نیاز تهران به ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۲۵۶۷۱
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
۲۴۶۲
رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد؛
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طول عمر بیش از ۱۰ ساله ۷۰۰۰ اتوبوس در شهر تهران گفت: تهران نیازمند ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طول عمر بیش از ۱۰ ساله ۷۰۰۰ اتوبوس در شهر تهران گفت: تهران نیازمند ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید است.

محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش آلودگی هوا در روزهای پاییزی گفت: مهم‌ترین راه حل مشکل آلودگی هوا توسعه حمل و نقل عمومی است لذا در این تعریف تاکسی حمل و نقل عمومی پرظرفیت محسوب نمی‌شود در حالی که مترو و اتوبوس به عنوان حمل و نقل عمومی پرظرفیت محسوب می‌شود.

وی افزود: در روزهایی که پدیده وارونگی هوا رخ می‌دهد باید مردم را تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی کنیم. حمل و نقل عمومی کارا و مجهز که مورد استقبال شهروندان قرار گیرد.

هاشمی تأکید کرد: ما زیرساخت‌های مناسبی در حوزه حمل و نقل عمومی داریم. متروی تهران می‌تواند پنج میلیون سفر در روز جابه‌جایی داشته باشد اما در حال حاضر از یک سوم ظرفیت خود بهره می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در این مدت دولت هم کمک‌هایی در حوزه تأمین واگن برای توسعه حمل و نقل عمومی پیش‌بینی کرده است، افزود: بروکراسی موجود در دولت و تحریم‌ها اجازه تحقق این کمک‌ها را نداده است. به طور مثال هنوز قرارداد ۶۳۰ واگن عملیاتی نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت ناوگان اتوبوسرانی در شهر تهران گفت: دولت در این خصوص پیش‌بینی کرد که ۱۹ هزار اتوبوس با همکاری صندوق ذخیره و از محل صرفه‌جویی سوخت تأمین شود؛ اما باز هم به دلیل بروکراسی‌های موجود این موارد محقق نشد لذا باید دولت و معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای اضطراری در این خصوص برگزار کنند. در حال حاضر تهران نیاز به ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس دارد که امروز ۷۰۰۰ اتوبوس با طول عمر ۱۱ سال در تهران مشغول فعالیت هستند. در حالی که اتوبوس‌ها نباید بیش از هشت سال تردد داشته باشند. بخشی از این اتوبوس‌ها در اختیار بخش خصوصی و به دلیل فرسودگی در سطح شهر بعضا متوقف می‌شوند.

وی ادامه داد: روزانه ۳۰۰ اتوبوس به دلیل فرسودگی در سطح شهر تهران متوقف می‌شوند که این موضوع سبب ایجاد نارضایتی شهروندان شده است. خرید اتوبوس نیازمند منابع اعتباری است. قراردادهای ما برای نوسازی ناوگان فرسوده اتوبوسرانی بسته شده اما منتظر تأمین منابع مالی هستیم. اعتبار لازم برای خرید این اتوبوس‌ها باید ۲۰ درصد توسط خود سرمایه‌گذار، ۳۰ درصد به صورت تسهیلات و ۵۰ درصد از طریق صندوق ارزی تأمین شود که بخش وام و صندوق ارزی را باید وزارت نفت از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت تأمین کند.

هاشمی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به حضورش در جلسه مدیریت بحران گفت: این جلسات همیشه برگزار می‌شود اما به دلیل قانون جدید مدیریت بحران، شهرداری‌ها دیگر در حوادثی که زیر ۳۰۰ کشته دارد نیز مسئولیتی ندارند و این باعث ایجاد بحران در شهر خواهد شد. در قانون جدید مدیریت بحران مسئولیت شهر تهران در این حوزه «لوث» شده است. حتی در حوادثی مانند پلاسکو نیز تکلیف تهران مشخص نیست لذا لازم است که این موارد به صورت شفاف مشخص شود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/08/14
نه بابا نیازی نیست یه نفردروغگو رو بعنوان رئیس اتوسرانی تهران انتصاب کنید کافیه !
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/08/14
وقت کردید ۲۰ تاشم به استانهای دیگه بدید
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/08/15
خطا پشت خطا تا کی ! استفاده از خودروری دیزلی و حتی گازی در کلان شهرها اشتباه است (قطعات زیاد ، خرابی ،...) ، شما می توانید در بعضی از خطوط شهری ، از خودروهای برقی استفاده کنید ، از همین حالا شروع کنید .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر