اطلاعیه ستاد خدمات سفر به ۱۲ استان کشور
۹۲۲۴۱۹
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
۲۹۷۵
ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اطلاعیه‌ای را ویژه ۱۲ استان کشور که در مسیر سفرهای معنوی قرار دارند، صادر کرد.

خبرگزاری ایسنا: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اطلاعیه‌ای را ویژه ۱۲ استان کشور که در مسیر سفرهای معنوی قرار دارند، صادر کرد.

در مکاتبه‌ای که از سوی ولی تیموری ـ معاون گردشگری و رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ـ با استانداران و رؤسای ستادهای اجرایی خدمات سفر استان‌های خوزستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، قم، تهران، سمنان، مازندران، فارس، گلستان و خراسان رضوی در قالب اطلاعیه انجام گرفته، آمده است: «با توجه به فرارسیدن هفته آخر ماهِ پراندوه صفر و برنامه‌ریزی هموطنان عزیزمان برای استفاده از این مناسبت‌های معنوی انتظار می‌رود که خیل عظیمی از عاشقان اهل بیت (ع) از داخل و حتی خارج از کشور در این ایام به مقصد شهرهای زیارتی به ویژه حرم آقا علی‌بن موسی الرضا (ع) (در مشهد) سفر کنند، با توجه به این‌که بخش قابل توجهی از زوار عزیز این مراسم به صورت زمینی این سفر معنوی را انجام می‌دهند و غالبا علاقه‌مندند که در کنار زیارت مرقد امام هشتم شیعیان به فیض زیارت مرقد حضرت معصومه (س) در قم و حضرت شاه‌چراغ (ع) در شیراز نیز نائل آیند، لازم است ستادهای اجرایی خدمات سفر استان‌های مسیر این سفرهای معنوی اقدامات لازم را برای رفاه حال زائران عزیز فراهم آورند. در این راستا خواهشمند است که استانداران محترم به عنوان رؤسای ستادهای اجرایی خدمات سفر استان‌های مسیر سفر به اماکن زیارتی کشور، ضمن ارتقای آمادگی و هماهنگی‌های استانی اقدامات زیر را معمول دارند:

۱-برگزاری نشست ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان ویژۀ تعطیلات آخر ماه صفر و تدوین دستور کار و صورت جلسه به نحوی که وظایف ادارات کل عضو ستاد استان برای خدمات‌رسانی به زائرین در چارچوب ماموریت­‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر تعیین و ابلاغ شود.

۲- اعزام تیم‌های نظارت تلفیقی با حضور ادارات کل عضو ستاد اجرایی استان و بازدید مستمر از مسیر سفر زائران و مشخص کردن نقاط قوت و ضعف.

۳- بازدید مستمر تیم‌های نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر استان از محل پایانه‌های مرزی (در استان‌هایی که در نقطه صفر مرزی هستند).

۴- نظارت موثر دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بر عملکرد ادارات کل عضو ستاد در ایام پایان ماه صفر و گزارش عملکرد به دبیرخانه ستاد مرکزی.

۶- هماهنگی و همراهی ستاد اجرایی استان با تیم‌های نظارتی اعزامی از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر.

۷-تشدید نظارت بر اماکن اقامتی و پذیرایی استان.

۸- ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی گردشگری در مسیرهای تردد زائران.

۹- ایجاد فروشگاه محصولات صنایع‌دستی در مسیرهای تردد زائران.

با توجه به این‌که خدمات‌رسانی مطلوب و مناسب به زائران محترم خارجی باعث ایجاد خاطرات مطلوب خواهد شد و در میان‌مدت به افزایش انگیزه آن‌ها برای مسافرت‌های مکرر سیاحتی و زیارتی به کشور منجر می‌شود که همین امر به رونق اقتصادی استان‌های مورد بازدید و کل کشور کمک شایانی می‌کند، لذا تمهید تمام امکانات و ارائه بالاترین سطح خدمات مورد استدعا است.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج