نبیه بری: مسائل پیچیده‌تر می‌شود
۹۲۹۷۲۶
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
۲۷۳۳
در سی‌ویکمین روز از اعتراضات در لبنان، معترضان ابتکار ایده‌های مسالمت‌آمیز و خلاق در راستای یکپارچه‌سازی آرای جنوب تا شمال کشور را فراموش نکرده‌اند.

شفقنا: در سی‌ویکمین روز از اعتراضات در لبنان، معترضان ابتکار ایده‌های مسالمت‌آمیز و خلاق در راستای یکپارچه‌سازی آرای جنوب تا شمال کشور را فراموش نکرده‌اند.

«اتوبوس پستچی» که اقدامی نمادین و یادآور جنگ داخلی 1975 در لبنان است، اکنون معترضان با الهام از این امر «اتوبوس پستچی انقلاب» را به راه انداخته‌اند که در محل‌های اعتراضات در تمامی مناطق لبنان به گشت‌زنی می‌پردازد.

امروز اتوبوس پستچی از عکار به راه افتاد و از تمامی میدان‌های اعتراضات عبور می‌کند تا به صور برسد و ایده انقلاب مسالمت آمیز را اشاعه داده و بر خواسته‌های بر حق و یکپارچه تمامی مردم لبنان از شمال تا جنوب این کشور تاکید کند.

از سوی دیگر، در صحنه مذاکرات جاری میان سعد الحریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان و علی حسن خلیل، معاون سیاسی رئیس پارلمان لبنان و حاج حسین خلیل، معاون سیاسی دبیرکل حزب الله؛ شرایط به همان نقطه‌ای بازگشته است که کمی بعد از استعفای سعد الحریری وجود داشت؛ یعنی در فهرست نامزدها برای تشکیل دولت شخصی جز خود الحریری به چشم نمی‌خورد، و این در حالی است که تا به این لحظه او نمی‌تواند به دولتی شبیه به دولت مستعفی بازگردد، بلکه باید به دولتی بدون سیاستمداران و با حضور افراد تکنوکرات برگردد، اما این طرحی است که گروه‌های سیاسی بزرگ چون جریان آزاد ملی، جنبش أمل و حزب الله با آن موافقت نکرده‌اند.

شکستی که طی ساعت گذشته در مسیر تشکیل دولت حاصل شده، انعکاس خوبی از سوی رئیس پارلمان نداشته و در این راستا نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان علامت سوال‌هایی را در مورد ابهامات همراه با طرح نام محمد الصفدی، وزیر سابق مطرح کرده است.
بری در سخنانی تاکید کرد که مسائل پیچیده‌تر می‌شود و باید یک راه حل سریعی حاصل شده که باعث برون‌رفت لبنان از بحران کنونی شود، چراکه ادامه این بحران هشدارهایی را نسبت به خطرات بزرگ برای کشور ایجاد می‌کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج