ظاهرا، الک جشنواره فیلم کوتاه تهران آویخته شده!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
استخدام_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۲۷۹۷۴
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
۲۱۱۵
مسئولان سازمان سینمایی کشور و مدیران انجمن سینمای جوانان ایران باید شفاف سازی کنند و پاسخ دهند چرا این رویداد سینمایی که دوره‌های طلایی را پشت سر گذاشته تا بدین حد، کور و خاموش و بی صدا شده است؟

روزنامه جوان: سی وششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران این روز‌ها در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است. جشنواره ایی که به دلیل مواجهه اش با نسل جوان و صد‌ها استعداد نوظهور، همواره، مورد اقبال و توجه افکار عمومی و اصحاب رسانه بوده است.

ظاهرا، الک جشنواره فیلم کوتاه تهران آویخته شده است!

مروری بر صفحات فرهنگی و سینمایی رسانه ها، شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و حتی، شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد چراغ این دوره جشنواره به طرز فجیعی خاموش است. صدایی بر نمی‌آید.

مسئولان سازمان سینمایی کشور و مدیران انجمن سینمای جوانان ایران باید شفاف سازی کنند و پاسخ دهند چرا این رویداد سینمایی که دوره‌های طلایی را پشت سر گذاشته تا بدین حد، کور و خاموش و بی صدا شده است؟

این در حالی است که به اذعان بسیاری از متخصصان و صاحب نظران؛ جشنواره‌های سینمایی مرتبط با جوانان که بستر کشف استعداد‌های تازه و جدید هستند حتی از رویدادی مانند: فجر هم مهم‌تر و راهبردی‌تر است.

حدف سینمای رسانه از جشنواره و اعمال محدودیت برای تردد خبرنگاران و منتقدان از یکسو و بلیت فروشی و درآمدزایی از دیگر سو گویاست که فقط پای پول در میان است.

از سوی دیگر جشنواره فیلم کوتاه و انجمن سینمای جوانان دیرزمانی خاستگاه استعداد‌های جوان و نوظهور سینمای ایران بوده است. این مرکز سینمایی که از شعاع و گستردگی سراسری و ملی برخوردار است همیشه پایگاهی مهم و تعیین کننده برای کشف ظرفیت‌های سینمایی نو و فضایی برای تنفس فکری و اندیشگی و تجربی سینمای ایران بوده است.

متاسفانه این مهم‌ترین پایگاه سینمایی کشور هم اکنون به حال خود رها شده و در سال‌های اخیر وضعیت اسفناکی را سپری می‌کند و برغم افزایش بودجه و اعتبارات و منابع آن در معرفی چهره جدید ناموفق و ناکام است.

نگاه غیرکارشناسانه مسئولان سازمان سینمایی در انتصاب مدیران خبره و با بصیرت و فقدان افق و چشم انداز روشن برای نسل جوان سینما باعث شده که انجمن سینمای جوانان ایران به حیاط خلوتی و زمین بایری تبدیل شود. انجمن سینمای جوانی که سعيدروستایی، وحید موسائیان، علیرضا امینی، شاهد احمدلو، مهدی کرم پور، محمدحسین مهدویان، رضا سبحانی، امیرشهاب رضویان، بهرام توکلی، مهرداد اسکویی، شهرام مکری و ... زمانی، در فضایش و جشنواره هایش درخشیدند دیگر سال هاست که گویی الکش آویخته است.

برای حسین انتظامی که از بدو ورودش کوشیده تا در بزنگاه‌های مهم سینمایی مدیرانی همسو و نزدیک به خودش را بگمارد ظاهرا، این مرکز سینمایی چندان مهم نبوده است و همان مدیر خسته و بی انگیزه اسلاف پیشینش را حفظ کرده است.

این نشان می‌دهد که رئیس سازمان سینمایی برای مهم‌ترین مرکز و پایگاه استعدادیابی و کشف تجربه‌ها و اندیشه‌های جدید هیچ برنامه‌ای ندارد.

مضافا اینکه جشنواره فیلم کوتاه تهران که به مثابه فجر فیلمسازان جوان کشور به شمار می‌آید هم دیگر از تک و تا افتاده و بیش از دوره‌های گذشته بی رمق و بی صدا در حال برگزاری است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آف دکور _فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر