برنامه خرابکار اندرویدی مخفیانه خرید می‌کند
۹۲۵۱۶۹
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
۲۱۲۱
یک برنامه خرابکار طراحی شده برای گوشی‌های اندرویدی که توسط بیش از ۴۰ میلیون کاربر مورد استفاده قرار گرفته، باعث تراکنش‌های مالی مخفیانه متعدد شده است.

خبرگزاری مهر: به نقل از آسین ایج، این برنامه که در ظاهر برای بهبود عملکرد صفحه کلید مجازی گوشی های هوشمند طراحی شده، ai.type نام دارد و برای مدتی در فروشگاه پلی استور گوگل نیز در دسترس بوده است.

برنامه خرابکار اندرویدی مخفیانه خرید می‌کند

برنامه یادشده بدون اجازه و اطلاع کاربر گوشی برای خرید خدمات دیجیتال اقدام کرده و هزینه هایی را به افراد تحمیل می کند. برنامه مذکور تا ژوئن سال ۲۰۱۹ در پلی استور در دسترس بود تا سرانجام گوگل برای حذف آن اقدام کرد.

شرکت امنیتی اپ استریم سیستمز که برای اولین بار موفق به شناسایی این برنامه مخرب شد، اعلام کرده که اپلیکیشن مذکور برای انجام میلیون ها تراکنش مالی مخفیانه به کار رفته و البته برخی از این تراکنش ها توسط برنامه های امنیتی نصب شده بر روی گوشی ها شناسایی و بلوکه شده اند. تا به حال بیش از یک میلیون و صدهزار گوشی که تراکنش های مخفیانه از طریق آنها صورت گرفته، شناسایی شده اند.

ai.type فعالیت های مخرب خود را در ۱۳ کشور انجام داده و بررسی ها از تحمیل خسارت ۱۸میلیون دلاری توسط آن خبر می دهد. این برنامه تبلیغات آنلاینی را هم برای کاربران نمایش می داد و افراد را به کلیک بر روی آنها ترغیب می کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج