آزمایش فیبر کربن لامبورگینی در فضا
۹۲۲۲۶۱
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
۵۹۱۹ 
قرار است نمونه‌هایی از فیبر‌های کربن ساخته شده توسط شرکت خودروسازی لامبورگینی به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شود تا در شرایط سخت فضای خارج از زمین مورد آزمایش قرار گیرند.

ایرنا: به گزارش ساینس دیلی، چند سال قبل شرکت ایتالیایی لامبورگینی همکاری جدیدی را با انستیتوی تحقیقاتی متودیست ریسرچ واقع در هیوستون آمریکا آغاز کرد و قرار شد این شرکت مواد لازم برای ساخت تجهیزات پزشکی را تولید کرده و در اختیار آن انستیتو قرار دهد. اکنون به عنوان بخشی از این همکاری قرار است نمونه‌های فیبرکربن لامبورگینی در تاریخ دوم نوامبر به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شود.

آزمایش فیبر کربن لامبورگینی در فضا

این نمونه‌ها در طول شش ماه بعد از پرتاب به فضا، تحت تنش‌های شدید ناشی از شرایط فضای خارج از زمین قرار می‌گیرند. این تنش‌ها شامل تغییرات دمایی بین ۴۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد، قرار گرفتن در خلاء مطلق، قرار گرفتن در معرض تابش تشعشعات فضایی، از پرتوهای ماوراء بنفش گرفته تا اشعه گاما و همچنین اکسید شدن توسط اتم‌های اکسیژن، هستند.

پس از بازگشت نمونه‌ها به زمین، محققان آن‌ها را با نمونه‌های مشابهی که در آزمایشگاه نگهداری می‌شوند، مقایسه کرده و میزان تغییرات خصوصیات شیمیایی، فیزیکی و مکانیکی آن‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند.
این تحقیقات با استفاده از ۵ نمونه کامپوزیت متفاوت فیبر کربن انجام می‌پذیرد که یکی از آن‌ها با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی و به صورت یک‌پارچه تولید شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج