چهارمین محموله پانسمانی به خانه «ای‌بی» رسید
۹۳۰۳۷۹
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
۲۰۳۹۲
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: چهارمین سری محموله پانسمان‌های مورد نیاز بیماران «اپیدرمولایزیس» (ای بی) توسط معاونت غذا و داروی این دانشگاه تامین و تحویل خانه «ای بی» شد.

ایرنا: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: چهارمین سری محموله پانسمان‌های مورد نیاز بیماران «اپیدرمولایزیس» (ای بی) توسط معاونت غذا و داروی این دانشگاه تامین و تحویل خانه «ای بی» شد.

به گزارش روز دوشنبه سازمان غذا و دارو، باتوجه به مصوبات جلسات فنی با حضور اساتید مرتبط و نمایندگان معاونت درمان وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، افزایش در تنوع و تعداد تحویل شده پانسمان ها نسبت به سال های قبل وجود دارد و کیفیت و اثربخشی محتوای بسته‌های تحویلی به بیماران به نسبت قبل افزایش داشته است.

بیماری «ای بی» (EB) یا «پروانه‌ای»، بیماری دردناک و ژنتیکی است که زخم‌های آن هیچ‌گاه التیام نخواهند یافت و از بدو تولد تا پایان عمر با بیمار همراه خواهند بود.

علائم و نشانه‌های بیماری پروانه‌ای بسته به نوع تغییر می‌کند که عمدتا شامل پوست شکننده که به راحتی تاول می زند، به خصوص روی دست ها و پاها، ناخن‌های بسیار ضخیم یا بدون شکل، پوست ضخیم روی کف دست و پا، تاول و زخم کف سر و ریزش مو ( زخم آلوپسیا)،‌ برآمدگی و جوش های پوستی سفید (میلیا) است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج