علی‌حسینی رفت، چون فدراسیون حمایت نکرد
۹۲۹۶۶۶
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹
۳۰۱۳ 
آبان ماه امسال بود که سعید علی‌حسینی، وزنه‌بردار سنگین‌وزن کشورمان بعد از تنظیم نامه بازنشستگی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد؛ خداحافظی غریبانه‌ای که ناراحتی وی را به دنبال داشت.

فرهیختگان: آبان ماه امسال بود که سعید علی‌حسینی، وزنه‌بردار سنگین‌وزن کشورمان بعد از تنظیم نامه بازنشستگی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد؛ خداحافظی غریبانه‌ای که ناراحتی وی را به دنبال داشت. علی‌حسینی باتوجه به عدم‌حضورش در رقابت‌های جهانی و گزینشی المپیک شانس حضور در بازی‌های 2020 را از دست داد تا رسما از دنیای قهرمانی کنار برود و طبق گفته پدرش، قصد بازگشت هم ندارد‌. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با عزیز علی‌حسینی را در ادامه می‌خوانید.

چطور شد که سعید از دنیای قهرمانی کنار رفت؟

چون حمایت نشد، نه از سوی کمیته ملی المپیک، نه از سوی فدراسیون. به سعید کم‌لطفی کردند و او مجبور به خداحافظی شد.

اما کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی نامه نوشت تا فرزند شما در رقابت‌های گزینشی المپیک توکیو شرکت کند.

بله ولی دیر شده و کار از کار گذشته بود.

صحبتی با مسئولان فدراسیون نداشتید؟

آنها بهانه می‌آورند و می‌گویند چون سعید اردو را ترک کرده از لیست خط خورده است. ما هر حرفی بزنیم باز هم می‌گویند سعید اردو را ترک کرده است. برخواه از سعید خواسته بود تا در رکوردگیری شرکت کند و وزنه بزند اما سعید گفت مصدوم است و نمی‌تواند وزنه بزند. برخواه هم گفت اگر وزنه نزنی تو را از تیم ملی خط می‌زنم. خودمان با آقای صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک قبل از گزینشی صحبت کردیم اما نتیجه‌ای نگرفتیم.

گواهی پزشکی از سوی سعید به فدراسیون به خاطر مصدومیتش ارائه نشد؟

کدام پزشک؟ مگر در فدراسیون پزشک هست؟ کدام پزشک سر سعید بوده است؟ سهراب مرادی ضربه می‌بیند و او را برای درمان به آلمان می‌فرستند و سعید را به اردبیل! وقتی نه دکتری هست، نه جایی، چرا سعید برگردد؟ سهراب از سوی رئیس هیات استان اصفهان هم حمایت شد اما در اردبیل حمایتی از سعید نشد. من با آقای آقاخانی صحبت کردم اما چون خودشان ورزشی نبودند دنباله این موضوع را نگرفتند.

نمی‌خواهید سعید را منصرف کنید تا به اردوها برگردد؟

من نمی‌توانم کاری انجام دهم. در این مدت ما را خیلی اذیت کردند.

خداحافظی برای یک قهرمان همیشه جزء لحظات سخت زندگی ورزشکار محسوب می‌شود...

ما به این سختی‌ها عادت کرده‌ایم، وقتی هیچ حمایتی نمی‌شود، وقتی اهمیتی نمی‌دهند چرا سعید برگردد؟ این همه به ما تهمت زدند و گفتند سعید دوپینگی است و ما بارها با این موضوع مبارزه کردیم. برای سعید نقشه کشیدند و گفتند او دوپینگی است، از این اتفاقات خسته شدیم. برگشت سعید فایده‌ای ندارد، او حالا 32 ساله است، برگردد چه کاری می‌تواند انجام دهد وقتی او را با یک ورزشکار 17،18 ساله مقایسه می‌کنند؟

سعید در حال حاضر مشغول چه کاری است؟

در باشگاه مشغول تمرین دادن به بچه‌هاست.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج