حمایت اقلیم کردستانِ عراق از دولت مرکزی بغداد
۹۱۶۰۰۴
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱
۸۷۹۸
اقلیم کردستان امروز (دوشنبه) در پی ناآرامی های اخیر در عراق با اعلام حمایت از دولت مرکزی بغداد، ابراز امیدواری کرد که دولت "عادل عبدالمهدی" بتواند خواسته های قانونی تظاهرکنندگان را محقق کند.

ایرنا: اقلیم کردستان امروز (دوشنبه) در پی ناآرامی های اخیر در عراق با اعلام حمایت از دولت مرکزی بغداد، ابراز امیدواری کرد که دولت "عادل عبدالمهدی" بتواند خواسته های قانونی تظاهرکنندگان را محقق کند.

به گزارش پایگاه خبری "السومریه"، «سفین دزیی» مسئول اداره روابط خارجی اقلیم کردستان عراق با بیان این مطالب تاکید کرد که نمی توان شخص نخست وزیر را مسئول ۱۵ سال مشکلات در عراق دانست.

وی خاطرنشان کرد که خواسته های تظاهرکنندگان قانونی بود اما ما شاهد آن بودیم که اعتراضات به تنش انجامید واز مسیر اصلی خود خارج شد.

دزیی افزود: اقلیم کردستان از هر کمکی به دولت عادل عبدالمهدی که بتواند اوضاع را آرام کند، دریغ نخواهد کرد و ما از اقدامات دولت مرکزی برای عبور از بحران اخیر حمایت می کنیم.

برخی از شهرهای عراق از جمله بغداد از سه‌ شنبه گذشته در اعتراض به فساد، عدم جدیت برای مبارزه با آن و بیکاری شاهد اعتراض هایی بود که در نتیجه آن، بیش از 100 نفر کشته شدند.

اوضاع اغلب مناطق عراق از جمله بغداد پایتخت طی دو روز گذشته روند رو به آرامش را تجربه می کند هر چند اعتراضات و درگیری های پراکنده و همچنین کشته شدن مشکوک تظاهرکنندگان کم و بیش در بغداد و برخی دیگر از شهرها ادامه دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج