لوییز همیلتون؛ اسطوره‌‌ی فاتح تمام پیست‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
استخدام_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۲۵۶۳۶
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
۵۲۱۳
لوییز همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس در گرندپری ایالات متحده موفق شد، ششمین عنوان قهرمانی‌اش را در مسابقات فرمول یک به دست آورد. او در این رقابت بعد از هم‌تیمی‌اش والتری بوتاس به عنوان نفر دوم از خط پایان عبور کرد، اما با کسب ۳۸۱ امتیاز قهرمانی‌اش را در این فصل فرمول یک قطعی کرد. همیلتون در حالی عنوان قهرمانی را به چنگ آورد که هنوز تا پایان فصل دو رقابت دیگر باقی مانده؛ گرندپری برزیل و گرندپری ابوظبی.

روزنامه اعتماد - علی ولی اللهی: لوییز همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس در گرندپری ایالات متحده موفق شد، ششمین عنوان قهرمانی‌اش را در مسابقات فرمول یک به دست آورد.

او در این رقابت بعد از هم‌تیمی‌اش والتری بوتاس به عنوان نفر دوم از خط پایان عبور کرد، اما با کسب ۳۸۱ امتیاز قهرمانی‌اش را در این فصل فرمول یک قطعی کرد. همیلتون در حالی عنوان قهرمانی را به چنگ آورد که هنوز تا پایان فصل دو رقابت دیگر باقی مانده؛ گرندپری برزیل و گرندپری ابوظبی.

همیلتون با شش قهرمانی حالا جزو اسطوره‌های فرمول یک جهان به حساب می‌آید. اما با ورود به آمار حرفه‌ای او می‌توانیم با جزییات ببینیم که این راننده بریتانیایی در بعضی از زمینه‌ها توانسته از بزرگان این رشته پیشی بگیرد.

او هنوز نتوانسته از عناوین شوماخر عبور کند، اما با بررسی نسبت برد‌های او و رکورد‌های این راننده در پول پوزیشن، آیتمی که در آن خالص‌ترین سرعت یک راننده مشخص می‌شود، خواهید دید که او در حال حاضر یک راننده کاملا پیشرو در فرمول یک به حساب می‌آید.

راننده بریتانیایی و دیگر اسطوره‌ها

همیلتون چگونه با بزرگان مقایسه می‌شود؟

همیلتون فقط یک عنوان از شوماخر عقب است. این راننده اکنون دومین راننده موفق در تمام دوران است. یک عنوان کمتر از شوماخر که با هفت عنوان قهرمانی بهترین راننده تاریخ به حساب می‌آید. ششمین قهرمانی همیلتون یعنی او از راننده افسانه‌ای آرژانتینی یعنی خوان مانوئل فانجیو که پنج عنوان قهرمانی به دست آورده بود، عبور کرده است.

این سومین قهرمانی پیاپی همیلتون به حساب می‌آید. او در سال‌ها ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ اول شده است. رکورد قهرمانی‌های متوالی در فرمول یک متعلق به شوماخر است که در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴، پنج بار عنوان قهرمانی را به دست آورد. همیلتون پنج عنوان قهرمانی آخرش را طی شش سال به دست آورده است.

او در سال ۲۰۱۶ نیز می‌توانست قهرمان شود، اما هم‌تیمی‌اش یعنی نیکو روزبرگ با ۵ امتیاز بیشتر در انتهای فصل در سکوی نخست جا گرفت. تنها راننده نزدیک به همیلتون که هنوز در میادین حضور دارد، سباستین فتل آلمانی است که چهار بار در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ اول شده است.

همیلتون در نسبت پیروزی به تعداد مسابقه در رده سوم بهترین راننده‌های تاریخ جا دارد. در لیست رانندگان با حداقل ۵۰ مسابقه حرفه‌ای، فانجیو با ۴۷% پیروزی در ۵۱ مسابقه دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. بعد از او جیم کلارک با ۳۵% برد در ۷۲ رقابت دوم است و بعد از این دو نفر، همیلتون با ۳۳% پیروزی در ۲۴۸ رقابت در جایگاه سوم قرار دارد. مایکل شوماخر در این رده‌بندی با ۳۰% برد در ۳۰۶ مسابقه چهارم است.

در مجموع تعداد پیروزی در گرندپری‌ها، همیلتون ۸۳ بار برنده شده است. تنها مایکل شوماخر با ۹۱ پیروزی از او جلوتر است. این دو نفر در رده‌های اول و دوم جدول بیشترین برد قرار دارند و فتل با ۵۳ برد سوم است. پروست و سنا با ۵۱ و ۴۱ برد چهارم و پنجم هستند. البته اگر فاجعه سال ۱۹۹۴ در امولا برای نابغه برزیلی یعنی آیرتون سنا رخ نمی‌داد شاید او رکوردش را خیلی بیشتر ارتقا می‌داد.

همیلتون از نظر قرار گرفتن در پول پوزیشن رکورددار است. او ۸۷ بار تاکنون توانسته از خط نخست کار را شروع کند. شوماخر با ۶۸ بار استارت از جایگاه نخست دوم است و سنا سوم. همیلتون از نظر ثبت سریع‌ترین دور پیست در رده دوم مشترک با کیمی رایکونن قرار داد. در این رده‌بندی شوماخر با ۷۷ بار ثبت سریع‌ترین زمان پیست اول است.

همیلتون در هر ۶ فصل گذشته به‌طور متوسط ۱۰ گرندپری را برنده شده است. اگر او سال آینده این روند را ادامه دهد، می‌تواند با ۹۳ پیروزی از شوماخر پیشی بگیرد و البته او این کار را با تعداد مسابقه کمتر انجام خواهد داد. همیلتون از نظر بردن رقابت‌هایی که از خط یک آغاز کرده است، تنها یک پیروزی از سنا کمتر دارد.

راننده بریتانیایی و دیگر اسطوره‌ها

همیلتون ۱۸ بار وقتی از خط نخست استارت زده، اول مانده و به عنوان نفر نخست هم از خط پایان عبور کرده است. همیلتون در هت‌تریک قرار گرفتن در پول پوزیشن، ثبت سریع‌ترین زمان پیست و قهرمانی در گرندپری ۸ عنوان از شوماخر عقب است. راننده انگلیسی ۱۴ بار هت‌تریک کرده و شوماخر ۲۲ بار.

عنوان دیگری که برای رانندگان فرمول یک مهم به حساب می‌آید، گرانداسلم است. یعنی راننده‌ای که بتواند پول پوزیشن را به دست آورد، مسابقه را ببرد، از اول تا آخر در جایگاه نخست بماند و سریع‌ترین زمان پیست را هم ثبت کند. همیلتون ۵ بار این کار را انجام داده است؛ درست هم‌اندازه شوماخر. در صدر این رده‌بندی جیمز کلارک انگلیسی است که در دهه ۱۹۶۰ دو عنوان قهرمانی فرمول یک را به دست آورده بود. این راننده هشت گرانداسلم دارد.

همیلتون کجا بیشتر درخشیده است؟

پیست‌های مورد علاقه همیلتون در کانادا، جایی که او اولین بردش در فرمول یک را در سال ۲۰۰۷ به دست آورد و مجارستان قرار دارند. او در هر یک از این پیست‌ها هفت قهرمانی به ثبت رسانده. فقط شوماخر است که در این گرندپری‌ها با هشت پیروزی بهتر عمل کرده است. شوماخر البته در گرندپری فرانسه هم هشت برد به دست آورده است.

همیلتون با ۶ پیروزی در خانه خود بیش از سایر رانندگان برنده شده است. جیم کلارک و‌آلن پروست هر یک با ۵ پیروزی در انگلستان دوم و سوم هستند. همیلتون از سال ۲۰۱۴ به این سو همیشه پودیوم را به دست آورده است. (یعنی روی سکو قرار گرفته) او همچنین با ۶ پیروزی در پیست چین و در مجموع ۹ بار قرار گرفتن روی سکو رکورد خوبی در این کشور دارد.

همیلتون در کدام پیست‌ها ناموفق بوده است؟

همیلتون در پیست مالزی با مشکل روبه‌رو می‌شود. او تنها یک پیروزی در این پیست به ثبت رسانده است. البته او باید خوشحال باشد که گرندپری مالزی در سال ۲۰۱۷ از تقویم مسابقات حذف شد. ملبورن شهر دوم شدن‌های همیلتون است. او در چهار رقابت آخرش در استرالیا دوم شده است.

البته او در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۵ این پیست را فتح کرده است. همیلتون همچنین در پیست برزیل تلاش زیادی برای برنده شدن کرد، اما او در هیچ یک از ۹ مسابقه ابتدایی‌اش در اینترلاگووس نتوانست پیروز شود. او در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ دو قهرمانی در این پیست به ثبت رساند. گرندپری برزیل سال ۲۰۱۹ هنوز برگزار نشده است.

راننده بریتانیایی و دیگر اسطوره‌ها

همیلتون بهترین راننده انگلیسی

همیلتون موفق‌ترین راننده بریتانیایی تاریخ است. رانندگان بریتانیایی در مجموع ۱۹ بار فاتح فرمول یک شده‌اند که ۶ تا از این قهرمانی‌ها مال همیلتون است.

میاک هاوتورن در دهه ۱۹۵۰، گراهام گیل و جیمی کلارک دو بار و جان سورتس و جکی استیورات هر کدام یک بار در دهه ۱۹۶۰، جکی استورات دو بار و جیمز هانت یک بار در دهه ۱۹۷۰، نیگل منسل و دیمون هیل در دهه ۱۹۹۰، لوییز همیلتون و جنسون باتن در دهه اول قرن بیست‌و‌یکم و همیلتون پنج بار در دهه دوم قرن بیست‌ویکم رانندگان انگلیسی فاتح فرمول یک هستند. تنها در دهه ۱۹۸۰ هیچ راننده انگلیسی موفق نشد عنوان قهرمانی فرمول یک را به دست آورد.

منبع: bbc

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1398/08/18
تبریکککککک تاریخ سازی در فرمول یک. به امید قهرمانی اینبار برای چارلز
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آف دکور _فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آف دکور _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2