مسی: بچه‌هایم تازه فهمیده‌اند پدرشان کیست!
۹۱۷۰۲۸
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
۷۲۷۳
فوق‌ستاره آرژانتین بارسلونا روز گذشته گفت‌وگوی بسیار مفصلی با «RAC۱» داشته و درباره مسائل مختلفی صحبت کرده است.

خبرورزشی: لیونل مسی فوق‌ستاره آرژانتین بارسلونا روز گذشته گفت‌وگوی بسیار مفصلی با «RAC۱» داشته و درباره مسائل متفاوتی حرف زده است. خلاصه‌ای از این گفت‌وگوی بلند را در زیر از نظر می‌گذرانید.

مسی خداست

این جمله نگرانم نمی‌کند ولی دوست ندارم چنین چیزی را بشنوم. می‌توانم درک کنم مردم به خاطر احترام به من چنین چیزی می‌گویند و قصد و نیت بدی ندارند ولی واقعیت این است که گفتن چنین چیزی خیلی اغراق‌آمیز است؛ به ویژه وقتی که بچه‌هایم حضور دارند، چون آن‌ها هر چیزی که می‌شنوند را تکرار می‌کنند. آن‌ها به من می‌گویند لئو مسی ولی حالا اگر چیز دیگری بشنوند...

بچه‌ها

تیاگو فعلاً حلقه دوستان صمیمی خودش را دارد. بچه‌هایم تازه فهمیده‌اند پدرشان کیست و چه کاری می‌کند. آن‌ها دوستان خوبی دارند. تیاگو خیلی باهوش است و کار‌های مختلفی را بلد است، انجام دهد.

در خانه ماندن

من خیلی آدمی نیستم که بیرون بروم. بیشتر دوست دارم وقتم را در خانه بگذارنم ولی بچه‌ها مجبورم می‌کنند از خانه بیرون برویم.

دیدن سریال

سریال که می‌بینم، بله، چون آنتونلا همسرم، طرفدار دیدن سریال است. وقتی بچه‌ها خواب باشند معمولاً چند قسمتی سریال می‌بینم. این روز‌ها هم مشغول دیدن یک سریال آرژانتینی به اسم «ال ماریجینال» هستیم.

بازی ویدئویی

قبلاً خیلی بازی می‌کردم، یک مدتی کنار گذاشتم و حالا دوباره بیشتر بازی می‌کنم. این روز‌ها تیاگو هم بازی می‌کند و از من می‌خواهد با هم بازی کنیم.

مسی: بچه‌هایم تازه فهمیده‌اند پدرشان کیست!

شایعات ترک بارسلونا

راستش را بخواهید لحظاتی پیش آمده که دلم می‌خواست از اینجا بروم. نه به خاطر بارسا بلکه دیگر نمی‌خواستم در اسپانیا بمانم. حس می‌کردم در این کشور با من بدرفتاری می‌شود و نمی‌خواستم اینجا بمانم. در‌های خروج به رویم باز بود ولی هیچ پیشنهاد رسمی دریافت نکردم، چون بقیه باشگاه‌ها می‌دانند خواست من این است که در بارسا بمانم. آن شرایط دیگر گذشته و حالا حس می‌کنم دوباره در خانه خودم هستم.

بیان جمله «نمی‌دانم بارسا همه تلاشش را برای برگرداندن نیمار کرد یا نه»

شرایط سختی بود. فکر می‌کنم تیم خوبی تشکیل می‌دادیم و می‌توانیم جام‌های زیادی را ببریم. آن حرف‌ها هم نظر من بود هم بقیه. چیزی بود که همه می‌خواستیم. نباید فراموش کنیم در دو فصل اخیر در لیگ قهرمانان به خاطر اشتباه ما دو بازی مهم را به رم و لیورپول واگذار کردیم.

ماندن طولانی مدت در بارسا

مشخص است که پاسخم مثبت است. ایده‌ام ماندن در اینجا است. همیشه این‌طوری بوده و الان هم چیزی عوض نشده است.

تمدید قرارداد

تا جایی که می‌دانم و پدرم درباره اش با من حرف زده، هنوز چیزی مشخص نیست. خیلی به این موضوع فکر نمی‌کنم، چون به وقتش وقتی توافقات صورت بگیرد همه چیز خیلی ساده پیش می‌رود.

بازنشستگی در بارسا

هربار واضح‌تر به این نتیجه می‌رسم که می‌خواهم با فوتبال در همین تیم بارسا خداحافظی کنم، چون من احساس خوبی نسبت به باشگاه دارم. از طرف دیگر، خانواده‌ام هم از بودن در اینجا راضی هستند. نمی‌خواهیم فضای دوستانه‌ای که برای بچه‌هایمان رقم خورده را تغییر دهیم. من خودم چنین چیزی را تجربه کرده‌ام و دلم نمی‌خواهم بچه‌هایم تجربه اش کنند. فکر می‌کنیم می‌توانیم سال‌های زیادی اینجا بمانیم و تا زمانی که من از فوتبال خداحافظی کنم در همین شهر باشیم.

مسی: بچه‌هایم تازه فهمیده‌اند پدرشان کیست!

بازی کردن برای نیوولزاولدبویز

خب همیشه رؤیای بازی کردن برای این تیم و حضور در لیگ آرژانتین را داشته‌ام. لیگی که با همه جای دنیا متفاوت است ولی شما باید بیشتر به خانواده فکر کنید تا میل خودتان.

مسی، گریزمن را دوست ندارد

این موضوع دروغ است. قبلاً هم گفته‌ام که گریزمن یکی از بهترین بازیکنان دنیاست و در‌های بارسلونا همیشه به روی چنین بازیکنانی باز است. من هیچ وقت با او مشکلی نداشته‌ام.

نیمار

اینکه می‌خواستم نیمار به بارسلونا برگردد دقیقاً به خاطر همین داستان بود، چون او هم یکی از بهترین‌های دنیاست. او می‌تواند در یک بازی تفاوت‌ها را رقم بزند و کار متفاوتی انجام دهد. می‌دانم که وقتی پای برگشت در میان باشد بقیه موارد هم درنظر گرفته می‌شود؛ مواردی از قبیل اینکه چطوری بارسا را ترک کرد و غیره. با این حال از لحاظ ورزشی می‌خواستم او برگردد. بعد هم آن حرف‌ها مطرح شد که هنوز هم می‌گویم واقعاً نمی‌دانم باشگاه تمام تلاشش را کرد یا نه، چون من در جریان مذاکرات نبودم. می‌دانم درباره چه چیز‌هایی با نیمار حرف زده‌ام ولی خبری از آن طرف ماجرا و مذاکرات نداشته‌ام.

پشیمانی نیمار

فکر می‌کنم همین‌طور است، او از ترک بارسا پشیمان بود. کمی بعد از ترک بارسا متوجه اشتباهش شد و فهمید تصمیم بدی گرفته است. با شناختی که از او دارم، چنین چیزی را می‌گویم.

والورده

قبلاً گفتم که شکست مقابل لیورپول تقصیر خودمان بود. آن اتفاق، به ویژه بعد از تجربه‌ای که در رم داشتیم، دیگر نباید تکرار می‌شد ولی خب فکر می‌کنم هرچه زمان جلوتر رفت بیشتر و بیشتر به آن بازی فکر کردیم و همه چیز خراب شد. این اتفاق دیگر تقصیر مربی نیست. البته این هم به من ارتباطی ندارد که بخواهم مربی را نگه دارم یا نه. باشگاه تصمیمش به ادامه همکاری با او بود و بازیکنان هم خوشحال شدند. والورده، مربی است که دوستش داریم، درست مثل مربیان قبلی.

موفقیت کم در لیگ قهرمانان اروپا

فکر می‌کنم موقعیت‌های زیادی را هدر دادیم. اگر از فرصت استفاده می‌کردیم الان چند لیگ قهرمانان اروپای بیشتر در کارنامه داشتیم ولی بالاخره بعضی وقت‌ها چیزی که به آن اعتقاد دارید رخ نمی‌دهد. متأسفانه با از دست دادن فرصت‌هایمان، الان سال‌های زیادی است که قهرمان نشده‌ایم.

مسی: بچه‌هایم تازه فهمیده‌اند پدرشان کیست!

بردن توپ طلا

نظری ندارم. اگر نبرم، ناراحت نمی‌شوم؛ اگر هم توپ طلا را ببرم خیلی خوب است به ویژه برای بچه‌هایم. با این حال بردن جام و افتخار تیمی همیشه برایم در مقایسه با افتخارات فردی اولویت دارد. چیزی که بیشتر ناراحتم می‌کند نبردن لیگ قهرمانان اروپاست.

پیکه

آدم روراست و باهوشی است. بدون نگرانی از عواقبش، چیزی که در سر دارد را بیان می‌کند. آدم صاف و صادقی است و سعی می‌کند همیشه رودررو حرف‌هایش را بزند. خیلی هم آدم شوخ طبع و بامزه‌ای است.

صحبت نکردن با رئیس باشگاه

بعد از حذف‌مان در لیگ قهرمانان مقابل لیورپول به این طرف دیگر صحبتی با رئیس باشگاه نداشته‌ام. مشکلی با او ندارم. وقتی نیاز به حرف زدن باشد، بدون بروز مشکلی، با هم حرف می‌زنیم.

مشاوره دادن به رئیس باشگاه

وقتی موضوعاتی مثل خرید گریزمن و نیمار پیش می‌آید از ما نظرات‌مان را می‌پرسد؛ اینکه ما چطور درباره این موارد فکر می‌کنیم. نظر خودمان را با توجه به صلاح تیم بیان می‌کنیم ولی تصمیم‌گیرنده نیستیم.

صحبت با داور و اینکه دمبله نمی‌داند چه چیزی می‌گوید!

با گفتن این جمله که دمبله بلد نیست حرف بزند منظورم را بد رساندم. من برای داور توضیح دادم برای دمبله حرف زدن به زبان اسپانیایی دشوار است. برای عثمان اسپانیایی حرف زدن سخت است هرچند که او خیلی خوب متوجه می‌شود.

ژاوی و اینیستا

واضح است که پیدا کردن جانشین برای آن‌ها کار بسیار سختی است. نمی‌شود کسی را به جای این دو گذاشت. ما ۹۰ درصد مالکیت توپ را داریم و می‌توانیم در عرض ۵ ثانیه هم توپ را از رقیب پس بگیریم. می‌دانیم چه اتفاقی قرار است رقم بخورد، چون خط هافبک بسیار خوبی داریم ولی آن دو نفر چیز دیگری بودند.

مسی: بچه‌هایم تازه فهمیده‌اند پدرشان کیست!

مربیگری ژاوی

فکر می‌کنم وقتی خودش بخواهد برمی‌گردد و مربی بارسا می‌شود. او تمرین کرده و برایش آماده است. تصور این است خیلی شبیه گواردیولا می‌شود. فکر می‌کنم به همان شیوه کار کند. نمی‌دانم وقتی برگردد من هنوز بازی می‌کنم یا نه.

بهترین مسی

هر سال سعی می‌کنم مرز‌های محدودیتی که برای خودم درنظر گرفته‌ام را رد کنم. با این حال فکر می‌کنم سال‌هایی که زیر نظر گواردیولا کار می‌کردم خیلی خاص بود. آن موقع به عنوان بازیکن خیلی رشد کردم.

بهترین دوران حرفه‌ای

پاسخش سخت است، چون دوره‌های مختلفی بوده که هرکدام در زندگی حرفه‌ای‌ام تأثیرداشته‌اند. با این حال، باز هم فکر می‌کنم عصر گواردیولا یکی از بهترین دورانی بود که داشتم.

بدترین دوران

۲۰۱۳ و ۲۰۱۴. با توجه به اتفاقات و مصدومیت‌هایی که رخ داد. بعد هم که رفتم آرژانتین تا خودم را آماده کنم...

بهترین گل

گلی که با سر به منچستریونایتد در رم زدم. با آن گل ما لیگ قهرمانان اروپا را بردیم.

سخت‌ترین مدافع

یک نفر خاص نیست. ما با رقبای سرسخت زیادی بازی کرده‌ایم. بازی کردن برابر تیم‌های انگلیسی همیشه سخت است. نمی‌توانم از یک مدافع فقط نام ببرم، چون مدافعان زیاد خوبی بوده‌اند.

بهترین مسابقه

بازی نیمه‌نهایی‌مان در مادرید که ۲ برصفر برنده شدیم. خاص بود.

بهترین مربی

گواردیولا. او بهترین بوده، بعد هم با فاصله بسیار اندکی نسبت به پپ، لوئیس انریکه قرار می‌گیرد.

کریس رونالدو

دوست داشتم در لالیگا می‌ماند و همینجا به بازی ادامه می‌داد، چون هم برای لیگ اسپانیا مزیت داشت و هم اینکه ال‌کلاسیکو جذاب‌تر می‌شد. رئال‌مادرید جای خالی کریس را حس می‌کند. همه این موضوع را بیان می‌کنند. با این حال، رئالی‌ها بازیکنان سطح بالایی دارند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/07/18
شلوارش تو ذوق میزنه
پاسخ ها
4
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
همه جا دوست داریم دخالت کنیم که کی چی مبپوشه بتوچه خو
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/07/18
هان از اون لحاظ مارادونا نباشه
پاسخ ها
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
برو بابا
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
برو بابا
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
مسی عشق من
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/07/18
چه تعریفیه میکنه بچهام الان فهمیدن پدرشان کیه خخهخخ بچها بزار من براتون بگم پدر کتوله هورمونیتان کیه پدرتان ۱۱ ساله تو آرژانتینه پر فوق ستاره س هیچی گوهی واسش نخورده هیچ تو کوپا امریکا پنالتی حساسو به آسمون کوبوند و جام بی ارزش کوپا رو هم از دس داد پدرتان فقط وابسته به یه تیمه اونم فقط بلده گل به گرنادا و اسپانیول و ایبار بزنه تو بازیهای بزرگ اروپایی مثل رم لیورپول کامبک میخوره و میشه بدترین بازیکنه زمین مقابل بایرن اتلتیکو یوه اینتر چلسی هیچ کاری نکرد و تیمش تحقیر شد پدرتون کسی بود که حق اینستا و رونالدو رو خورد تو توپ طلا با این وجود باز از جوایز انفرادی از کریس رونالدو عقبه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
آب رو بریز همونجا که می سوزه
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1398/07/18
افسانه ای بی تکرار کینگ لئو
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1398/07/18
مسی یعنی بهترین تاریخ در اخلاق و فوتبال
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/07/19
مسی یه فوق ستاره تکرار نشدنیه و بی مثال با احترام به بقیه بازیکنها اینو من نمیگم امار میگه خواهشا هرکی میسوزه یه حوض پیدا کنه بپره تو اب وچرت و پرت نگه یه گل نیست بگین شانسیه اگه فوتبال بشناسی شعر نمیگین
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1398/07/20
بازیکن رو دستش نیومده کینگ لئو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج