گردشگری: نياگارا، ديدني ترين آبشار دنيا
۹۲۸۷
۲۳ مهر ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۲
۱۷۶۵۶ 
گزارش تصویری
"آبشار نياگارا" بر مسير رودخانه نياگارا و در پنجاه كيلومتري شمال شهر بوفالو(درغرب ايالت نيويورك) قرار گرفته است. رودخانه نياگارا از درياچه "ايري" سرچشمه مي گيرد و آب چهار تا از درياچه هاي بزرگ پنجگانه را به درياچه "اونتاريو" مي رساند.


"آبشار نياگارا" بر مسير رودخانه نياگارا و در پنجاه كيلومتري شمال شهر بوفالو(درغرب ايالت نيويورك) قرار گرفته است. رودخانه نياگارا از درياچه "ايري" سرچشمه مي گيرد و آب چهار تا از درياچه هاي بزرگ پنجگانه را به درياچه "اونتاريو" مي رساند. رودخانه نياگارا در نيمه راه مسير 58 كيلومتري خود از لبه يك صخره بلند به پايين مي ريزد. 


در حقيقت آبشار نياگارا از دو آبشار بزرگ تشكيل مي شود كه يكي ازآن دو، آبشار "نعل اسبي" در كاناداست و دومي "آبشار آمريكايي" است كه در خاك آمريكا قرار دارد. در هر دقيقه نزديك به 94 درصد از آب رودخانه نياگارا (در حدود 340 ميليون ليتر آب) از آبشار "نعل اسبي" به پايين سرازير مي شود. زمين شناسان آبشار نياگارا را بسيار جوان مي دانند و اظهار مي دارند كه عمر آبشار نياگارا از ده هزار يا پانزده هزار سال بيشتر نيست. 


در عصر يخبندان، تمام مناطقي كه امروزه "منطقه نياگارا ناميده مي شود، از يخچالهاي طبيعي پوشيده شده بود. در همان زماني كه يخ ها شروع به ذوب شدن كردند، درياچه اي هم تشكيل گرديد كه امروزه آن را "درياچه ايري" اسم گذاري نموده اند. آب كه از درياچه ايري سرريز مي شد، همچنانكه به سمت شمال حركت مي كرد، راهي پيدا نمود و به صورت يك رودخانه درآمد. رودخانه مزبور در سمت شمال به پيشروي خود ادامه داد و به يك پرتگاه بزرگ سنگي رسيد كه روي آن را لايه اي از سنگ آهك پوشانده بود و در همين نقطه است كه آبشار اصلي نياگارا به وجود آمد.


از آن زمان تا به حال، نيروي فراوان آب، مقداري از صخره ها را فرسوده ساخته و آبشار را عقب تر برده است. به همين خاطر، آبشار كنوني نياگارا امروزه تقريبا در حدود يازده كيلومتر از نقطه اوليه اش عقب تر رفته است. نخستين گزارش مربوط به آبشار نياگارا در سال 1697 ميلادي توسط يك مبلغ مذهبي فرانسوي به اسم كشيش "لويي هانپن تهيه شد. كشيش "لويي هانپن" در سال 1678 ميلادي، ضمن مسافرتي كه همراه با شخصي موسوم  به "سوردولاسال" به دنياي جديد كرد، آبشار مزبور را كشف نمود.برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1390/07/23
dos daram bedonam in abshar cheqad omqeshe?
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۳
نیاگارا 53 متر ارتفاع داره ولی به خاطر بزرگ بودنش بیشتر معروفه تا ارتفاع!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج