ادامه طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها
۹۲۵۲۱۴
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
۲۱۵۳
معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها ادامه می‌یابد و قرار دادن نرخنامه نان در دید مردم، ضروری است.

خبرگزاری مهر: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از تداوم طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها خبر داد و اقدام نانوایی ها برای نصب نرخنامه و قرار دادن آن در معرض دید عموم مردم را، ضروری دانست.

سید داود موسوی، معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: پس از ابلاغ مصوبه کارگروه ملی ساماندهی گندم، آرد و نان، این سازمان در بخشنامه‌های متعدد نظارتی، مراتب را به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و اتاق اصناف ایران مبنی بر ضرورت تشدید اقدامات کنترلی و بازرسی در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان و برخورد با تخلفات احتمالی، ابلاغ کرده است و مراتب با حساسیت در دستور کار مراجع یاد شده قرار دارد.

وی افزود: براساس مفاد این ابلاغیه، اولویت پخت و عرضه با نان ساده بوده و پخت نان با افزودنی‌ها و یا وزن متفاوت، فقط با تقاضای مشتری انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: واحدهای نانوایی مکلف به نصب نرخنامه متحدالشکل تهیه شده توسط اتحادیه نانوایان، در معرض دید عموم بوده و از ۱۲ آبان هرگونه عدول از وزن چانه، قیمت‌های مصوب و نصب نکردن نرخنامه، تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی انجام خواهد گرفت؛ ضمن اینکه ضمن قطع سهمیه آرد واحدهای متخلف در دستور کار بوده و پرونده تخلف گرانفروشی جهت اعمال قانون به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال خواهد شد.

معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات رسیده از ناحیه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، در قالب طرح ویژه بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای خبازی با همکاری بازرسان اتاق اصناف در حدود ۴ هزار بازرسی انجام گرفته و پرونده واحدهای متخلف تنظیم و اقدامات نظارتی در قالب بازرسی‌های مشترک به صورت روزانه ادامه دارد؛ به نحوی که برگزاری گشت‌های مشترک بازرسی با حضور سایر دستگاه‌های مرتبط کماکان در دستور کار قرار گرفته است.

موسوی اضافه کرد: طرح نظارتی موصوف تا رسیدن به مرحله آرامش کماکان ادامه خواهد یافت و همشهریان از طریق تلفن ۱۲۴ و اپلیکیشن‌های موجود و سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات به نشانی ۱۲۴.IR می‌توانند نسبت به ثبت شکایت خود در این زمینه اقدام کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1398/08/13
نظارت کلمه ای بیگانه هست بگذارین بازرسان استراحت کنند
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1398/08/13
چه نظارتی هما نان بی کیفیت قبل ولی با قیمت گرانتر
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
'''' در این میان 'مقصر 'خود دولت میباشد'' و اگه پافشاری برای ''اصلاح قیمت '' نان نمی کرد' و قیمت نان را همچنان ثابت نگه میداشت' این آقایان نانوا اینقدر 'پر رو نمی شدند!
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/08/13
متاسفانه هیچ نظارتی نیست
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1398/08/13
این روزا اگه کسی رو دیدین که دستش تو جیب کناریش نبود تعجب اوره به قیمت میافزایند از وزن میکاهند این بازیها رو تموم کنید همه غیر مستقیم دزد شدند بیچاره ملت
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1398/08/13
واقعا این چه وضعی ی نان بود اونم با گران کردن از ما گرفتن...بازرسان بگن...این نان با سابق چه فرقی کرده...خدا وکی
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/08/13
اینقدر فیلم بازی نکنید! نان را گران کردید الان می خواهید نشان بدهید نظارت شدید بر قیمتاها دارید!
اینکار چند ماه ظاهرسازی انجام میشه و بعد روز از نو روزی از نو!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج