چمنیان: ساختار دفاعی از زمان کی‌روش وجود دارد
۹۲۶۸۳۶
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
۲۲۳۳ 
عباس چمنیان سرمربی سابق تیم نوجوانان فوتبال ایران گفت: اگر ویلموتس ساختار دفاعی را ترمیم کرده باشد، می‌توانیم مقابل عراق پیروز شویم.

خبرگزاری میزان: عباس چمنیان در ارتباط با وضعیت تیم ملی در آستانه دیدار حساس با عراق اظهار داشت: دیدار با بحرین اولین بازی نسبتا سخت تیم ملی با ویلموتس بود و ضعف تفکرات او مشخص شد. این ضعف‌ها باید برطرف شود. البته ایران مقابل بحرین غافلگیر شد؛ از یک طرف فضای بازی تمرکز بازیکنان ما را گرفته بود و از سوی دیگر، استراتژی که ویلموتس برای این دیدار انتخاب کرد، اصلا مناسب نبود.

وی در ادامه با اشاره به ساختار دفاعی تیم ملی خاطرنشان کرد: در فوتبال امروز، چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی، اولویت با ساختار دفاعی است. بعد از کی‌روش تیم ملی دارای فضای جدیدی شد که دارای تفکرات تهاجمی بود. فوتبال هر چقدر که برای تماشاگران جذاب‌تر و زیباتر باشد، برای کادرفنی و مربیان خطرناک‌تر می‌شود. نباید از تفکرات و ساختار دفاعی غافل باشیم. اگر ویلموتس این ساختار را در فاصله بین بازی بحرین و عراق ترمیم کرده باشد، به دلیل این‌که عراق از امتیاز میزبانی هم برخوردار نیست، شانس پیروزی با ایران است.

سرمربی سابق تیم نوجوانان فوتبال ایران پیرامون دیدار با عراق تصریح کرد: بازی با عراق همیشه سخت است، چون این تیم خط حمله خوبی دارد. اگر ویلموتس برای دفاع ایران فکری نکرده باشد، کارمان سخت‌تر هم خواهد شد. عراق از بحرین تیم بهتری است و ویلموتس به یک بازنگری در تفکراتش نیاز دارد. تیم ملی هنوز هم قدرتی که کی‌روش به ساختار دفاعی داد را دارد و ویلموتس می‌تواند آن را ترمیم کند. از سوی دیگر، تیم ویلموتس زیباتر بازی می‌کند، اما ریسک بالایی دارد.

چمنیان در پایان در مورد عملکرد ویلموتس افزود: او باید یک توازن در خط دفاع و حمله ایجاد کند و اگر در این کار موفق شود ما عراق را شکست می‌دهیم، چون این تیم خط دفاع ضعیفی دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
تاج بزرگ آسیا چهارفینال آسیا دو قهرمانی آسیا . لنگ علی عبده هم پشمک حاج عبدالله
United Kingdom
02:36 - 1398/08/19
ویلموتس مربی نیس.‌با عراق متوجه میشید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج