۹۱۶۰۴۸
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
۶۱۳۸
برهم صالح گفت که تیراندازی به معترضان یک تصمیم دولتی یا از سوی هیچکدام از نهادهای امنیتی نبوده، و کسانی که این کار را انجام داده اند، مرتکب جنایت شده اند و باید مجازات شوند.

برنا: برهم صالح رییس جمهوری عراق در پیامی تلویزیونی به مردم عراق که هم اکنون در حال پخش از رسانه های این کشور است، تاکید کرد که وضعیت نباید به جایی می رسید که خون مردم روی زمین ریخته شود، خون عراقی ها چه معترضان چه نیروهای امنیتی، حرمت دارد و باید از آن پاسداری کنیم.

صالح گفت که تیراندازی به معترضان یک تصمیم دولتی یا از سوی هیچکدام از نهادهای امنیتی نبوده، و کسانی که این کار را انجام داده اند، مرتکب جنایت شده اند و باید مجازات شوند.

برهم صالح: تیراندازی به معترضان تصمیم دولت نبود

وی گفت: باید کمیته ویژه تحقیقات برای بررسی علل و عوامل خشونت های اخیر و نحوه مهار اعتراضات و کاربرد خشونت علیه معترضان بررسی و با متخالفان برخورد لازم صورت گیرد.

برهم صالح با حمایت از ملاحظات مرجعیت برای حل بحران جاری گفت که از تشکیل کمیته متخصصان متخصص و باز کردن مجاز گفت و گوی جامع در عراق حمایت می کند.

وی در بخش دیگری با اشاره به اظهاراتی که از وجود دست های خارجی در انحراف اعتراضات اخیر سخن می گویند، گفت نمی توان انکار کرد که برخی طرف های خارجی خیرخواه عراق نیستند اما آنچه مهم است اراده و همکاری عراقی ها با یکدیگر برای حل مشکلات است.

رییس جمهوری عراق همچنین خواستار اصلاح قانون انتخابات از سوی کمیته های متخصص زیر نظر سازمان ملل و بصورت کاملا شفاف شد تا با خواسته ها و انتظارات مردم عراق مطابقت بیشتری داشته باشد.

وی گفت: نفرت پراکنی، درگیری، خونریزی، جنگ، ویرانی، گورهای جمعی، خشونت در عراق کافی است، عراق به اندازه کافی این تجربیات تلخ و دردناک داشته است، امروز باید با گفت و گو و همکاری ملی بدور از مداخلات خارجی به سمت حل مشکلات برویم.

برهم صالح در این نطق همچنین مجموعه از پیشنهادات در خصوص رفع مشکلات اجتماعی و تامین خواسته های معترضان را تشریح کرد.

رییس جمهوری عراق با تاکید بر آزادی تجمعات برای مردم و آزادی بیان برای رسانه ها بعنوان حقوقی که در قانون اساسی تضمین شده است در عین حال نسبت به رفتارهای غیر قانونی برخی افراد و نیز رسانه ها در تحریک رفتارهای خشونت آمیز اخیر انتقاد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1398/07/16
فقط ایران هست که از انحراف اعتراضات سخن میگه
Iran, Islamic Republic of
04:52 - 1398/07/16
ما هم گوشمون درازه باور کردیم
Iran, Islamic Republic of
06:50 - 1398/07/16
بسکه ایران تو عراق دخالت داره که احتمالا با تصمیم ایران بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج