بازرسان آژانس انرژی اتمی در فردو حضور دارند
۹۲۵۹۷۹
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
۸۶۵۸
یکی از سخنگویان آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه اعلام کرد که بازرسان این نهاد در ایران حضور داشته و در مورد فعالیت های مربوطه گزارش خواهند داد.

ایرنا: یکی از سخنگویان آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه اعلام کرد که بازرسان این نهاد در ایران حضور داشته و در مورد فعالیت های مربوطه گزارش خواهند داد.

خبرگزاری رویترز امروز به نقل از بیانیه سخنگوی مربوطه گزارش داد: ما از گزارش های رسانه ای امروز مرتبط با فردو آگاه هستیم. بازرسان آژانس در ایران و در محل حضور داشته و فعالیت های مربوطه را به مقر آژانس در وین گزارش خواهند داد.

امروز و در راستای اجرای دستور رئیس جمهوری و شورایعالی امنیت ملی ساعتی پیش مخزن (سیلندر) ۲۸۰۰ کیلویی که حاوی حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم گاز هگزا فلوراید اورانیوم (uf۶) است تحت نظارت بازرسان آژانس بین اللملی انرژی اتمی پس از انتقال از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) به مجتمع غنی سازی شهید دکتر علیمحمدی (فردو) در سالن خوراک دهی مجتمع فوردو قرار گرفت.

حسن روحانی رئیس جمهوری دیروز ۱۴ آبان در آیین افتتاح کارخانه نوآوری آزادی گفت: از فردا با نظارت ‌آژانس گام چهارم و جدید را برمی‌داریم. ما طبق برجام یکهزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو داریم. در برجام قرار ما این بود که اینها در فردو بچرخند اما گاز به ‌آنها تزریق نشود. امروز به سازمان انرژی اتمی دستور خواهم داد که از فردا گازدهی را در فردو آغاز کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/08/15
بعد ازین اونها بازرس نیستن خبر رسان یاجاسوسن
چرا فکر اخراجشان نیستید.
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1398/08/15
بابا اینها بازرس نیستند اینها جاسوس اند... نزارید جاسوسی کنند... چرا نیروگاه‌های اسرائیل بازرسی نمی‌کنند.. ما که تحریمیم. تحریم‌ها هم روز بروز بیشتر میشن خب چه نیازیه اینان بیان جاسوسی کنن.. ای داد و بیداد.. چرا این قانون فقط برای ماست.. مجلس نزارید اینکار صورت بگیرد.. اطلاعاتو دو دستی تقدیم آمریکا و اسرائیل می کنند..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج