فضانوردان با لباس‌های جدید به ماه می‌روند
۹۱۷۶۴۳
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
۴۵۹۱
ناسا قصد دارد لباس‌های فضانوردی جدیدی برای سفر انسان به ماه طراحی کند. لباس‌های جدید انعطاف پذیری بیشتری دارند و با توجه به اسکن ۳ بعدی بدن هر فضانورد طراحی و تولید می‌شوند.

خبرگزاری مهر: به نقل از سی نت، قرار است طی ماموریت آرتمیس در ۲۰۲۴ میلادی فضانوردان به ماه ارسال شوند. برای این منظور آنها نیازمند لباس های فضانوردی مخصوصی هستند. درهمین راستا قرار است لباس های فضانوردی جدیدی مجهز به فناوری های نوین طراحی شوند.

فضانوردان با لباس‌های جدید به ماه می‌روند

لباس های فضانوردی جدید به حرکت بهتر فضانوردان کمک می کنند. فضانوردان می توانند در این لباس ها بازوهای خود را بلند کنند و اشیا را بالای سرشان ببرند. همچنین لباس در بخش لگن و زانو ها انعطاف پذیری بیشتری خواهد داشت.

همچنین ناسا تصمیم دارد اسکن های سه بعدی از کل بدن هر یک از فضانوردان تهیه کند تا لباسی مخصوص او تهیه شود. برای این منظور از اسکن سه بعدی بدن فضانوردان برای تولید بخش های ماژولار لباس آنها استفاده می شود.

لباس های فضانوردی جدید xEMU نام دارند. نخستین نمونه های این لباس در سال ۲۰۲۳ میلادی در ایستگاه فضایی بین المللی آزمایش می شود. در مرحله بعد فضانوردانی که ۲۰۲۴ روی ماه فرود می آیند، این لباس مخصوص را به تن خواهند کرد.

نسل آتی لباس های فضانوردی ناسا تقریبا شبیه لباسی است که فضانوردان برای راهپیمایی در ایستگاه فضایی بین المللی به تن می کنند. البته ناسا قصد دارد نسخه اول این لباس را خود بسازد و در مرحله بعد تولید آن را به بخش خصوصی واگذار کند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Canada
15:27 - 1398/07/20
اونا کجان ما کجاییم...!!!
Canada
15:27 - 1398/07/20
ما مو رو میبینیم اونا پیچش مو رو...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج