تورم در بهار امسال ۳۷.۶درصد شد
۹۲۱۱۴۸
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
۳۸۵۶ 
طبق اعلام مرکز آمار، در فصل بهار امسال نرخ تورم ۳۷.۶ درصد و تورم خوراکی‌ها ۵۶.۴ درصد بوده است که در میان خوراکی‌ها سیب‌زمینی با ۹۰.۶ درصد بیشترین افزایش قیمت و تخم‌مرغ با منفی ۱۸.۲ درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند.

خبرگزاری ایسنا: طبق اعلام مرکز آمار، در فصل بهار امسال نرخ تورم ۳۷.۶ درصد و تورم خوراکی‌ها ۵۶.۴ درصد بوده است که در میان خوراکی‌ها سیب‌زمینی با ۹۰.۶ درصد بیشترین افزایش قیمت و تخم‌مرغ با منفی ۱۸.۲ درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند.

 براساس اطلاعات منتشر شده در گزارش فصلی اقتصاد ایران توسط مرکز آمار در فصل بهار ۱۳۹۸ شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی کل کشور (بر مبنای سال ۱۳۹۵) رقم ۱۷۳.۱ را نشان می‌دهد؛ به طوری که درصد تغییرات ۱۲ ماه منتهی به خرداد ۱۳۹۸ نسبت به ۱۲ ماه مشابه قبل برای این شاخص ۳۷.۶ درصد بوده است.

همچنین در این فصل نرخ تورم برای خانوارهای شهری ۳۶.۹ درصد و برای خانوارهای روستایی ۴۱ درصد بوده است. نرخ تورم گروه‌های «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب ۵۶.۴ و ۳۰.۱ درصد بوده است.

در فصل بهار امسال درصد تغییرات شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی مربوط به دهک دهم به میزان ۴۰.۲ درصد بوده است. همچنین شاخص نرخ تورم گروه «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» برای این دهک ۵۶ درصد و نرخ تورم «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» ۳۶.۳ درصد ثبت شده است.

کمترین میزان تغییرات شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی هم مربوط به دهک اول با ۳۷.۱ درصد بوده و همچنین شاخص نرخ تورم گروه «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» برای این دهک ۵۲.۲ درصد و نرخ تورم «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» ۲۵.۲ درصد برآورد شده است.

شاخص کل قیمت تولیدکننده (بر مبنای سال ۱۳۹۰) رقم ۴۷۱.۴ را نشان می‌دهد؛ به طوریکه درصـد تغییرات ۱۲ ماه منتهی به خرداد ۱۳۹۸ نسبت به دوازده ماه مشابه قبل برای این شاخص ۵۸.۶ درصد بوده است. در این فصل گروه اصلی صنعت با ۷۷.۲ درصد بالاترین نرخ تورم را داشته است.

شاخص کل قیمت کالاهای صادراتی برحسب ریالی رقم ۴۴۱.۴ و دلاری رقم ۱۴۰.۲ را نشان می‌دهد؛ به طوریکه درصـد تغییرات ۱۲ ماه منتهی به خرداد ۱۳۹۸ نسبت به ۱۲ ماه مشابه قبل بر حسب ریالی ۷۸.۴ و دلاری ۱۹.۳ درصد بوده است. نرخ تورم ریالی و دلاری کالاهای وارداتی نیز به ترتیب ۱۴۹.۷ و ۲۵.۱ درصد بوده است.

بررسی درصد تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب در مناطق شهری کل کشور نسبت به دوره قبل نیز بیانگر آن است که در بهار سال جاری سیب زمینی با ۹۰.۶ درصد بیشترین افزایش قیمت و تخم مرغ با منفی ۱۸.۲ درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1398/07/30
پس چرا نوبخت وروحانی وجهانگیری گروه مافیا میگن تورم تک رقمی شده حقوق ها را ده درصد سال جدید تصویب کردند مسخره نیست مگه نباید حقوق ها طبق تورم باشه کجا پناه ببریم
پاسخ ها
علی بیلکی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
دروغ ریا تزویر فریب حقه کلک نیرنگ مکر خدعه ترفند سیاست
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/07/30
لعنت بر پدر و مادر دروغگو
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1398/07/30
لااقل اعلام نکن.
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/07/30
این آمارها دروغ غلت است شاید در روزهای جمعه 37درصد بوده والا از صددرصد تا هزار برا بر
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/07/30
مگه تورم هم داریم؟؟
رییس جمهورمحترم که ادعامیکنندکشورگل وبلبل است!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1398/07/30
چقدر دروغ بابا بس کم مردم را سرکار بزارید تورم ۱۵۰ درصد است
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1398/07/30
البته این اگر این آمار درست باشد که بعید میدانم چون از 50درصد هم بالاست پس دولت چرا حقوقها را با تبرم اضافه نمیکند نمیداند
7 ماه است یک کیلو گوشت نتوانستیم بخریم
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1398/08/01
خاگ برسرا روز روشن دروغ میگن. ۳۰۰ درصد شده. نه ۳۰ درصد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج