وکیل شبنم نعمت‌زاده: هنوز حکمی صادر نشده
۹۲۵۷۹۵
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
۴۵۷۹
وکیل مدافع شبنم نعمت زاده خبر آزادی موکلش تا سه روز آینده را تکذیب کرد.

ایسنا: وکیل مدافع شبنم نعمت زاده خبر آزادی موکلش تا سه روز آینده را تکذیب کرد.

امیر مسعود مظاهری در این باره اظهار کرد : خبری که به اشتباه یکی از رسانه‌ها در مورد ارائه وثیقه ۲۰۰ میلیاردی موکلم تا ۳ روز آینده و آزادی او منتشر شده صحت ندارد.

وی افزود: ما از بی گناهی و برائت خانم نعمت زاده دفاع نمی‌کنیم و معتقدیم ایشان در قبال مسولیت و سهامداربودنش در شرکت باید پاسخگو باشد و مسولیت متوجه موکل است و اسناد موجود در شرکت حکایت از نقش اشخاص دیگری هم در وقوع جرم دارد که تعیین میزان مسولیت موکلم با ارزیابی تاثیر و دخالت و نقش سایر اشخاص در این پرونده روشن می‌شود.

وکیل شبنم نعمت‌زاده: حکم موکلم هنوز صادر نشده است

مظاهری تصریح کرد: طبق ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری اشخاصی که متهم به جرایمی هستند که مجازاتشان بیش از ۱۰ سال حبس است تا دو سال ممکن است در بازداشت باقی بمانند و نیز ماده ۹ آیین نامه دادگاه‌های ویژه تصریح دارد که اشخاص ممکن است تا پایان رسیدگی و صدور حکم در بازداشت بمانند و مقید به زمان نیست. اینکه اشتباه یک رسانه اینگونه القا کرده که قرار بازداشت او به وثیقه تبدیل و آزاد می‌شود درست نیست.

وی درباره اینکه آیا حکم موکلش صادر شده است گفت: در مراجعه‌ای که امروز به دادگاه داشتم، هنوز حکم صادر نشده است.

۶ جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، دختر وزیر سابق صمت، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد و آخرین جلسه دادگاه در ۶ ابان ماه بود.

طبق کیفرخواست صادره، شبنم نعمت‌زاده، فرزند محمدرضا متهم پرونده است که در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد. او متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال با علم به موثر بودن در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به همان مبلغ ذکر شده و سوء استفاده از جواز و امتیاز تعویض شده، مشارکت در اخلال نظام دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی در استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیرمجاز دارو بدون تشریفات قانونی در حکم قاچاق.

احمدرضا لشگری پور فرزند هوشنگ متهم دیگر پرونده بازداشت به لحاظ عجز از تودیع وثیقه و متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال با علم به موثر بودن اقدامات در ضربه به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع با سوءاستفاده از امتیاز تفویض شده، مشارکت در اخلال در نظام توزیع و تولید دارویی کشور.

شرکت توسعه دارویی رسا با مدیرعاملی احمدرضا لشگری پور و با هیات مدیره‌ای خانم شبنم نعمت زاده متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال، مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع دارو برای ایجاد انحصار دارو در کشور، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال، مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1398/08/14
آخه چرا این حاج خانوم گناه داره فقط خون مردم رو تو شیشه کرده. راه امام
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1398/08/14
همیشه برایم جای سوال است که چرا در مشهد آن گوسفند دزد قطع ید شد:!!!
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1398/08/14
چه محجبه ی با حیایی و با ایمانی و‌پاکدامنی و نجیب و مومن و امانت داری خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ.....
اصلا هم تکه نیانداختم
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1398/08/14
شب دراز است و قلندر بیدار
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1398/08/14
اگر خلافی نکرده آزادش کنید برود به کسب وکارش برسد....
احتکار،،،اختلاس،،، پولشویی،،، دست درازی به اموال،،،،رشوه...وووو که جرم نیست....بیماران از بی دارویی ازبین رفتن مقصر ناصر خسرو است!!!!
حجاب را هم که رعایت کرده باباش هم که نعمت بود....این قشر کم در آمد مملکت مقصرند که زحمت شده اند!!
-
22:12 - 1398/08/14
من الان فقط تحت تاثیر حجابش قرار گرفتم .....
دیگه هیچ اتهامی رو در مورد این خانم نمی تونم بپذیرم
احتمال زیاد وقتی دستشویی میره با پای چپ میره و با پای راست هم خارج میشه...
مگه داریم همچین انسانی
خخخخ

این عوضیه دو رو باید اعدام بشه
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1398/08/15
چرا آزاد شده خوب فلنگ ومی بندد سر از کانادا در می آورد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج