نزاع بر سر مهریه به شلیک‌های تگزاسی کشید
۹۲۱۳۴۶
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷
۱۱۱۱۴
نزاع مسلحانه خونینی که به خاطر اختلافات خانوادگی و کینه‌های قبلی در روستای «کنارگوشه» و از زمستان سال گذشته آغاز شده بود، در حالی این بار به شلیک‌های تگزاسی در معابر شهری کشید که هنوز پرونده قتل مرد ۶۰ ساله در نزاع خونبار روی میز قاضی دشتبان قرار دارد.

روزنامه خراسان: هجدهم دی ماه گذشته، حادثه خونباری در مشهد رخ داد که ریشه در اختلافات و درگیری خانوادگی بین یک زوج میان سال داشت. این اختلافات خانوادگی که بر سر مهریه و برای گرفتن طلاق بین دو خانواده شدت گرفته بود به نزاعی دسته جمعی و مسلحانه کشیده شد که موجی از ترس و وحشت را در روستای «کنارگوشه» (محل نزاع مسلحانه) به راه انداخت.

در پی وقوع این حادثه تاسف بار که حدود ۲۰ زن و مرد با انواع سلاح‌های جنگی و شکاری و همچنین چوب و چماق و شمشیر و قمه به جان یکدیگر افتادند هفت نفر خون آلود نقش بر زمین شدند و چند خودرو نیز تخریب شد به طوری که ماموران کلانتری هلالی مشهد با شلیک تیر‌های هوایی موفق شدند به این نزاع وحشتناک پایان دهند.

نزاع بر سر مهریه به شلیک‌های تگزاسی کشید

گزارش‌ها حاکی از این است که در همین حال و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، قاضی محمدرضا دشتبان (بازپرس شعبه ۴۰۹ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) رسیدگی به این پرونده را به عهده گرفت و ساعتی بعد با صدور دستورات ویژه قضایی، چهار نفر از عوامل دخیل در نزاع مسلحانه در حالی دستگیر شدند که مجروحان نیز در مراکز درمانی مشهد تحت درمان قرار داشتند، اما تلاش کادر درمانی برای نجات مرد میان سال که با شلیک گلوله از سلاح کلاشینکف به شدت مجروح شده بود، به نتیجه نرسید و این مرد که «م» نام داشت صبح چهارم بهمن در مرکز درمانی جان سپرد؛

بنابراین گزارش، با اعلام مرگ یکی از مجروحان، پرونده نزاع مسلحانه رنگ جنایی گرفت و رسیدگی ویژه به آن در شعبه ۴۰۹ مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد توسط قاضی دشتبان ادامه یافت.

تا این که حدود یک ماه قبل، متهمان اصلی این پرونده جنایی در بازسازی صحنه قتل، موضوعات جدیدی مطرح کردند. به همین دلیل ماجرای این نزاع مرگبار همچنان روی میز قاضی شعبه ۴۰۹ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد زیر ذره بین قضایی قرار گرفت.

گزارش خراسان حاکی است، با وجود این هنوز ماجرای پرونده مذکور در حال رسیدگی بود که شلیک‌های تگزاسی در یکی از معابر شهری مشهد دوباره پای افراد مرتبط با پرونده نزاع مسلحانه را به میان کشید ماجرا از آن جا آغاز شد که شانزدهم مهر، شلیک‌های رگباری گلوله از سوی سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵، وحشتی را در بین رانندگان عبوری در بولوار میرزا کوچک خان مشهد به راه انداخت.

این گلوله‌ها خودروی پژو ۲۰۶ را آبکش کرد و یکی از افراد مرتبط در پرونده نزاع مسلحانه روستای «کنارگوشه» بر اثر اصابت گلوله مجروح شد. این درحالی بود که به خودروی ۲۰۶ یک راننده زن نیز خساراتی وارد آمد؛ بنابراین گزارش، مصدوم این حادثه وحشتناک که «الف- ن» نام دارد به مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت و تحت مداوا قرار گرفت.

از سوی دیگر نیز ماجرای این تیراندازی با توجه به اهمیت و حساسیت آن و با دستور قاضی سید جواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) به شعبه ۴۰۹ مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد ارسال شد تا پرونده مذکور با توجه به اشراف کامل قاضی محمدرضا دشتبان به سوابق عاملان تیراندازی، مورد بررسی‌های دقیق قضایی قرار گیرد.

در همین حال جوان ۳۵ ساله مصدوم با اعلام شکایت از افراد دیگر مرتبط با پرونده نزاع قبلی و در تشریح حادثه گفت: ابتدای امسال فروشگاه لوازم یدکی ام مورد دستبرد سارقان قرار گرفت و حدود یک میلیارد تومان از اموالم به سرقت رفت. بعد از این که اموال سرقتی از مالخر کشف شد، امروز در حال عزیمت به پلیس آگاهی بودم که ناگهان در تقاطع بولوار میرزاکوچک خان هدف تیراندازی افراد مظنون به سرقت قرار گرفتم که از ناحیه پا و با شلیک گلوله مصدوم شدم. عاملان تیراندازی را به خوبی می‌شناسم و از چهار نفر آن‌ها شاکی هستم!

این گزارش حاکی است، زن ۲۷ ساله‌ای نیز که به اتهام ایجاد رعب و وحشت و تیراندازی از متهمان این پرونده شکایت کرده است به مقام قضایی گفت: به همراه مادرم سوار خودرو پژو ۲۰۶ بودم که ناگهان در تقاطع شهید رستمی و میرزا کوچک خان، سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ به سوی سرنشینان خودروی ۲۰۶ دیگری که در حال عبور بود، شلیک کردند که با انحراف خودرو ۲۰۶، خسارت زیادی نیز به خودروی من وارد شد.

این زن جوان افزود: فکر کنم سرنشینان ۴۰۵ با سلاح کمرشکن که پوکه آن زرد رنگ بود شلیک کردند!

بنابر این گزارش ، در پی بررسی‌ها و تحقیقات مقدماتی بلافاصله نیرو‌های اطلاعات و کلانتری میرزا کوچک خان به فرماندهی سرهنگ محسن باقی زاده حکاک و با صدور دستورات ویژه قضایی وارد عمل شدند و دو نفر از متهمان مورد ادعای شاکی در منطقه گلشهر و پنجتن مشهد را دستگیر کردند، اما دو متهم دیگر در روستای «کنار گوشه» حضور نداشتند که رصد‌های اطلاعاتی برای دستگیری آنان ادامه یافت.

در عین حال دو متهم دستگیر شده، اظهارات شاکی پرونده را انکار کردند و مدعی شدند که در تیراندازی مذکور نقشی نداشته اند. بررسی‌های بیشتر درباره این پرونده همچنان ادامه دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1398/08/01
بازبگید افغان ها وحشی هستن اون موقع ایرانی ها چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
پسر شمالي
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
اينا دورگه هاي ايراني افغاني هستن پسر جان اگه نميدوني تحقيق کن يه اسم خاصي هم دارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
چشم هاتو بازکن گفت تگزاس امریکاچه
ربطی ب افغانستان دارد
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1398/08/01
و باز هم مشهد....
پاسخ ها
به رضا بندری
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
کاربر گرامی ما دو برادر دوقلو و دو خواهر دو قلو هستیم که من با یکی از خواهرانم نذر کرده بودیم دو فرزندمان که سه سال شدند باهم به مشهد برویم همه اسباب سفر را مهیا نموده بودیم تا بطور خانوادگی هر چهار خانواده مان سفر کنیم با خواندن این همه اخبار وحشتناک از مشهد ترسیده و به سمت آذربايجان و اردبیل و رشته تا آمل و بابل رفته الان در گرگان هستیم و جرات رفتن به مشهد را نداریم میخواهیم برگردیم،
بدون نام
France
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
چقدر عقده ایید شما تهرانیا ببخشید بندریهای مقیم تهران ؟ اینهمه شلیک و جنایت تو تهران شد بدتر از جنایت تجاوز تو تهران شد باز منتظرید یه جنایتی تجاوزی حتی سرقتی تو شهرستان اتفاق بیفته سوژه اش کنید خاک تو سرتون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
یحتمل بیشتر از نسل مغول هستند مشهد که از خون نمی ترسند، اما صیغه هم زیاد است در مشهد که این خون ریزی ها با صیغه هیچ وجه مشترکی ندارد،
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1398/08/01
چه توضیحات مزخرف و خر تو خری هیچی مشخص نیست کی به کیه
پاسخ ها
بدون نام
Singapore
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
چه خبره چرابایدصلاح داشته باشن .بهترکه ازدواجشون بهم خوردوالا چی میخواست بشه
بدون نام
Singapore
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
چه خبره چرابایدصلاح داشته باشن .بهترکه ازدواجشون بهم خوردوالا چی میخواست بشه
بدون نام
Singapore
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
اصله دست این
بدون نام
Singapore
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
اصله دست این
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/08/01
عوضش امنیت داریم
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
آره خیلیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/08/01
وای چه خبر این استان تیتر خبر ها شده از مشهد تکزاس شده
پاسخ ها
رضا
Germany
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
نترس خبر بدی نیس
بدون نام
France
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
به پای تهران نمیرسه نترس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
جالب است بگم ميخواستم برم مشهد زن بگیرم اما با این تگزاس بازی منصرف شدم اگر هم زن نگیرم اونجا یعنی مشهد نمیروم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
فکر کنم دیگه کسی جرات نمیکنه که برای زیارت هم به مشهد بره (تگزاس)شده مشهد
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/08/01
عوضی ها رو در همون محل اعدام کنید تا عبرت بشه برا اونجا و دیگران
عکس اویزان شدنشون رو هم نشون بدید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
این عوضیا رو ببرید تو تگزاس اعدام کنید تا درس عبرت بشه واسه‌شون وگرنه میرن مث اون کرمه که مشروب خورده بود میگفت من مارم، اینا هم میرن مشروب میخورن میگن من غولم!!
خودمونیم چقد ۲۰۶ سولاخ سولاخ شده. انگار با دوشکا بهش شلیک کردن.
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1398/08/01
خخخخخخخ وقتی میگیم مشهد مثله تکزاس شده دوستان ناراحت میشن بفرما شلیکهای رگباری به سبک تکزاس
United Arab Emirates
22:50 - 1398/08/01
با دوشیکا زدن ماشین رو اینجوری سوراخ سوراخ کردن خخخخ مشهد هم جالبه
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1398/08/02
مگر توی آمریکامهریه هست؟؟؟؟
Germany
15:56 - 1398/08/02
واویلاترسیدم من دیگه مشهدنمیرم زن بگیرم خدابه دادمون برس
United States
19:19 - 1398/08/02
شمشیر از کجا پیدا کردن؟
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/08/03
پیرمرد۶۰ ساله بیچاره
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/08/03
پیرمرد۶۰ ساله بیچاره
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/08/03
پیرمرد۶۰ ساله بیچاره را کشتند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج