موسوی: استراماچونی حرفه‌ای است
۹۲۸۰۵۳
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
۲۵۸۱
پیشکسوت استقلال معتقد است استراماچونی اهل بهانه گیری نیست و با همین نفرات تیم را به سطح خوبی رساند که این کار فقط تاثیر مربی است.

ایلنا: علی موسوی پیشکسوت استقلال معتقد است وقتی یک مربی حرفه‌ای مثل استراماچونی را از کشوری مثل ایتالیا استخدام می‌کنید اول باید امکانات اولیه را برای او فراهم کنید چرا که چنین مربیانی همیشه امکانات لازم را برای کار کردن در اختیار دارند و اگر نتوانید امکانات در اختیارشان قرار بدهید بهانه لازم را برای عدم نتایج مناسب به آنها داده اید و نمی‌شود انتظار زیادی داشت.

بازی استقلال و صنعت نفت آبادان چطور بود؟

استقلال در بازی قبلی اش مقابل تراکتور یک مقدار به خودباوری رسید و نتیجه‌ای که در تبریز گرفتند در روحیه آنها خیلی تاثیر داشت و روند رو به رشدی داشتند و به همین دلیل مقابل صنعت نفت از همان اول هجومی کار کردند و توانستند نتیجه خیلی خوبی بگیرند. بازی خوب و تک ضرب استقلال باعث شد مقابل صنعت نفت نتیجه خوبی بگیرند.

صنعت نفت در این دیدار خیلی ضعیف نبود؟

با توجه به بازیهای قبلی که از این تیم دیده بودیم به این امید بودیم که صنعت نفت مستحکم تر بازی کند اما استقلال این اجازه را نداد و خیلی خوب بازی را بسته بودند و به گل هم رسیدند. صنعت روزش نبود اما کلا استقلال هم خیلی خوب بازی کرد.

بعد از این بازی استراماچونی بحث استعفایش را مطرح کرد. در مورد این اتفاقات چه نظری دارید؟

اول فصل هم گفتم وقتی مربی حرفه‌ای آن هم از ایتالیا می‌آورید ابتدا امکانات اولیه را فراهم کنید و بعد با چنین مربی حرفه‌ای قرارداد ببندید. متاسفانه استراماچونی آمد و از اول عصبی بود چون امکانات نبود. شانس آوردیم که استراماچونی اهل بهانه گیری نیست و با همین نفرات تیم را به سطح خوبی رساند که این کار فقط تاثیر مربی است. تک تک بازیکنان استقلال خوب بودند اما باید مربی خوبی هم با آنها کار می‌کرد.

مهدی قائدی خوب دریبل می‌زد اما بعدش نمی‌دانست چکار کند، پاس بدهد یا شوت بزند و پاسهای او هم به مقصد نمی‌رسید اما استراماچونی روی او و بقیه بازیکنان تیم تاثیر گذاشت و الان همه بازیکنان استقلال خوب کار می‌کنند. وقتی مربی حرفه‌ای می‌آورید باید امکانات اولیه در اختیارش بگذارید تا با تمرکز تیم را در راه پیشرفت هدایت کند وگرنه بهانه دست او می‌دهیم.

فکر می‌کنید باشگاه استقلال بتواند مشکلات موجود را حل کند؟

نمی دانم، مشکلات الان مالی است و اگر وزارت ورزش بخواهد دو دقیقه‌ای می‌تواند مشکلات را حل کند چون فقط وزارت ورزش است که می‌تواند به این تیم کمک کند. مدیریت باید طوری باشد که درصدی از قراردادها را بدهند و به قولی که به بچه‌ها می‌دهند عمل کنند چون قراردادها سنگین شده و اول فصل باید برنامه ریزی کنند تا پول جور کنند و کار به استعفا و اعتصاب نکشد. راضی کردن بازیکنان و مربی مدیریت می‌خواهد تا کار به اینجاها نکشد.

به نظر شما مدیران باشگاه استقلال این مدیریت را دارند؟

الان خیلی‌ها به مدیر عامل باشگاه گیر می‌دهند اما در اتفاقات چند سال اخیر نتیجه می‌گیریم که مدیر عامل‌ها اصلا مقصر نیستند. هر کسی آمده همین شعا حیا کن رها کن بوده و همین مشکلات را شاهد بوده ایم. هواداران مطمئن باشند مشکل از مدیر عامل نیست و باشگاه باید شارژ مالی شود تا مدیر عامل بتواند مشکلات را حل کند وگرنه هر کسی جای فتحی باشد نمی‌تواند کار خاصی بکند. اگر نخواهند باشگاه را شارژ مالی کنند هر مدیر عاملی باشد به بن بست می‌خورد.

فکر می‌کنید با وجود چنین مشکلاتی استقلال بتواند همین روند خوبش در بازیهای اخیر را ادامه بدهد؟

استقلال دارد روند خوبی را طی می‌کند اما هیچ ضمانتی نیست که این روند ادامه داشته باشد. تیم باید تقویت شود تا به مشکل نخورد. الان 2 بازی است که خوب کار کرده و نتیجه گرفته‌اند اما برای موفقیت بیشتر به بازیکن نیاز است و باید تقویت شوند. الان توقعات از استقلال بالا رفته و بازی بعدی هم با نساجی در قائمشهر است که خیلی سخت است.

مشکلات مالی در روند تیم تاثیرگذار است و مشکل ساز خواهد شد. الان باید مدیریت شود و پول به بچه‌ها برسد اما با اعتصاب و استعفا بهانه دست بازیکن می‌دهند که نتیجه نگیرند. الان اگر بازیکنان بگویند وضع آنقدر خراب است که پول بنزین هم نداریم دروغ است چون همه وضع شان خوب است اما با همین کارها بهانه دست بازیکنان می‌دهند که تمرین نکنند و مشکلات بعدی هم به وجود بیاید.

استراماچونی با این مشکلات در استقلال دوام خواهد آورد؟

استراماچونی از کشوری می‌آید که در ناز و نعمت بزرگ شده و با امکانات خوب کار کرده است اما او را ایرانی کرده ایم. استراماچونی بدون زمین مانده و بدون بازیکن مانده و از شرایط ما شناخت پیدا کرده است و با تمام وجود کار می‌کند اما دیگر نباید به او بهانه بدهیم و تا دیر نشده مشکل او را حل کنیم.

از عملکرد دیاباته راضی هستید؟

دیاباته اول فصل که آمد خیلی سنگین بود و بعد هم مصدوم شد. او با توجه به پاهای بلند و جثه‌ای که دارد در محوطه جریمه حریف تاثیرگذار است و اگر خوب تغذیه شود مثمرتمر است. در این چند بازی پشت 18 قدم بود و چون سرعت لازم را ندارد تاثیری نداشت. وقتی او در ترکیب هست باید در 18 قدم تغذیه شود چون خارج از محوطه تاثیری ندارد. دیاباته الان اعتماد به نفس خوبی به دست آورده و واکنش‌های او بعد از گلزنی نشان می‌دهد که استرس سراسر وجودش را گرفته بود و خودش را با این واکنش‌ها خالی می‌کند.

گلزنی‌های دیاباته ادامه خواهد داشت؟

اگر استقلال همین روند را ادامه بدهد و همیشه روی دروازه حریف فشار بیاورد دیاباته در 18 قدم تاثیرگذار است اما اگر تیم فشار نیاورد دیاباته کاری نمی‌تواند بکند چون سرعت لازم را ندارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
تاج بزرگ آسیا چهارفینال آسیا دو قهرمانی آسیا . لنگ علی عبده هم پشمک حاج عبدالله
Iran, Islamic Republic of
05:07 - 1398/08/22
شک نکنیدچون استقلال امسال زود مدعی شده و شکل گرفته و بهترین تیم لیگه وزیر و فتحی بین نیم فصل مث هرسال شخمش میزنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج