ادعای برنده بوکر ۲۰۱۹ درباره نویسندگان سیاهپوست
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۲۰۷۶۲
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
۱۰۳۴۷
برناردین اواریستو که چندی پیش جایزه بوکر ۲۰۱۹ را دریافت کرد مدعی شد که دوران جدید و بی‌سابقه‌ای برای نویسندگان زن سیاهپوست آغاز شده است.

ایران آرت: برناردین اواریستو، نخستین زن سیاه‌پوست برنده جایزه بوکر در سال‌2019 است. او به‌تازگی به‌طور مشترک این جایزه را با مارگارت آتوود به‌خاطر نگارش کتاب "دختر، زن و دیگری" برده است. او همچنین در زمینه شعر، داستان کوتاه و نمایشنامه کتاب‌هایی نگاشته است. کتاب دختر، زن و دیگری هشتمین کتاب اواریستو است.

ادعای برنده بوکر ۲۰۱۹ درباره نویسندگان زن سیاهپوست

برناردین اواریستو در این کتاب به زندگی 12شخصیت طی چندین دهه زندگی در بریتانیا پرداخته است. او به‌تازگی و پس ازدریافت جایزه بوکر، یادداشتی با عنوان اینکه این عصر، زمانه متفاوت و بی‌سابقه و جدیدی برای نویسندگان زن سیاه‌پوست رقم زده است، در روزنامه گاردین نگاشته. او در این یادداشت به تأثیر شبکه‌های اجتماعی روی نویسندگان سیاه‌پوست زن اشاره کرده که به موضوع‌های نژادی در کتاب‌های غیرداستانی می‌پردازند.

در این نوشته به بخش‌هایی از این یادداشت اشاره کرده‌ایم: "این زمانه دوره جدید و بی‌سابقه‌ای برای نویسندگان سیاه‌پوست زن است، بخش مهمی از این تغییرات به‌دلیل اینترنت و فضای مجازی ایجاد شده است. در واقع فضای مجازی نحوه معرفی ما به دنیای پیرامون خود را دچار دگرگونی کرده است. اینترنت تمام گروه‌های اجتماعی را که تا دیروز نادیده گرفته می‌شدند، به بسیاری از کاربرها و افراد در سراسر دنیا شناسانده است. امروزه ما به‌عنوان یک جامعه در حال شناسایی اشکالات شبکه‌های اجتماعی هستیم. با وجود این مشکلات همچنان شبکه‌های اجتماعی جذاب‌ترین کانال ارتباط جمعی محسوب می‌شوند. تأثیرات فضای مجازی بر جوامع واقعا شگفت‌انگیز است. حرکت # اهمیت_زندگی_سیاهان و حرکات دیگری که از سال‌2013 به بعد در فضای مجازی شکل گرفت، دوباره علاقه به نگارش درباره مسائل نژادی در آمریکا را احیا کرد. تا پیش از این ما بیشتر توجهمان به تبعیض نژادی در جامعه آمریکا بود، اما این‌بار شبکه‌های اجتماعی موج احیای نویسندگی درباره مسائل نژادی را به سواحل بریتانیا نیز رسانده‌اند؛ کشوری که در آن به نژاد‌پرستی سیستماتیک آنچنان که باید و شاید پرداخته نمی‌شد."

به گزارش همشهری، دیوید اولوسوگا در سال‌2016 کتاب "سیاهان و بریتانیایی‌ها: داستانی فراموش‌شده" را انتشار داد. شهرت این کتاب در آن زمان فراتر از پیشخوان کتابخانه‌ها بود و با اقتباس از این کتاب، سریالی تلویزیونی نیز ساخته شد. کتاب "چرا من دیگر با سفید‌پوستان درباره مسائل نژادی حرف نمی‌زنم" اثر پر‌فروش رنی ادو – لودج نویسنده زن سیاه‌پوست نیز با استقبال بی‌سابقه‌ای مواجه شد. این کتاب در ابتدا به‌صورت پست‌های بلاگی متعدد در اینترنت انتشار یافت و سپس وایرال شد و موجب شد نویسنده، این پست‌ها را در قالب یک کتاب در سال‌2017 انتشار دهد.

تمامی کتاب‌هایی که اخیرا به‌ویژه نویسندگان زن سیاه‌پوست در حوزه مسائل نژادی نگاشته‌اند، پس از انتشار با اقبال غیرمنتظره‌ای از سوی خریداران و بالطبع با موفقیت تجاری کم‌نظیری مواجه شده‌اند. کتاب "در کوچه خودت بکش: انجیل دختر سیاه" اثر یومی ادگوک و الیزابت اویبیننه در سال‌2018 با فروش کم‌نظیری مواجه شد. این کتاب به دستاوردهای زنان مشهور سیاه‌ بریتانیایی می‌پردازد و در ضمن راهکارهایی نیز در زمینه حرکت در مسیر موفقیت ارائه می‌دهد.

تابستان سال‌جاری، چلسی کواکی و اور اگونبئی کتاب "پیچیدگی فضا: بیانیه دختر سیاه‌پوست برای تغییر" را انتشار دادند. در این کتاب تجربه دانش‌آموزان سیاه‌پوست در مؤسسات عالی آموزشی که بیشتر دانشجویان آن سفید‌پوست هستند، بررسی شده است. مطالب این کتاب نیز تا پیش از انتشار به‌صورت پست‌های وبلاگی در اینترنت انتشار یافته بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222