لایو اینستاگرام، چهار جوان نخبه را به کُشتن داد
۹۲۴۵۱۰
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
۲۵۹۶۲
«هزینه سنگین لایو اینستاگرام آن شب، تصادف وحشتناک پنج جوان بیرجندی و جان باختن چهار نفر از آن‌ها بود.»

روزنامه جام جم: «پیام شروع لایو اینستاگرام بالای صفحه دوستانشان آمد و چند نفری برای تماشا به صفحه او پیوستند. صدای موزیک و ماشینی که با سرعت می‌راند و صدای خنده و خوشی پنج جوان بیرجندی تمام آن چیزی بود که در لایو آن شب ضبط شد اما به یک دقیقه هم نکشید که ناگهان صفحه سیاه شد و صدای کوبیده شدن ماشین و فریادهای سرنشینان خودرو، جایش را به تمام خوشی‌هایی داد که تا چند دقیقه قبل قرار بود در معرض نمایش باشد. هزینه سنگین لایو اینستاگرام آن شب، تصادف وحشتناک پنج جوان بیرجندی و جان باختن چهار نفر از آنها بود.

روزگاری با هم در مدرسه تیزهوشان شهر فردوس بیرجند درس می‌خواندند. رفیق گرمابه و گلستان بودند و همین تابستان گذشته بود که قبولی‌شان در کنکور را کنار هم جشن گرفته بودند. حالا عکس شان در کوچه‌ها و محله‌های شهرشان کنار هم روی دیوار و بنرهای تسلیت جا خوش کرده است. همه جای شهر کوچک شان، حرف از آنهاست و تصادف مرگبارشان آنچنان تکان‌دهنده و دلخراش بوده که گویی یک هفته است،تمام مردم شهرشان را عزادار کرده است.

دوستانشان که قرار بود چند سال دیگر در مراسم فارغ‌التحصیلی آنها کف بزنند، در مراسم خاکسپاری‌شان برای کمک به خانواده‌های عزادار سنگ‌تمام گذاشتند.

امیر یکی از دوستان صمیمی آنهاست که شب حادثه مشغول تماشای صفحه اینستاگرامش بود. او در مورد آن شب می‌گوید: چند دقیقه‌ای می‌شد که در اینستاگرام مشغول دیدن صفحه‌های مختلف بودم. یکدفعه دیدم یکی از دوستانم لایو گذاشت. می‌دانستم شب تعطیل، احتمالا در جایی دارند از تفریحشان فیلم می‌گیرند. برای همین کنجکاو شدم و صفحه را باز کردم. چند نفر در یک ماشین نشسته بودند و صدای حرف و خنده‌شان می‌آمد. البته صدای موزیک خیلی بلند بود و نمی‌توانستم تشخیص دهم دقیقا چه کسانی در ماشین بودند. به نظر می‌رسید ماشین سرعت دارد، چون تصاویر مبهم بود و در تاریکی شب خیلی سریع می‌گذشت. یکدفعه صفحه تکان خورد. ناخودآگاه سر جایم ایستادم. گوشی در دستم خشک شده بود. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد. شاید گوشی از دست راننده افتاد، اما هنوز هم بعد از گذشت یک هفته صدای فریادهای دوستانم در گوشم هست. مطمئن بودم اتفاق بدی افتاده چون یکدفعه لایو هم قطع شد و دیگر خبری از آنها نشد.

آن شب به‌جز امیر، چند نفر دیگر هم آن لایو حادثه‌ساز را دیده بودند. ساعتی از قطع شدن آن نگذشته بود که خبر فوت سرنشینان خودرو در شهر پیچید.

ماجرا چه بود؟

امین، ۲۰ ساله دانشجوی رشته دامپزشکی است. او این روزها حال روحی خیلی بدی دارد و صحنه تصادف یک لحظه هم از جلوی چشمانش دور نمی‌شود. همان تصادفی که در آن چهار نفر از بهترین دوستانش را از دست داد. تصادفی که او در آن راننده ماشین بود و تنها کسی است که از حادثه جان سالم به‌در برده است.

پدر امین در مورد شب حادثه می‌گوید: آن شب امین از من اجازه گرفت با ماشین، دوستانش را به تفریح ببرد. قرار بود فردای آن روز پسرم به دانشگاه برود و چون در شهر دیگری درس می‌خواند، مدتی باید از خانواده و دوستانش دور می‌ماند. آنها چند سال با هم در مدرسه تیزهوشان همکلاسی بودند. همگی بچه‌های درسخوان، متدین و هیاتی بودند. می‌دانستم رفقای پسرم برای او دوستان خوبی هستند. برای همین من به او اجازه دادم و با چهار نفر از دوستانش راهی باغستان شدند. چند ساعتی در باغ یکی از دوستانشان بودند و حدود ساعت ۱۲ در مسیر برگشت به فردوس بودند. جاده باغستان به فردوس جاده ناامنی است و خرابی زیادی دارد. فراز و نشیب جاده خیلی زیاد است و در این وضعیت شتاب بالای ماشین، وضعیت خطرسازی ایجاد کرده بوده. طبق آنچه در خاطر پسرم مانده، ظاهرا یک ماشین می‌خواسته از پشت سر از او سبقت بگیرد و برای همین او ماشین را به سمت شانه خاکی کنار جاده رانده است. در همان لحظه ترمز ای‌بی‌اس ماشین عمل نکرده و ماشین با سرعت زیاد به یک تک درخت که در مسیر درختان دیگر کنار جاده نبوده، برخورد کرده و واژگون شده است. خودروی اچ‌سی کراس محصول سال قبل بود و عمل نکردن ترمز آن جای تعجب دارد.

او در ادامه می‌گوید: از خیلی‌ها شنیده‌ام در اینستاگرام لحظه تصادف بچه‌ها را دیده بودند اما خودم فیلم را ندیده‌ام. حال روحی پسرم خیلی بد است. او سه روز در بیمارستان بود و بعد، از مرگ دوستانش مطلع شد. به حدی بی‌تابی می‌کرد که خانواده یکی از دوستانش که خودشان داغدار بودند برای دلداری او به خانه ما آمدند.

امین که به‌سختی توان صحبت کردن دارد در مورد شب حادثه می‌گوید: دوستانم می‌گویند لایو گرفتن من را در اینستاگرام دیده‌اند اما من هیچ چیز از لحظه تصادف به خاطر ندارم. با دوستانم از دوران راهنمایی همکلاس بودیم. ضربه سهمگینی از فوت آنها خورده‌ام که نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم.

در عزای پاره تنمان

از خانه‌شان بوی گلاب و صدای شیون می‌آید. مادر علی بی‌تاب و بی‌قرار است و گویی هنوز از دست دادن جوانش را باور ندارد و می‌گوید تحمل ندارد که در مورد پسرش حرفی بزند.

اما پدر علی با صدایی گرفته می‌گوید: مرگ ناگهانی پسرم کمر ما را خم کرد. همین امسال دانشگاه قبول شده بود و رشته حقوق می‌خواند اما عمر کوتاهش کفاف نداد درسش را تمام کند.

او در مورد شب حادثه می‌گوید: آن روز علی به من گفت می‌خواهد با دوستانش به باغ یکی از آنها به باغستان برود. گفت: می‌خواهیم برویم سیب‌زمینی زیر آتش درست کنیم و چای بخوریم و زود برمی‌گردیم. به او گفتم مگر نمی‌خواهی صبح راهی سمنان شوی و به دانشگاه بروی اما علی گفت زود برمی‌گردد و من هم مانع او نشدم. چند ساعت بعد بود که با ما تماس گرفتند و خبر تصادف آنها را دادند. وقتی به محل حادثه رسیدم، پسرم فوت کرده بود. پلیس می‌گفت سرعت ماشین بالا بوده اما دلیل این اتفاق هر چه باشد، دیگر برای من و مادرش هیچ چیز در این دنیا علی نمی‌شود.

محتشم، یکی دیگر از قربانیان تصادف است. پدر محتشم می‌گوید: در میان جوانان اقوام چند نفر دوستان محتشم را می‌شناسند و فیلم شب حادثه را در اینستاگرام دیده بودند. یکی از آنها می‌گفت صدای جیغ آمد و ناگهان صحنه تاریک شد. می‌گفت انگار در یک لحظه گوشی از دست راننده افتاد و حواسش پرت شد و ماشین به شانه خاکی جاده منحرف شد.

قربانیان از خودرو به بیرون پرت شدند

ضیایی، مسؤول روابط عمومی اورژانس بیرجند در مورد سانحه تصادف می‌گوید: شدت برخورد به حدی بوده که سرنشینان با شتاب از ماشین به بیرون پرت شده و هر کدام در نقطه‌ای افتاده بودند. زمانی که امدادگران اورژانس به محل حادثه رسیدند، سه نفر از سرنشینان جان خود را از دست داده بودند و نفر چهارم حال وخیمی داشت و به بیمارستان امام رضا(ع) در بیرجند انتقال یافت. مصدوم در حالت کما بود و فردای آن روز جان خود را از دست داد و شمار قربانیان به چهار نفر رسید.

انتشار یافته: 109
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/08/11
تقصیر اون راننده احمق بوده که با سرعت زیاد گوشی دستش بوده و فیلم میگرفته حالا خودش زنده مونده و بقیه رو به کشتن داده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
به درک
بدون نام
Finland
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
مرگ رو نمیشه گردن دیگران انداخت سرنوشتشون اینجوری بوده الان اون راننده عذاب میکشه میفهمییییی
بدون نام
Germany
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
یکم مشکوکه نخبه بودن ولی رشته ها دامپزشکی حقوق،؟چندان رشته های کم ظرفیتی نیستن که نخبه ها بخوان أین رشته هارو انتخاب کنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
عامل اصلی جاده ی غیرفنی و اتومبیل غیر ایمن چینی بوده .... حالا بماند که گوشی دست گرفتن راننده و کمربند نبستن سرنشینها عامل بعدیه ... اینهم به فرهنگ پایین اکثریت مردم برمیگرده

ضمنا" راننده زنده مونده فقط یک دلیل داره، کمربند بسته بوده و احتمالا" ایربگ کار کرده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
بستگی داره چه دانشگاهی باشه مثلا دانشگاه تهران حقوق رشته تاپی هست
بدون نام
Germany
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
به ۲۲:۴۶ بله میدونم ولی اگه متن رو با دقت بخونید علی دانشجوی حقوق بوده دانشگاه شم سمنان به گفته پدرش
Finland
14:37 - 1398/08/11
واااااای خدای من چقدر گریه کردم اون لحظه رو دیدم انگار یکی از اقوام خودم بودن و هی هی گریه میکردم خدایااا بهشت نصیبشون کن
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
واقعا چرا اینقدر جوگیرین،این همه کشته تو تصادفات جاده ای رخ میده حادثه تلخیه درست اما بهشت و هی هی یکم عجیبه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
خدا بیامرزدشون و به خانواده هاشون صبر بده اما تیتر موضوع بیمارگونه است یه جوری نوشتن نخبه من فکر کردم از مقام اوران المپیادهای جهانی دانشجویی بودن یا حرکتهای خفن علمی زدن مقاله های خفن دادن اونها هم مثل اینهمه دانشجوییی که تو تهران باقی شهر ها ریخته دانشجو بودن دیگه
کلا یه سری شهرستانها اینطوریه طرف بره دانشگاه نخبه است آخه کجای این مملکت سراغ دارید نخبه بره دامپزشکی بخونه ؟؟؟!!!! کجا
بدون نام
Germany
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
احتمالا موضوع مربوط به بد نام کردن و بازار و تبلیغات مافیایی در مورد اچ سی کراس باشه که با این موضوع صد در صد روی فروش و معیوب بودن و بدنام کردنش رو بازار تاثیر داره
بدون نام
Germany
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
ضمنا گفته بچه ها هیاتی بودن و تاکید کرده که پسره به پدرش میگه میرم چایی و سیب زمینی بخورم که یه موقع شبهه ای تو ذهن خواننده ایجاد نشه که چیزی مصرف کردن و حین رانندگی ماشین از جاده خارج شده و کنترل از دست خارج شده و فقط و فقط مقصر اچ سی کراس هست که معیوبه پس نخرید یه استفاده از تصادف لایو به همین سادگی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
این اتفاق تلخبری بچه ها افتاده اونوقت برخی دارن اینو تحلیل میکنن که چرا یه نخبه باید دامپزشکی بخونه....متاسفانه آدم کم خرد و در عین حال تحلیلگر زیاد شده...رشته دامزشکی جزو رشته های تاپ بعد از پزشکی دندان و داروسازیه که با پی اچ دی اون بسیار بسیار کار تحقیقاتی در زمینه بیوتکنولوژی ، ترور بیولوژیک، داروی دام و در حوزه تغذیه و سلامت انسانها میشه کرد. این رشته رو دست کم نگیرید
Sweden
14:42 - 1398/08/11
یک لحظه غفلت اینجور عواقب را هم داره. دنیا همینه دیگه
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/08/11
این هم آخر و عاقبت رفیق بازی
تمام بدبختی ها از رفیقه
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/08/11
لعنت بر فضای مجازی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
توچکارمیکنی اینجا؟
الناز واقعی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
به 14/43
فکر میکنی که اینجایی که کامنت گذاشتی چیه ؟؟؟؟
خب لعنت به مجازی .پس مجازی چیکار میکنی؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
تو مارپیچ بازی میکنی ؟
بدون نام
United States
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
چه ربطی به فضای مجازی داره؟ قبلا هم که تصادف میشد و گوشی موبایل نبود چی رو مقصر میدونستین؟‌مقصر بی احتیاطی ادماس وگرنه گوشی و غیره بهونه س . آدم اختیار و عقل داره که چجوری ازش استفاده کنه.
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/08/11
خداوندا به حق بزرگیت به خانوادههاشون صبر بده مخصوصا پدر و مادر
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/08/11
جالبه گفته دوستانش بچه هیاتی و.....بوده اند. یکی نیست بگه مگه!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
این کارا بیشتر از بچه هیاتی ها برمیاد
بدون نام
Finland
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
هیاتی هم باشن هر کاری میکنن آدمن آدم مثل تو
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/08/11
تیتر میگه لایو اینستاگرام جان چهار جوان نخبه رو گرفته، اونوقت چکیده متن خبر
جاده ناامنی است و خرابی زیادی دارد. فراز و نشیب جاده خیلی زیاد است و در این وضعیت شتاب بالای ماشین وضعیت خطرسازی ایجاد کرده بوده. ماشین را به سمت شانه خاکی کنار جاده رانده است. در همان لحظه ترمز ای بی اس ماشین عمل نکرده. عمل نکردن ترمز آن جای تعجب دارد. پلیس میگفت سرعت ماشین بالا بوده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
یکی داشت همبرگر میخورد پشت فرمان تصادف کرد امان از این ساندویچ هبرگر !!! خخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/08/11
پناه برخدا ای خدا برای هیچکس پیش نیاد.....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
الاهی امین
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/08/11
چه ربطی به اینستا داشت الان؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/08/11
خدایا دلم آتیش گرفت من خودم داغ فرزنددیدم اونم باتصادف یکدفعه وناگهانی برای همیشه دلم شکست می‌دونم چه دردی داره خداوند به خونوادهاشون صبربده
پاسخ ها
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
خداوند به شما هم صبر بده هموطن عزیز.
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/08/11
خدا به خونوادشون صبر بده برای هیچکس نیاره چراعکسشونو نزاشتین
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/08/11
خدا بیامرزدشان چقد سخته واقعا عزیزی از دست بدی و داغش رو دلت باشه خدا به پدر و مادرش و خانوادش صبر بده من از طرف خودم تسلیت میگم و خیلی متاثر شدم
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/08/11
توجه کردین ؟؟؟ هیئتی بودن ها
پاسخ ها
د
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
نامیدوارم بیشتر به این کامنت بی مزه ای که گذاشتی فکر کنی ،هر چهارتای ای جوونا همشهری و آشنای من بودن ، تمام شهرمون فردوس داغدارشونن، حال پدر و مادراشونو نمیدونی و اینقدر بی ربط کامنت میذاری، اون مصدومی که بعدا فوت شد مادرش معاون دبیرستان ما بود تو سالهای دور، حال ما دانش آموزاش که 15 سال پیش تو مدرسه ش بودیم اونقدر بده که انگار پسر خودمون فوت شده
بدون نام
Australia
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
دقیقا نکته مهمی بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
تازه نخبه هم بودند در دانشگاه واحد قاسم آباد سفلی
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/08/11
تابلو حال عادی نداشتن


چقدر پلیس توضیح بده
وقتی حال عادی ندارین رانندگی نکنید
با سرعت بالا رانندگی نکنید
و....
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/08/11
حیف بچه رو به این سن برسونی بعد پرپر شه
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/08/11
ای خدا خیلی ناراحت شدم قلبم به درد اومد خدا فقط صبر بده
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/08/11
کاش در کنار هیات فرستادن بچه ها ، رانندگی صحیح رو هم یاد میدادید به بچه هاتون
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1398/08/11
گه تو اینترنت و اینستاگرام...واقعا چه جذابیتی داره که من، فلانی، اونا، اینا الان چه کار میکنن...خدا ب خونوادهاشون صبر بده
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1398/08/11
اون راننده ی احمق هم باید سقط میشد !
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1398/08/11
خدا رو شکر 4 تا احمق کم شدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
اگه میدونستی چه دسته گلایی بودن ابنقدر بیربط حرف نمیزدی، جوونی و بی تجربگیشون ، چهرتا دسته گل رو ازشهر ما گرفت الان که دارم این کامنتو میذارم چشمام پر اشک شده که چطور تونستی اینجوری بگی
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1398/08/11
4 تا احمق کمتر بهتر
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
خداییش امثال تو فقط قیافه هاتون شبیه آدمه، آدمیت یک ذره تو وجودتون نیست
بدون نام
Poland
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
خودت یکیش بودی یا عزیزت همین رو میگفتی
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/08/11
خوب شد که سقط شدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
حالا که انقدر خوبه قسمت خودت
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/08/11
این هم آخر و عاقبت احمقی که رفیق بازق کنه
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/08/11
احمق ها خودشونو به کشتن دادن
پاسخ ها
الناز واقعی
United Kingdom
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
به تو چه مگه فضولی
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/08/11
احمق ها بخاطر چی و کی خودتونو کشتین ؟! حالا برای کی مهمه ؟!
پاسخ ها
بدون نام
Poland
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
ده تا کامنت پشت سر هم گذاشتی هاااااا. یکیش کافی بود.
الناز واقعی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
مریضه بیچاره دست خودش نیست که خیلی حاداست مریضیش
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/08/11
ارزش داشت خودتونو بکشید احمق ها بخاطر لایک بی ارزش آدمای بی ارزش ؟! حالا کشته شدنتونو لایک میکنن !
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/08/11
احمق ها بخاطر لایک بی ارزش یه سری آدم بی ارزش خودتونو کشتین ؟!
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/08/11
به فکر مشکلات مردم باشید این خبر ها مهم نیست
پاسخ ها
الناز واقعی
United Kingdom
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
مشکلات مردم در حال حاضر تویی اگه تو محو نابود بشی مشکل حل شده چون یه احمق ونادان از رو زمین محو میشه
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/08/11
به فکر حل مشکلات مردم باشید این خبر ها اهمیتی نداره
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1398/08/11
به جهنم خودمون کلی مشکل داریم که بهش فکر کنیم حالا بشینیم واسه اینا گریه کنیم ؟!
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1398/08/11
به درک خودمون اینقد مشکل داریم که 80 میلیون هم بمیرن مهم نیست
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1398/08/11
به درک ! اصلا 80 میلیون همشون بمیرن به درک ! به جهنم !
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1398/08/11
اگر نخبه بودن تو ایران نبودن احتمالا تو یکی از دانشگاه های اروپا و آمریکا تحصیل میکردن احمق بودن همین که پنج نفر چپیدن تو یه ماشین
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1398/08/11
آخر این چه حرفی است که اینستا باعث شده ،جاده نا امن و سرعت بالا و پنج جوان که بی ملاحضه بودن و حتما هم شلوغ بازی می کردن و در هر حال رفتار نرمال نداشتن و دیگه هم دوره ا ین حرفها تمام شد که بگی بچه هیاتی بودن و از این جور حرفها اگر مومن بودن خب اون مسئله شخصی خودشون بوده .اگر بی ملاحضه باشی فرق نمی کنه که تو ایران باشی یا تو اسرائیل و با عدل خدا جور در نمیاد .
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1398/08/11
ربطی ب ترمز نداره سرعت بالا و تماس شانه کنترل کردنش کار هر کسی نیست
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1398/08/11
این موضوع هیچ ربطی به لایو اینستاگرام نبوده باید دید آیا راننده در صلاحیت رانندگی بوده یا نه و آیا چیزی مصرف کرده بودند یا نه و مقصر یک تصادف راننده است نه لایو اینستاگرام .
تیتر خبر شبیه یک جوک زشت بود .
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1398/08/11
امان از حماقت و جهالت مدرن
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1398/08/12
مردم کم بدبختی و مشکل دارند الان بیایند غصه مرگ اینها رو بخورند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
متاسفانه بعضی ادم نیستن ! از مردن تصادفی دیگران خوشحال میشن پرت وپلا هم میگن ناراحت نمیشم سوگواری هم نمیکنن نکنن توهین هم میکنن ادم نیستن
Netherlands
00:46 - 1398/08/12
اصلا تقصیر کامنت فیسبوکه مثل گاو رانندگی کردن ایرانیا
Netherlands
00:46 - 1398/08/12
اصلا تقصیر کامنت فیسبوکه مثل گاو رانندگی کردن ایرانیا
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1398/08/12
واقعاکه چه آدمای بی احساسی هستین متاسفم براتون
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1398/08/12
واقعاکه چه آدمای بی احساسی هستین متاسفم براتون
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1398/08/12
شهدای راه لایو.... خدا رحمتشون کنه. و به خانواده هاشون صبر بده
Iran, Islamic Republic of
07:01 - 1398/08/12
امان از این اصطلاحات هیاتی و متدین!!!!!!!
هادی رضوی هم هیاتی بود، خاوری هم از بس متدین بود رد مهر رو پیشونیش پینه بسته بود. یاسین رامین هم دکمه یقه شو تا ته می بست ولی همه شون خلافکارن. از این کلمات دیگه برای پاک نشون دادن کسی استفاده نکنید
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1398/08/12
به درک ...
پاسخ ها
به نفهم احمق
United Kingdom
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
واصل شی
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/08/12
بی احتیاطی باعث این ماجرا شده که همشون مقصرند ....
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/08/12
خدایا این جوانان راغرق رحمت وبه عزیزانشان صبر عطا بفرما
Germany
10:47 - 1398/08/12
احتمالا چون همه مردهایی با اسم عربی ومتدین بودند و مستقیم بهشت میروند مردنشان زیاد ناراحت کننده نیست
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/08/12
طفلکی ها گفته اند کمی خوش بگذرانیم و دوباره با سرعت برگردیم سر درس و زندگیمون، حادثه خبر نمی کنه و نخبۀ شاد یا مست لایعقل هم نمی شناسه. البته احتیاط در هر حالی خوبه. جوان بودند و بی تجربه و خدا رحمتشان کند و به خانواده های داغدارشون صبر عطا کنه. آمّین
United Arab Emirates
12:17 - 1398/08/12
فقط کسانی که اسم عربی داشته باشند به بهشت می روند !
United Arab Emirates
12:17 - 1398/08/12
فقط هیئتی ها و مذهبی ها به بهشت می روند !
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/08/12
لعنت به اون که چندین پیام پشت سر هم گذاشته دقیقه به دقیقه و با لودگی تمام ، بی فرهنگی و نادانی خودشو به نمایش گذاشته .
همش هم توهین و اظهار خوشحالی از مرگ این جوونهای ناکام

خدا اگه امثال تو رو برداره دنیا مکان بهتری برای زندگی میشه
هرچند صلاح همگان رو خودش می دونه و بس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
خب برو خودت
Poland
00:36 - 1398/08/13
به اندازه لازم و کافی هر کی این مطلب رو بخونه درس میگیره که کی و چه موقع و چطور رانندگی کنید... لطفا خواهشا دیگه کامنت نزارید بجز همدردی... داغ دیدن خانواده ها. تحمل شنیدن و دیدن این حرفا رو ندارن.
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/08/13
جاده بد، ماشین چینی، فضای مجازی، و... همه مقصرن ولی هیچکس از مهمترین دلیل اکثر قریب به اتفاق تصادفها که همون سرعت زیاده حرف نمیزنه!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج