۴میلیون و ۴۰۸هزار ایرانی معتاد هستند
۹۱۹۰۲۵
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۲
۲۳۹۰
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۲ میلیون ۸۰۸ هزار معتاد مستمر و یک میلبون ۶۰۰ هزار مصرف کننده تفننی در کشور وجود دارد.

ایرنا: معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۲ میلیون ۸۰۸ هزار معتاد مستمر و یک میلبون ۶۰۰ هزار مصرف کننده تفننی در کشور وجود دارد.

ناصر اصلانی عصر سه شنبه در نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان افزود: برخی بیکاری را عامل مصرف مواد مخدر عنوان می کنند در حالیکه ۴۵ تا ۵۰ درصد معتادان شاغل هستند.

وی اضافه کرد: رهبر فرزانه انقلاب جلسه آسیب های اجتماعی را مدیریت می کنند چرا که مواد مخدر تهدید جدی برای کشور، اقتصاد و جوانان است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر اولویت نخست ستاد مبارزه با مواد مخدر را در سالجاری مباحث فرهنگی و پیشگیری دانست و افزود: درصد بالایی از جرایم سرقت، تجاوز به عنف، سرقت به عنف توسط معتادان متجاهر و معتادان پر خطر صورت می گیرد.

اصلانی اظهار داشت: ۵۸۰ تن مواد مخدر نیمه نخست امسال در کشور کشف شده است که بیش از ۷۰ درصد کشفیات مربوط به شرق و حاشیه شرق کشور است.

وی ادامه داد: سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر افزایش میزان کشفیات در مرزها و جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور با افزایش کنترل مرزها است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: باید از اقدامات اجتماعی و فرهنگی و با اطلاع رسانی دقیق کاری کرد که حتی در صورت توزیع رایگان مواد مخدر مردم رغبتی به آن نشان ندهند.

اصلانی یادآوری کرد: دولت آمریکا از سال ۲۰۰۰ اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را شروع کرد اما در ایران کمتر از سه سال است که این موضوع از بعد اجتماعی پیگیری می شود.

وی پیامدهای خطرناک پیش بینی شده برای مواد مخدر تا سال ۲۰۲۵ را کاهش سن مصرف کنندگان، افزایش مصرف مواد مخدر در بین زنان و شاغلان، ضربه پذیری نهاد خانواده، تمایل به مصرف همزمان و ترکیبی مواد مخدر عنوان کرد.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: ۵۸۵ هزار معتاد سال ۲۰۱۷ بر اثر سو مصرف مواد مخدر جان باختند در حالیکه دولت های مستکبر دم از حقوق بشر می زنند.

اصلانی با عنوان اینکه مواد مخدر بعد از اسلحه و مهمات، بیشترین بازدهی مالی و اقتصادی را دارد، گفت: کشفیات روانگردان ها از جمله شیشه در نیمه نخست امسال ۶.۲ برابر افزایش داشته است و قیمت شیشه از هر کیلو ۲۵۰ میلیون تومان به هفت تا هشت میلیون تومان کاهش یافته است.

وی یادآوری کرد: از سال ۱۳۵۷ به مدت ۱۰ سال مصرف مواد مخدر در کشور کنترل شد اما از سال ۶۷ تاکنون افزایش شیوع به مصرف داریم.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: اگر استان ها اطلاعات درست از میزان اعتیاد بدهند در سیاستگذاری با مشکل مواجه نمی شویم.

اصلانی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها هر ۱۰ سال یکبار راهبردی در زمینه مواد مخدر تدوین می کنند که در سال ۲۰۰۰ متولیان به صراحت نادرست بودن جنگ با ایران را اذعان کردند.

وی ادامه داد: در آن دوران آمریکایی ها دو تصمیم گرفتند که یکی از آنها تلاش برای ارایه طرحی برای شیوع و ترویج مواد مخدر در ایران بود.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: آمریکایی ها به بهانه ایجاد امنیت، افغانستان را اشغال کردند و میزان کشت خشخاش از ۶ هزار هکتار در سال ۲۰۰۰ به ۲۶۳ هزار هکتار و از ۲۰۰ تن به هشت تا ۹ هزار تن رسید.

اصلانی ادامه داد: ۲ تاجر انگلیسی با مستقر شدن در افغانستان، تریاک را با چند برابر قیمت از کشاورزان خریداری کرده و قطره چکانی با چندین برابر قیمت وارد کشورمان می کردند و این زمینه ای بود تا معتادان را به مصرف دیگر مواد ارزان از جمله هرویین هدایت کنند.

وی افزود: مصرف بی رویه هرویین در کشور از سال ۲۰۰۱ شروع شد و بعد از آن کراک را تولید کردند و امروز به این نتیجه رسیده ایم که میزان معتادان در هیچ استانی نه تنها کاهش نیافته بلکه روند افرایشی بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:52 - 1398/07/24
مسئولین کلاهشون رو بذارن بالاتر
پاسخ ها
عبدالرحمن
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
کلاه رو گذاشتن سر ماها !
shanjani.............
United Arab Emirates
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
'''' چهار میلیون و چاه صدوهشت هزار نفر'' بطور دقیق سرشماری شده اند! و نه یک نفر بیشتر و نه یک نفر کمتر ' در بین معتادان عزیز !
-
06:26 - 1398/07/24
پس بگو چرا جنس گیرم نمیاد ،
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1398/07/24
متاسفانه تعداد معتادان ایران خیلی بیشتر از ایناس خدا به داد جوونا برسه
United Arab Emirates
08:37 - 1398/07/24
چقدرکم‌ شرمتان‌باد
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/07/24
دروغ نگید بالای ۱۰ میلیون نفر هست
Australia
08:58 - 1398/07/24
همین امار هم یعنی ۶ درصد جمعیت
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/07/24
نصف ایران معتادن..تمام نوجوانان قلیانی وگل وقرص وووولعنت بر پدر مسئولین
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/07/24
ده برابر اونا هم تفننی میکشند !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
به جرات میگم 20ملیون تو یک روستا ی ما تقریبا 80درصد معتادند
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/07/24
شمایاعلم غیب دارید که میگید امارمعتادها ایقد هست یامعتادها میان ازتون اجازه میگیرن مامعتادیم اسممون یادداشت کن دونصف جمعیت ایران معتادهستن خبرندارید
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/07/24
این آمار هارو از کدوم ساقی گرفتی
به برکت این روتق اقتصادی ما هیچ معتادی نداریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج