ریچارد برانسون و ۵ راز موفقیت کارآفرینان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۳۰۵۲۴
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
۱۱۹۶۹
ریچارد برانسون با نام واقعی سر ریچارد چارلز نیکولاس برانسون، از مشهورترین کارآفرینان و سرمایه گذران بریتانیایی است که اخیرا فرمول پنجگانه خود در زمینه موفقیت در حوزه کارآفرینی را به اشتراک گذاشته است. ریچارد برانسون بریتانیایی که در زمینه کارآفرینی و سرمایه گذاری، از شهیرترین انسان‌های روی زمین است، اخیرا راز‌های موفقیت در حوزه کارآفرینی را در ۵ دسته طبقه بندی کرده است.

وب‌سایت گجت‌نیوز - مختار منوچهرابادی: ریچارد برانسون با نام واقعی سر ریچارد چارلز نیکولاس برانسون، از مشهورترین کارآفرینان و سرمایه گذران بریتانیایی است که اخیرا فرمول پنجگانه خود در زمینه موفقیت در حوزه کارآفرینی را به اشتراک گذاشته است.

ریچارد برانسون بریتانیایی که در زمینه کارآفرینی و سرمایه گذاری، از شهیرترین انسان‌های روی زمین است، اخیرا راز‌های موفقیت در حوزه کارآفرینی را در ۵ دسته طبقه بندی کرده است.

ریچارد برانسون رئیس و بنیان‌گذار گروه شرکت‌های ویرجین است که عنوان بیش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنیا را از آن خود ساخته است؛ او کسی است که مجله فوربز چند سال پیش از وی به عنوان چهارمین مرد ثروتمند بریتانیا یاد کرد که ثروتی بیش از ۴ میلیارد دلار را از آن خود کرده است.

ریچارد برانسون و ۵ راز موفقیت کارآفرینان

برانسون و راز‌های پنجگانه

هر کسب و کاری شرایط خاص خود را دارد و تجربه‌ای منحصر به فرد و غیر قابل تکرار است. با این وجود برای موفقیت در کسب و کار‌های مختلف می‌توان بر روی یک سری استاندارد‌ها و متد‌ها اتکا کرد.

به نظر می‌رسد شنیدن این راز‌ها از زبان فردی، چون ریچارد برانسون که خود کارآفرینی را از ۱۶ سالگی آغاز کرده بسیار جذاب‌تر باشد. این کارآفرین سریالی در وبلاگ خود به ۵ راز مهم برای موفقیت در حوزه کارآفرینی اشاره کرده است که به ترتیب در ذیل به آن‌ها اشاره می‌شود؛

۱. ساخت چیز‌های مفید

برانسون ساخت هر چیزی هر قدر شگفت انگیز که نتوان از آن استفاده کرد را امری بیهوده می‌داند و از نظر او این بزرگترین اشتباهی است که یک کارآفرین می‌تواند مرتکب شود. از نظر برانسون ایده‌هایی وجود دارند که بسیار فریبنده، جذاب و باشکوهند، اما در نهایت منتهی به تولید محصولی نمی‌شوند که بتوان از آن استفاده‌ای به عمل آورد.

بر این اساس رسیدن به یک ایده ستارت آپی مفید امری بسیار مشکل و چالشی خواهد بود. بسیاری از ایده‌های استارت آپی شگفت انگیز، اما بیم صرف هستند.

از نظر برانسون یک کارآفرین می‌بایست قبل از فکر کردن به موفقیت به این موضوع بیندیشد که کالای تولیدی وی تا چه اندازه مفید بوده و بر زندگی مردم تاثیر می‌گذارد. از سوی دیگر نباید صرفا بنا به دلایل مالی وارد یک کسب و کار شوید. موفقیت در یک کسب و کار نیازمند کار سخت و گرفتن تصمیمات سرنوشت ساز است.

اگر انگیزه‌ای وراء انگیزه‌های مالی نداشته باشید، کسب و کارتان شکست خواهد خورد. به جامعه خود بیندیشید و اینکه چه کاری می‌توانید انجام دهید تا آن‌ها راحت‌تر زندگی کنند. در این صورت راحت‌تر با مشتریان ارتباط گرفته و آن‌ها را به مشتریان وفادار تبدیل خواهید کرد.

ریچارد برانسون و ۵ راز موفقیت کارآفرینان

۲. پیامی ساده داشته باشید

از نظر برانسون راهبرد‌های بازاریابی بسیار پیچیده هستند، اما در هسته آن باید پیامی ساده داشته باشید. این پیام همان ارزش مرکزی است که بر آن تاکید دارید. مشتریان شما باید بدانند که در زمان تولید محصول چه ارزشی در ذهن شما باعث شده تا این کار را انجام دهید. در این زمینه صادق باشید تا در این صورت صدای شما اعتماد ساز و محکم باشد.

۳. شخص خودتان را به بازار معرفی کنید

پیام خودتان را با معرفی خودتان به دنیا مخابره کنید. مهم است که برای کالای خود باید بازاریابی مشخصی داشته باشید. بدون بازاریابی صحیح هر کالایی در بازار شکست می‌خورد.

بهترین شیوه برای بازاریابی کارآفرینان، معرفی خود به بازار است. خودتان را در معرض دید جهانیان قرار دهید، حتی اگر آن‌ها به شما بخندند. برانسون می‌گوید زمانی منتوری داشته است که به او نصیحتی کرده که برایش بسیار کارساز بوده است.

او می‌گوید:

منتور من از من خواست تا از خودم برای معرفی محصولم استفاده کنم. حتی از من خواست تا دیوانه بازی در بیاورم. از نظر او من نمی‌توانستم با ایرلاین‌های بزرگ دنیا در زمینه بازاریابی رقابت کنم، پس در ابتدا باید خود را به دنیا نشان می‌دادم تا بازار من را می‌شناخت.

از نظر منتورم اگر این کار‌ها را انجام نمی‌دادم نمی‌توانستم بقا پیدا کنم. بر همین اساس با خودم فکر کردم که چکار کنم تا در میان این همه انسان به فردی مشخص تبدیل شده و توجه رسانه‌ها را به سوی خود جلب نمایم.

برانسون معتقد است که لزومی ندارد تا برای جلب توجه بازار به مانند او لباس زنانه بپوشید و یا همراه بالون به هوا پرواز کنید، بلکه هر کس شیوه خود را در این زمینه خواهد داشت.

۴. از شبکه‌های اجتماعی استقبال کنید

شاید در دوران قدیم برای تبلیغ کالای خود مجبور بودید در میدان شهر جار بزنید، اما اکنون این کار را می‌توان به شیوه «های تک» انجام داد. این ابزار جدید همان شبکه‌های اجتماعی هستند. آن‌ها بسیار کم هزینه بوده و فرصت‌های بیشتری به شما می‌دهند تا کالای خود را به دیگران معرفی کنید.

البته باید شیوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را بدانید و با مشتریان خود رابطه‌ای مبتنی بر لذت و اعتماد ایجاد نمایید. در صوت ایجاد اعتماد بین خود و دیگران آن‌ها به سرعت به مشتری شما تبدیل می‌شوند.

ریچارد برانسون و ۵ راز موفقیت کارآفرینان

۵. از انجام کارتان لذت ببرید

اگر از انجام کارتان لذت ببرید همواره خوشحال خواهید بود. از نظر برانسون اگر از کار کردن لذت ببرید مسیر شما برای موفقیت بسیار کوتاه‌تر خواهد شد. اگر به کارتان ایمان داشته باشید و از آن لذت ببرید دیگران نیز بتدریج به شما خواهند پیوست و سعی می‌کنند در این شور و شوق کارآفرینانه سهیم شوند.

اگر دیدید که حوزه مورد علاقه شما می‌تواند به ساخت کالایی مفید منتهی شود به سرعت دست بکار شوید. سعی کنید وارد حوزه‌هایی شوید که به آن‌ها علاقمند هستید، در غیر این صورت موفق نخواهید شد.

منبع: inc

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/08/29
یکی از راز های موفقیت گوش نکردن به حرف زنان خست. ادم رو تباه میکنن.
پاسخ ها
مهرال
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
:|
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
کوته فکر!!!!
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
احسنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
بعد تا حالا فکر نکردی این همه زن کارآفرین چطور موفق شدن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
تو همونی هستی که زیر یک پستی کامنت کرده بودی زن من همش کنار بخاری می خوبه هنری نداره... خب آره به حرف زن خودت گوش نکن. ولی همه زن ها شبیه زن تو نیستن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
دقيقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
پشت هر مرد موفقي زني بوده كه نتونسته جلوي موفقيت شوهرش و بگيره
N.B
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
برو بابا
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1398/08/29
متصل بودن به مراکز قدرت رو یادش رفت.
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1398/08/29
مهمترین موضوع داشتن والدین پولداره! و لا غیر
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1398/09/01
صداقت هم یک اصل خیلی مهم واسه موفقیت هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالابرد_فوتر