کرانچار هم مدتی بعد به‌عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد، اما در همان زمان هم تعداد زیادی از رسانه‌ها از این موضوع خبر می‌دادند که حمید استیلی باوجود اینکه ردای سرمربی‌گری تیم را به تن ندارد و صرفا مدیر تیم است، جایگاهی بسیار بزرگ‌تر از سمتش را در تیم دارد و حتی در مسائل فنی تیم هم دخالت می‌کند و به‌نوعی یک تیم ملی امید دیگر را تحت هدایت خودش و در سایه تشکیل داده است، اما همه این‌ها در حد حرف باقی ماند و تیم امید با کرانچار راهی بازی‌های آسیایی شد.

این اتفاقات در حالی رخ می‌داد که کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران پیش از انتخاب کرانچار به‌عنوان سرمربی تیم ملی امید، اصرار زیادی به هدایت امیدها به‌دست بازیکنانی تازه مربی‌شده‌ای مثل نکونام داشت، اما این اتفاق به هر شکلی که بود رخ نداد و تیم ملی امید هم مانند بزرگسالان به دست مربیان خارجی سپرده شد.

کرانچار و فرهاد مجیدی قربانی چه شدند؟

در بازی‌های آسیایی با اینکه تیم ملی امید کار را خوب شروع کرده‌، اما ترس رویارویی با کره‌جنوبی کار دست تیم ملی امید داد و امیدهای ایران در لحظاتی که باید شیوه بردن را یاد می‌گرفتند، تن به باختی عجیب و غریب دادند، اما نتیجه در بازی دیگر طبق پیش‌بینی مدیران تیم ملی امید پیش نرفت و این تیم هم داغ یک شکست تلخ را تجربه کرد و هم با کره جنوبی روبه‌رو شد و علاوه بر شکست مقابل این تیم از گردونه‌ رقابت‌های بازی‌های آسیایی حذف شد.

این پایان ماجرا نبود و به‌نظر می‌رسید که مصاحبه‌ها و گفت‌وگوهای دائمی استیلی با رسانه‌های مخلتف در جریان برگزاری رقابت‌های بازی‌های آسیایی پیرامون سفارشی بودن باخت در بازی گروهی برای فرار از تقابل با کره‌جنوبی، ایران را در دردسری بزرگ و در آستانه حذف از رقابت‌ها قرار دهد.

البته این خطر به هر شکلی که بود رفع شد و تیم ملی امید از غرق شدن در باتلاق حاشیه‌ها فرار کرد تا به ادامه راه و صعود به المپیک فکر کند.

در مرحله اولی انتخابی المپیک تیم ملی امید در گروهی آسانی قرار گرفت که تنها رقیبی که در آن می‌توانست تنه به تنه ایران بزند، عراق بود. شاگردان کرانچار از پس این تیم بر نیامدند تا مانند چهارسال قبل و تیم تحت هدایت خاکپور و مایلی‌کهن به‌عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله بعدی رقابت‌ها شوند.

بعد از این اتفاق مدیران تیم ملی امید و سئول‌نشینان تصمیم به برکناری کرانچار و استفاده از یک مربی داخلی گرفتند و در جریان همین اتفاقات و کش‌وقوس‌ها بود که دوباره خبرهایی در بعضی رسانه‌ها از قدرت گرفتن استیلی در تیم ملی امید منتشر شد.

مدیری که حتی شایعه‌های زیادی درباره دخالتش در کارهای فنی کرانچار به گوش می‌رسید، حالا به یکی از گزینه‌های تیم ملی امید تبدیل شده بود.

درنهایت اما ترس مدیران فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از سطح فنی و گذشته حمید استیلی به‌عنوان سرمربی باعث شد تا آن‌ها به فکر گزینه‌های دیگر بیفتند و صندلی لرزان تیم ملی امید را به یحیی گل‌محمدی، مهدی تارتار و فرهاد مجیدی پیشنهاد دهند.

این پیشنهاد از سوی دو مربی ابتدایی رد شد، اما فرهاد مجیدی که در آن زمان به‌تازگی از استقلال جدا شده بود با سابقه سرمربی‌گری کم‌تر از 10 بازی سکان هدایت تیم ملی امید را برعهده گرفت.

کرانچار و فرهاد مجیدی قربانی چه شدند؟

تیم ملی امید با مجیدی هم دو بازی با ازبکستان و یک بازی با تیم ملی ایران انجام داد و این تیم تنها نتوانست به یک تساوی دست پیدا کند و در دو بازی مقابل ازبکستان شکست خورد تا مشخص شود که فرهاد مجیدی هم فرشته نجات این تیم نیست و او هم در اداره تیم و مدیریت تیمش ضعف‌های زیادی دارد، اما ضعف فرهاد مجیدی تنها نکته عجیب پیرامون این تیم نبود و بازهم خبرهای زیادی در رسانه‌ها از دخالت‌های بی‌مورد استیلی در تیم به گوش رسید و حتی بعضی از اخبار حاکی از این بود که استیلی یک جلسه فنی بدون هماهنگی فرهاد مجیدی پیش از بازی دوستانه با ازبکستان برگزار کرده و وقتی این موضوع به گوش سرمربی تیم ملی امید رسیده است، او حسابی خشمگین و عصبانی شده و بعد از گذشت چند هفته، او تصمیم به استعفا گرفته است.

بعد از این اتفاقات و طبق اخبار و شایعات منتشر شده، استیلی دوباره به گزینه اول نیمکت تیم ملی امید تبدیل شده است و جدایی دو مربی خوش‌نام در فوتبال ایران، زننده گل قرن احتمالا روی نیمکتی خواهد نشست که به احتمال فراوان به رویای المپیکی شدن دست نخواهد یافت و این آرزو را مانند دیگر تیم‌ها به گور خواهد برد.

اگر این تیم به المپیک نرسد، شایسته است که کمیته اخلاق به این ماجرا ورود کند و با جست‌وجو کردن در بین اخبار و کنکاش میان اتفاقات و پرونده مسکوت مانده و پرس‌وجو کردن از افراد مطلع به این نتیجه برسد که چه اتفاقی افتاد که نیمکت این تیم تا این اندازه لرزان شد و در ابتدا چه اتفاقاتی رخ داد که مهدی تاج راضی شد تا حمید استیلی سکان مدیریت این تیم را برعهده بگیرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
تاج بزرگ آسیا، چهارفینال آسیا، دوقهرمانی آسیا⭐⭐حسرت نیاکان لنگی ها
United Arab Emirates
02:20 - 1398/07/12
قربانی فساد و پول خوری شدن. استیلی گند زد آخه چه بارفنی دارع که مدیرش کردن؟ چهل سال این تیمو لنگیا نابودکردن مایلی کهن و عبدی حالا هم استیلی
پاسخ ها
حسین کرد شبستری
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
تنها خاطره ی خوش استیلی گلش به آمریکا ست که احتمالا ملت باید تا زمانی که ایشان زنده است تاوانش را بپردازند
ای کاش حضرات میفهمید ند برای پست مدیریت باید یک مدیر انتخاب کرد نه ورزشکار!
در واقع یک مدیر ورزشی نه یک ورزشکار مدیر!
بیتا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
توویک آدم علاف وبیکار هستی که نه سواد نه فرهنگ داری که صبح تاشب توفضای مجازی میچرخی فقط لودگی می کنی برو فک ی کاری براخودت باش که سرگرم باشی ولی ناگفته نماند تحملت خیلی زیاده الان ۱۵۰۰روزه زیر پرسپولیس کبیر هستی وای چه تحملی داری تووو.‌‌..بهر حال ازموقعیت پرسپولیس بسوز وازین سوزش بمیر
بیتا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
توویک آدم علاف وبیکار هستی که نه سواد نه فرهنگ داری که صبح تاشب توفضای مجازی میچرخی فقط لودگی می کنی برو فک ی کاری براخودت باش که سرگرم باشی ولی ناگفته نماند تحملت خیلی زیاده الان ۱۵۰۰روزه زیر پرسپولیس کبیر هستی وای چه تحملی داری تووو.‌‌..بهر حال ازموقعیت پرسپولیس بسوز وازین سوزش بمیر
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1398/07/12
تیم امید قربانی ضعف مدیریت استیلی و کمیته فنی شد وهمان بهتر که با استیلی سقوط کند شاید بفهمند که استیلی این کاره نیست
United States
07:53 - 1398/07/12
آخه فرنوش مجیدی مربی حساب میشه که قربانی توطئه بشه
خاک بر سر این فوتبال که مجیدی سرمربیش باشه
United States
07:53 - 1398/07/12
آخه فرنوش مجیدی مربی حساب میشه که قربانی توطئه بشه
خاک بر سر این فوتبال که مجیدی سرمربیش باشه
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1398/07/12
تا استیلی تامیلی هست فاتحه تیم امید را باید خواند
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/07/12
مگه جامعه ورزش ما این استیلی رو نمیشناسه این حتی درپرسپولیس هم که بودحاشیه درست میکرد مگه یادتون رفته
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/07/12
هیچ کدومشون به درد تیم امید نمیخورن. به خصوص فرهاد
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/07/12
قربانی مافیای لنگی
Germany
13:20 - 1398/07/12
مجیدی دست پیش گرفت تا پس نیوفتد.میدوست اخراج میشه .استعفا داد. مربیی بدون سابقه و رزومه که حتی بازیکنا هم قبولش نداشتند.
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/07/12
تویه جمله سیاست کثیف لنگ موجب فرار دادن کیروش قهرمانی چرتپلیس ونتیجه نگرفتن تواسیا شکست حسین عبدی ازافغانستان و مافیای داوری تو ایران وچندساله شده
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1398/07/12
هر جا که ازلنگیهای آویزون اونجا باشه باید فاتحه اونجا خواند از علی پروین بگیر ومایلی کهن وپیروانی واستیلی اینها فقط ازتیم ملی برای تیم آویزونا بازیکن می خرند ودلالی میکردد همان حقا که آویزونید.
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/07/15
قربانی وزیر بی کیفیت .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج